Foto: © Imago / [Seskim Photo]

Merhaba dostlar. Geride bıraktığımız hafta 2 sürpriz bularak farkımızı ortaya koyduk. Forvetlerin gol atamadığı haftada Gavranovic önerimizle Gavranovic’i seçenlere puanları kazandırmış olduk. Saba ve Gavranovic ile sizlere 2 tane sürpriz bulmanın onurunu yaşıyorum. Bakalım bu hafta da tuttuğumuz altın olacak mı?

 

Joel Pohjanpalo – Çaykur Rizespor

Alanyaspor, Göztepe maçında gösterdi ki kondisyon yüklemesi yavaş yavaş sona eriyor. Göztepe’nin ikinci devrede bulduğu pozisyonları düşündüğümüzde aslında maçın hakkının deplasman ekibinin galibiyeti tarafında olduğunu ifade edebiliriz. Rizespor da yavaş yavaş toparlanma eğiliminde. Rizespor’da en beğendiğim futbolcu için bulunmaz bir nimet çıktı. Davidson, Famara ve Fatih deplasman ekibinde olmayacak. Ayrıca Borja da yok. Bu da atak kalitesini etkileyecek. Özellikle Alanyaspor’un kaptırdığı toplarda Pohjanpalo etkili olabilir. O nedenle ilk yumurtamız Pohjanpalo…

11 Fark Yaratacak Futbolcular: Eski takımı Fenerbahçe karşısına ayrı motivasyonla çıkacaktır!

Mame Thiam çok özverili oynamaya devam ediyor. Bir Fenerbahçeli olarak takımda kalmasını ve rotasyonda yer almasını mutlaka isterdim bu yıl.

Devam oku...

 

Serdar Gürler – Konyaspor

Bu maçın önemi Serdar için büyük. Türkiye’ye döndükten sonra Göztepe ile yıldızını parlatmış, oradan Antalyaspor’a gitmiş ancak sakatlığı nedeniyle geçen sezonun tamamını neredeyse kaçırmış ve bitti diyenlere bu sezon içinde yaptığı işlerle kendini göstermeye başlamıştı. Şimdi eski takımına karşı sahada olacak. Maestro kazanmayı öngördüğü için muhakkak defansında açık verecektir. Benim tahminim en az 3 gol olacağı şeklinde. Bunlardan birini Serdar atarsa şaşırmamak lazım! Bu maçta gürlerse Serdar Gürler.  

 

Fabio Borini – Fatih Karagümrük

Geçtiğimiz sezonun ikinci devresinin belki de en büyük yıldızı Borini’ydi. Ancak sakatlığı nedeniyle bu sezona çok geç giriş yaptı. Yavaş yavaş form tuttuğunu gözlemliyorum. Borini, Ndao’nun yokluğunda ne yapacak derken Pesic ve Karamoah ile eskiyi aratmadı ve üstüne koydu. Bu takımın en büyük eksiği bence Borini. Onun dönüşü ile Avrupa yorgunu Galatasaray önünde Karagümrük bir adım önde. Marcao, Pesic’i savunurken yüksek ihtimalle ikinci önlemi Karamoah’a karşı alacaklar. Bu da Borini için gol noktasında kazanım demek. Ben Borini’nin bu maçla gollerine başlayabileceğine inanıyorum.

Karar zamanı! Bakasetas'ın Alex'ten daha fazla skora katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Yunan oyuncu bu sezon ligde Trabzon'da oynanan maçlarda 75 dakikada bir skora katkı sağladı.

Devam oku...

 

Mario Gavranovic – Kayserispor

Geçen haftanın forvetteki yıldızı İsviçreli futbolcuydu. Pereria’nın gönderilmesi noktasındaki son ayak da tahminimce Gavranovic olacak. Galatasaray gibi Avrupa’dan yorgun dönecek olan Fenerbahçe, Allah ne verdiyse saldıracaktır. Bu durumda Gavranovic gol ya da goller bulmak için fırsatlara sahip olacak. Üçlü savunma eğer kanat bek – kanat açıklarınız çok sağlam ve hızlı ise etki ediyor. Valencia yok, Gustavo yok, Altay yok, Samuel yok! Ama rakipte Gavranovic var. Tahminim Kayserispor’un en az 1 gol atacağı şeklinde. Thiam ve Emrah’ın hızı ve top sürmesi İsviçreli yıldızın da ekmeğine yağ sürebilir. Bir kez daha Gavranovic’i öneriyorum. Bakalım neler olacak.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »