Foto: © Imago / [Seskim Photo]

Herkese merhaba. Türkiye Süper Ligi maşallah Almanya İkinci Ligi gibi oldu. Neyin nasıl olacağı şaştı denge terazisi bozuldu. Fırdöndü vardı eskiden, 90ların çocukları hatırlar: İşte başımız fır döndü gibi dönüyor. Kimi alsak kimi koysak kadrolara en büyük muamma. Bu durumda bizim iş yükümüz de arttı. Sürpriz bulmanın önemi daha net anlaşıldı. Hadi o zaman vakit kaybetmeden bu haftanın sürpriz olabilecek futbolcularını masaya yatıralım.

 

Aziz Behich – Giresunspor

Enteresandır uzun yıllar kendi ismini kullandıktan sonra Türk vatandaşlığına geçen Uche’yi o zamanın spikerleri Deniz Uygar olarak anlatmaya başlamışlardı. Ancak Aziz Eraltay olan Aziz Behich ismini kullanmaya devam ediyor. Asıl konumuza gelecek olursak Avustralya asıllı bu sevgili kardeşimiz 2018’de bir sezonda 5 gol 2 asist yaptıktan sonra suskunluğa büründü. Bunun en önemli nedeni oynadığı takımların kalbur üstü performans sergilememeleri olarak adlandırılabilir. Zeki Yavru’nun öne çıkması da Aziz Behich’in kanat bek olarak deplase olmasının önüne geçiyor. Ancak bu hafta Zeki Yavru cezalı… Yerine Hayrullah Bilazer’in oynamasını bekliyorum. Hayrullah’ın ileriye çok da katkı sağlamayacağını düşünerek akınlar Aziz Behich’in olduğu kanattan gelebilir. Gol demem ama asist katkısı yapabileceğini düşünüyorum.

 

Karar zamanı! Golcü isim genellikle forvette görev alsa da iki maçta sol kanatta görev aldı.

Ligde tüm maçlarda forma giyen Bamba, hepsinde ilk 11'de sahaya çıkarken, görev aldığı 1349 dakikada 7 gol 1 asistle takımına katkı sağladı.

Devam oku...

 

Benjamin Tetteh – Y.Malatyaspor

Bundan 4-5 hafta öncesine kadar sanki rakiplerin korkulu rüyası olan bir takım vardı. O takım gitti yerine evinde 6 yiyen bir takım geldi. Sumucudica’ya fatura dökülmek istendi ama yönetim arkasında durdu. Bence Malatyaspor’un puan kayıplarının en büyük nedeni Tetteh’in eksikliğiydi. Tetteh olmayınca gerçekten çok etkisiz bir takım hüviyetine giren bir Malatyaspor izliyoruz. Rakip nispeten daha denk bu sefer. Üstelik Selim Ay da kadroda olmayacak. Bu nedenle özellikle deplasmanlarda patlama koşuları ile öne çıkan Tetteh’i sizlere önermek istiyorum. Malatya hayatta kalmak istiyorsa bu deplasmandan sağ çıkmalı.

 

Berkay Özcan – Başakşehir FK

Galatasaray ısrarla kötü oynamaya devam ediyor. Hadi desek ki pozisyona giriyor, atamıyor, o da yok. Yönetimde yaşanan çatlak da su üstüne çıktı. Yöneticilikte çok büyük geçmişi olmasa da konuşması ve efendiliği ile Rezan Epözdemir’in istifa etmesi açıkçası beni şaşırttı. Bu karşılaşmada yönetimdeki çatlağın sahaya yansıyıp yansımayacağını göreceğiz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki Başakşehir tamamen deplasman takımı. İnanılmaz hızlı kontraya çıkıyorlar. Bu maçta Visca, Deniz, Okaka çok etkili olacaktır. Ancak Galatasaray tandeminde büyük sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Marcao’nun durumu belirsiz Luyindama tam manasıyla el bombası. Bu durumda özellikle göbekten gelen ataklar çok tehlikeli olacaktır. Bu nedenle Berkay bu maçın düğümünü çözecek en bombastik oyuncu olabilir. Hem de fiyatı ile kadrolarda olması gerekiyor.

 

Santrayı Bekleyen Sorular: GS-Başakşehir maçında kimler sahne alır?

Muslera’nın yokluğunu ve İsmail Çipe’nin varlığını(!) da düşündüğümüzde Marcao’nun eksikliği ile takım savunma gücünün en az yarısını kaybedebilir.

Devam oku...

 

Recep Niyaz – Gaziantep FK

Kayserispor dirençsiz bir takım olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Maçın ilk 60 dakikası harika oynarken altmışıncı dakikadan sonra pili tükeniyor sarı kırmızılıların. Öne geçtiği Beşiktaş ve Göztepe maçlarında bunu gözlemledik. Gaziantep ise Fenerbahçe galibiyeti ile nefes alırken bu hafta Maxim’in olmayışının sıkıntısını yaşayacak gibi duruyor. Ancak Maxim’in yokluğunda son haftalarda çok beğendiğim Recep Niyaz’ın daha önde oynayacağını ve hızlı kontra ataklarda etkili olabileceğini ifade etmek istiyorum. Gol noktasında yine soru işareti veririm. Sagal, Joao ve Muhammet’e servisleri muhakkak olacaktır. Joao bu hafta için tercih edilebilir ancak Sagal, Joao ve Muhammet’e önlem alacak olan Hikmet Karaman’ın Recep’i unutacağını ve Recep Niyaz’ın asist katkısı sağlayacağını düşünüyorum.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »