Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Merhaba değerli arkadaşlar,

15 Mart tarihinde açıkladığımız 21 Mart mevki değişikliği değerlendirmesi sonucu güncellemeye gidilen futbolcular netleşmiştir. Forum sayfasımızda öneriler yaparak konuya ilgi gösteren tüm menejerlerimize ayrıyetten teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. Değerlendirme kriterleri hakkında oyunun Kurallar bölümünde geçen yazıya dikkatinizi çekmek isterim:

Mevki değişikliği, lige verileren aralarda (en az 10 gün) gerek duyulduğunda yapılır. Bu değerlendirmede futbolcuların oynamış olduğu son 6 aylık süreç göz önünde bulundurulur. Saha içi dizilişten bağımsız, aşağıdaki notlara göre değerlendirilir. Futbolcuların mevkileri belirlenmesinde etkili noktalar:
– 1. ve 2. mevkileri

– son 6 ay oynadığı mevkiler

– son 6 ay ısı haritasına göre 3. bölgede forvet mevkinde maç içi etkinliği

Şimdi geçelim belirlenen mevki değişikliklerine…

Alanyaspor

Wilson Eduardo, Orta saha Forvet

Oğuz Aydın, Orta saha Forvet

Tayfur Bingöl, Defans ⇒ Orta saha

Milli Takımın yolunu tutan Süper Lig futbolcuları Comunio verileri ile mercek altında!

Stefan Kuntz tarafından ilk kez milli takıma çağrıldı. Son haftalarda performans olarak düşüşe geçti. 5,62 puan ortalaması ve 6,93 reyting ortalaması ile oynadığını da belirtelim.

Devam oku...

Hatayspor

Isaac Sackey, Orta saha ⇒ Defans

Fatih Karagümrük

Fabio Borini, Orta saha ⇒ Forvet

Kayserispor

Ramazan Civelek, Defans ⇒ Orta saha

20 Takımın Güncel Duran Topçular Listesi. Alınacak önemli notlar sizleri bekliyor!

Comunio'da puanları toplamanın en önemli yollarından biri penaltıcıları, frikik ve korner kullanan oyuncuları takip edebilmek.

Devam oku...

Forum

Elbette Forum bölümümüzde yazılan yorum ve yapılan önerileride değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmede yukarıda yazan ve kurallar kısmında da geçen kriterleri ele alıyoruz. Sıkça yazılan ”Ben Ouanes tekrar defansa alınmalı” yorumuna değinerek açıklık getirmek isterim: Ben Ouanes sezonun büyük bir kısmını sol kanat olarak oynadı. Bu durum sezon arası transfer döneminden sonrada devam etti. Ben Ouanes, 29. hafta Eren Elmalı’nın sakat (yedek kulübesinde) ve 30 haftada yine Eren’in cezalı olmasından dolayı sol bek’te görev aldı. Bu durum kendisinin mevkisini değiştirmek için geçerli sebep olmadığından değişikliği gidilmemiştir.

Forvet futbolcuları

Süper Lig kulüplerinde bir çok forvet futbolcusu diziliş gereği tek’li forvet sisteminde oynadıklarında bir forveti öne atıp diğerini kanata çekebiliyor. Örnek vermek gerekirse Mame Thiam, El Kaabi, Cherif Ndiaye. Bu isimlerin asıl mevki forvet olduklarından bariz bir şekilde kanat veya orta saha diyebileceğimiz şekilde saha içerisinde görev almaları durumunda ancak mevki değişikliği söz konusu olabilir. Yukarıda verilen isim örneklerindeki futbolcular saha içerisinde diğer forvet futbolcusu ile zaman zaman yer değiştirerek ileri uçta oynayabiliyorlar. Bu durumu maç içi ısı harıtasındanda görebiliyoruz. O nedenle yine bu gibi futbolcularda da değişikliği gidilmemiştir.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »