Foto: © Imago / [Seskim Photo]

Herkese merhaba. Türkiye Süper Ligi maşallah Almanya İkinci Ligi gibi oldu. Neyin nasıl olacağı şaştı denge terazisi bozuldu. Fırdöndü vardı eskiden, 90ların çocukları hatırlar: İşte başımız fır döndü gibi dönüyor. Kimi alsak kimi koysak kadrolara en büyük muamma. Bu durumda bizim iş yükümüz de arttı. Sürpriz bulmanın önemi daha net anlaşıldı. Hadi o zaman vakit kaybetmeden bu haftanın sürpriz olabilecek futbolcularını masaya yatıralım.

 

Stephen Mallan – Yeni Malatyaspor

Efendim ligimizde forma giyen ve az da olsa kalıcı olan Birleşik Krallık futbolcuları hep iz bırakmıştır. Ferdinand, Atkinson bunlardan birkaçı… Geçtiğimiz sezon büyük etkisi olmasa da bu sezon yavaş yavaş ipleri eline alan bir İskoç abimiz var Malatyaspor’da. Stephen Mallan özellikle asist noktasında oldukça etkili bir futbolcu olacağa benziyor. Hem Galatasaray maçındaki performansı hem de giderek yükselen topla buluşma oranı beni bu fikre itti. Belki tutup bize 2 gol atmaz ama 2 asist yapsa yeme de yanında yat deriz. İlk el size şans getirsin diyerek adayımız Mallan.

 

Kasım Ayı TOP 10 - En Fazla Kazandıran Futbolcular!

Bu listedeki bazı futbolcuların bu performansları tüm sezon boyunca devam ettirebileceklerini öngörebiliriz.

Devam oku...

 

Mame Thiam – Kayserispor

Kayserispor çok mu iyi? Hayır. Beşiktaş çok kötü! Her hafta Sergen Yalçın için uçurumun kenarında geçen bir süreç olarak yitiyor. Takım bitti. Yenilenme şart. Giderek de takım futbol disiplininden uzak harala gürele bir şeyler yapmaya çalışıyor. Olsaydı Gavranovic’i önerecektim. Büyük ihtimalle ileri uçta İlhan Parlak oynayacak. İlhan, stoperleri yoran hareketli bir futbolcu. Onun boşalttığı alanlara muhakkak Thiam girecektir. İlhan’ı da bir sürpriz olarak öneriyorum arkadaşlar. Thiam’ı almayanlar muhakkak İlhan’ı alsınlar. Giresunspor’un yaptığını ya da ona yakın bir skoru görürsek şaşırmam. Penaltı avantajı ile de sıradaki adayım Thiam.

 

Loic Remy – Çaykur Rizespor

Rizespor için ne söyleyebilirsin deseler herhalde en istikrarlı hali Çaykur sponsorunun değişmemesi derdim. İçeride aslan dışarıda kedi… Pohjanpalo bir parladı ama çabuk söndü. Fenerbahçe maçının ikinci devresinde Remy, Pohjanpalo’dan formayı aldı. Maç eksiği göze çarpsa da kalite hemen kendini belli etti. Bu karşılaşmada muhakkak kazanmak zorunda olan ev sahibi için ya ölüm ya kalım maçı diyebiliriz Göztepe maçına. Göztepe adım adım toparlanmaya başladı. Ancak Rizespor’un evinde daha iyi oynadığı da unutulmamalı. Ben bu maçta Rize tarafındayım. Özellikle Remy’nin oynamasını bekliyorum. Penaltı atacağını da umarak Remy’i üçüncü sürpriz olarak gösteriyorum.

 

Formsuz isimler: Bu futbolcuları alırken bir kez daha düşünün!

Kağıt üzerinde 10 numara pozisyonunun oyuncusu olarak gözükse de klasik 10 numara gibi değil.

Devam oku...

 

Leandro Kappel – Altay

Doğrudan bir istatistiğe bakmadım ama gözlemlediğim kadarıyla Altay yükseliş trendi yakalarken Hatay da ciddi bir düşüş gözlemliyorum. Sezon başını hatırlayalım: Hatay gerçek manada bu sezonun balonu olur diyorduk. Alanyaspor birden parlamıştı. Ancak takımların bazı düşüş bazı yükseliş dönemleri olabiliyor. Antrenmanda erken kondisyon basan takım ciddi bir kondisyon gücü ile puanları toplayıp başta avantaj yakalıyor; yalnız sonrasında acı bir düşüş ritmi içinde buluyor kendini. Bunun da herhalde en güzel örneği Altay. Altay harika başladı lige. Rakiplerine nefes aldırmadılar. Bir hafta ligin liderliğini de aldılar geçici olarak ama peş peşe gelen puan kayıpları ile 14.lüğe kadar gerilediler. Altay efsanesi ve teknik direktörü Mustafa Denizli hatasını anlayıp takımı daha çok rejenere antrenmanları ile diri tutmaya çalıştı. Yavaş yavaş da hayata döndü diyebiliriz. Açılış maçı olması hasabiyle kadroları da göreceğiz. Kappel de ilk önerdiğim Mallan gibi çok iyi ara pası atan ve arkadaşlarını gol pozisyonuna sokabilen bir futbolcu. Bu maçta etkili olacağını düşünerek Kappel’i sizlere öneriyorum. Bol şanslar…

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »