Foto: © Imago Images / Seskim Photo

Comunio ekibi olarak 26. haftada sürpriz yapmasını beklediğimiz/düşündüğümüz isimleri nedenleri ile sizlere sunuyoruz.

Herkese yeniden merhaba. Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe’ye maçı getiren Pelkas’ı bulmayı başardık. Zaman yoksunluğu sebebiyle Fenerbahçe maçı sonrasına kaldı yazımız. Hem de bir bakıma iyi oldu. Çünkü en büyük sürpriz o karşılaşmadan çıkabilir. Geçelim önerilerimize…

 

Ayoub El Kaabi – Hatayspor

Fenerbahçe kanatları sağdan soldan estarabim derken defans bu arada yalelli oluyor. Özelikle patlama koşusu yapan futbolculara karşı gördük ki tamamen savunmasız bir geri hattı var Fenerbahçe’nin. Üstelik Slavia Prag maçında aşırı efor sarf ederek dinlenemeden Hatay karşısına çıkacaklar. El Kaabi, patlayan koşuları ile bu karşılaşmada Fenerbahçe defansı için en büyük sorunu oluşturacaktır. Benim bu hafta en güvendiğim oyunculardan birisi El Kaabi.

26. Hafta: Comunio Farkıyla 11! Maskeli balo eşliğinde gollerini izleyebiliriz.

Fenerbahçe eğer ki sezon başından beri Valencia-Serdar ikilisini bir sistemde değerlendirebilseydi her 2 oyuncudan da çift hane gol ve asist katkısı görebilirdik.

Devam oku...

Max Gradel – Sivasspor

Geçtiğimiz sezonun banko futbolcularından olan Gradel bu sezon hem iniş çıkışlı performansı hem de Afrika Kupası nedeniyle kendini unutturdu. Onsuz Sivasspor iç saha ve dış sahada puan kayıpları yaşadı. Ancak her zaman söylemişimdir; Sivasspor aslen deplasman takımıdır. Takımınızda Henrique, Kayode ve Gradel gibi adamlar varsa kontratak dışında oynamanız da beklenemez. Karagümrük ise Antalya deplasmanında hayattan bağını kopardığını gösterdi ve bana Sivasspor’un sürpriz bir farklı skor alabileceğini düşündürmeye başladı Gradel’in yanında Henrique’yi de öneriyorum. Bildiğiniz gibi deplasmanda Henrique çok etkili bir futbolcu. Ancak içimden bir ses Gradel’in Sivasspor’u uyandırabileceğini söylüyor.

Bafetimbi Gomis – Galatasaray

Bu karşılaşmada ibreler Göztepe’nin Galatasaray’ı mağlup edeceğini gösteriyor. Galatasaray’ın içinde bulunduğu acı durumdan son olarak ev sahibinin de yararlanacağı düşünülüyor. Ancak ben Galatasaray’ın üç maç üst üste kaybettikten sonra iki maç kaybetmemesini olumlu karşılıyorum. Çünkü yenilmemek de bir alışkanlıktır ve Galatasaray bence Göztepe maçı ile silkelenip kendini üst sıralara atma yönünde ilk 3 puanını alacak. Göztepe’nin de eski gücünde olmaması bu konuda benim elimi güçlendiriyor. O nedenle ben Gomis’in bu karşılaşmada gol ya da goller bularak Galatasaray’ın üstündeki ateşten gömleği çıkaracağını düşünüyorum.

Bir santraforun asli görevi bitiricilik olsa bile modern futbolun talepleri bundan çok daha fazlası. İstatistik İmparatorluğu!

Serinin üçüncü bölümü ile karşınızdayız. Konumuz santraforların Comunio puanlarını şekillendiren parametreler.

Devam oku...

Doğukan Sinik – Antalyaspor

Geçtiğimiz hafta Karagümrük defansını allak bullak eden ve arkadaşlarına mükemmel şanslar sunan Doğukan, ligden elini ayağını çekmiş olan Malatya karşısında Karagümrük maçında yapamadığını yapabilir. Özellikle Malatyaspor’un etkisiz, isteksiz oyunu Antalyaspor’un kurduğu güçlü kadro karşısında çok kolay diz çökebilir. Karşılaşmanın ilk 30 dakikasında Antalyaspor 2 ya da 3 gol bulursa inanın şaşırmam. Geleceğin yıldızlarından olan Doğukan’ın bu karşılaşmada sahneye çıkması beni şaşırtmayacaktır.

Herkese ağız tadıyla geçirilecek bir hafta sonu diler saygılar sunarım.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »