Foto: © Imago Images / Seskim Photo

Comunio ekibi olarak 25. haftada sürpriz yapmasını beklediğimiz/düşündüğümüz isimleri nedenleri ile sizlere sunuyoruz.

Herkese yeniden merhaba. Tabiri caizse Almanya İkinci Ligi gibi olduk. Hangi maçta ne sonuç çıkar önceden kestirmek zor. Ancak sürpriz adaylar da bu durumlar için var. Geçtiğimiz hafta uzun süreden sonra karavana attık. Bakalım bu hafta önceki haftalara nazire yapabilecek miyiz? Yazalım görelim.

 

Ahmed Musa – Fatih Karagümrük

Aslına bakarsanız Wright’ın maçı olacak gibi okunur bu karşılaşma eğer kağıt üstünde okursak. Ancak Antalyaspor’un gerisi tam yalelli. Boffin, Veysel ve Güray yok. Her ne kadar yedekleri aynı işi yapacak desek de Antalyaspor’un futbolu da beni tatmin etmiyor. Karagümrük de Bertolacci ayrılığı sonrası yalpalamaya başladı. Bu maç her iki takım için de tam anlamıyla keskin bıçak. Ancak deplasman ekibinde verilen şansı iyi kullanacağını düşündüğüm Ahmed Musa var. Kupa maçında da oldukça etkili olan Nijeryalı Musa için bu karşılaşma da büyük önem arz ediyor. Pesic’in yokluğunda yapabileceğinin en iyisini yapmak isteyecek olan Musa’yı almayanlara muhakkak Boriniyi öneriyorum. Bakalım bıçağın keskin yüzünü kim tutacak.

Comunio Farkıyla 11: Rayane Aabid’in gelmesi oyun anlamında ona da yarayacak diye düşünüyorum.

Orta saha rotasyonu çok geniş ama bu hafta yine Haris ile başlayacaklardır. Rayane Aabid’in gelmesi oyun anlamında ona da yarayacak diye düşünüyorum.

Devam oku...

Dimitrios Pelkas – Fenerbahçe

İrfan Can ve Mesut’un yokluğunda Fenerbahçe daha mı iyi mücadele edecek yoksa bir darbe de Giresundan mı yiyecek diye düşünürken Giresunspor’un ısrarlı bir şekilde kötü form grafiği aklıma geldi. Fenerbahçe eğer Galatasaray gibi korkular yaşamak istemiyorsa bir şekilde çıkışa geçmeli. Konya, Adana Demir ve Başakşehir varken ben Fenerbahçe’nin Avrupa’ya gideceğini düşünmüyorum. Hatta seneye sadece lige odaklanacak bir takım olunması için bu başarısız sonuçlara bile göz yumulabilir. Ama ısrarlı bir kötü gidiş bu sefer de potansiyel korku trendine sokabilir. O nedenle bu karşılaşmada ben kötü giden Giresun karşısında Fenerbahçe’nin şansı olduğunu düşünüyorum. Böyle kritik karşılaşmalarda öne çıkan Pelkas’ın da gol katkısı vereceğini bekliyorum.

Zymer BytyqiKonyaspor

Şampiyonluk düğümünü çözecek bir maç var mıdır deseler herhalde bu maç derim. Konyaspor öncelikle kaybetmemek için oynayacak. Trabzonspor ise gol için saldıracak. Ancak Konyaspor özellikle kontra atak oynadığı karşılaşmalarda ilk yarıda çok etkili oldu. Tabi Serdar Gürler vardı o zaman. Michalak ya da Amilton’un o boşluğu dolduracağını düşünmek çok zor. İlk 11’de kesinlikle Poko ve Bytyqi olmalı. Özellikle Bytyqi enteresan şekilde etkili olabilen, beklenmedik anlarda sahneye çıkan bir futbolcu. Bu nedenle bu karşılaşmada ben Bytyqi’in yine sahneye çıkabileceğini düşünüyorum. Bu haftaki son önerim Zymer Bytyqi.

Heyecanlandıran Kış Transferleri! İsmi dahi takımı ve taraftarı adına motivasyon oldu.

Ekonomik sıkıntılar bu transfer döneminin sönük geçmesinin sadece bir kaç sebebi. Büyük sıkıntılar çeken 3 büyükler dahi sansasyonel transferlerden uzak durdular.

Devam oku...

Andrea Bertolacci – Kayserispor

Bertolacci’nin de gelmesiyle yan bakana dalacağım mesajı veren Kayserispor, hafta içi de Fenerbahçe’yi kupanın dışına itmeyi başardı. Hani bir söz vardır ben rakibin gücüne değil kendi güçsüzlüğüme inanıyorum diye… Aslına bakarsanız yaralı bir aslan var ortada ve kanlı etinden kim ne koparırsa diye bakıyor. Aslan hayatta kalmak için çırpındıkça kan kaybediyor ve bu harala güreleye devam ettikçe de kaybedecek. Ben bu anlamda deplasman ekibi Kayserispor’un üç puan kovalayacağını düşünüyorum. Bu anlamda Bertolacciyi önermek de zor olmadı açıkçası.

İyi bir maç haftası olsun inşallah. Saygılarımla dostlar.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »