Merhaba arkadaşlar,

Bu bölümümüzde sizleri Comunio kuralları, lig ayarlari gibi belli başlı konularda detaylı olarak bilgilendireceğiz. İlk yazımızda az bilinen ama çok kullanışlı bir Pro Player özelliğini ele alıyoruz: Futbolcu devre dışı bırak.

Pro Player olan liglerde transfer listesinin 25 futbolcudan oluşmasının yanı sıra, ”Futbolcu devre dışı bırak” özelliği ile transfer listesine gelmesini istemediğiniz futbolcuları seçerek listeye düşmelerini engelliyebiliyorsunuz. Böylece beklenen isimlerin transfer listesine gelme olasılığı fazlaca artmış oluyor. Devre dışı bırakılan futbolcular istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirilerek listeye gelmeleri sağlanabiliyor.

Özellik, lig yöneticisi tarafından tüm lig adına sadece web sayfası üzerinden uygulanabilir. Bunun için ana sayfanın sağ üstünde bulunan ”ayarlar” sembolüne tıklayarak ”Seçenekler” ve sonrasında ”Futbolcuyu devre dışı bırak / yeniden aktif hale getir” bölümüne tıklamak gerekiyor.

Bu bölümde ”Aktif olanlar” alanına tıkladıktan sonra devre dışı bırakmak istediğiniz futbolcuları arama filtresinde isim, mevki veya değer gibi farklı kriterler ile bulabilirsiniz. Futbolcuların sağ tarafında bulunan kutucuğu işaretleyerek seçtikten sonra kaydederek işlemi tamamlamış olursunuz.

Kaydedilmiş olan futbolcular ”Devre dışı bırakılanlar” bölümünde yer alırlar ve bir sonraki günden itibaren tekrar aktif hale getirilmediği sürece listeye gelmezler. 

Siz de Pro Player üyesiyseniz hemen buraya tıklayarak üzerinden transfer listesine renk katabilirsiniz. Eğer Pro Player üyeliğiniz yok ve benzeri birçok faydalı özelliği kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın

Basic üyeliğinin yanı sıra iki farklı sürümümüz olan Plus ve Pro Player özelliklerini buradan görebilirsiniz.

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »