Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Merhaba değerli arkadaşlar,

Bir kaç gün önce Comunio haber bölümünde duyurduğumuz mevki değişikliği değerlendirmesi ile güncellemeye gidilen futbolcular netleşmiştir. Forum sayfasımızda öneriler yaparak konuya ilgi gösteren tüm menejerlerimize ayrıyetten teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. Değerlendirme kriterleri hakkında oyunun Kurallar bölümünde geçen yazıya dikkatinizi çekmek isterim:

Mevki değişikliği, sezon başı, devre arası ve gerek duyulduğunda lige verileren aralarda (en az 10 gün) yapılır. Bu değerlendirmerde futbolcuların oynamış olduğu son 6 aylık süreç göz önünde bulundurulur. Tek forvet sistemi ile oynayan takımların sahaya iki forvet sürerek birini kanatta oynatması, o futbolcunun direkt olarak orta saha olarak değerlendirilmesi anlamına gelmemektedir. O nedenle bu tarz futbolcularda, değerlendirmeler saha dizilişinden bağımsız ve maç içi aksiyonlara göre yapılmaktadır. Futbolcuların mevkileri belirlenmesinde etkili noktalar:

1. ve 2. mevkileri

son 6 ay oynadığı mevkiler

son 6 ay ısı haritasına göre 3. bölgede forvet mevkinde maç içi etkinliği

NOT: MEVKİ GÜNCELLEMESİ 26 ŞUBAT TARİHİNDE 23. HAFTA ERTELEME MAÇLARININ ARDINDAN YAPILACAK PUAN HESAPLAMASINDAN SONRA GERÇEKLEŞECEKTİR.

Alanyaspor

Leroy Fer, Orta saha Defans

 

Beşiktaş

Tayfur Bingöl, Defans ⇒ Orta saha

 

Fatih Karagümrük

Levent Mercan, Orta saha ⇒ Defans

 

İstanbulspor

Florian Loshaj, Defans ⇒ Orta saha

 

Kasımpaşa

Mortadha Ben Ouanes, Defans ⇒ Orta saha

 

Kayserispor

Gökhan Sazdağı, Orta saha ⇒ Forvet

 

Ümraniyespor

Isaac Sackey, Orta saha ⇒ Defans

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »