Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Merhaba değerli arkadaşlar,

28 Ağustos tarihinde açıkladığımız 4 Eylül mevki değişikliği değerlendirmesi sonucu güncellemeye gidilen futbolcular netleşmiştir. Forum sayfasımızda öneriler yaparak konuya ilgi gösteren tüm menejerlerimize ayrıyetten teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. Değerlendirme kriterleri hakkında oyunun Kurallar bölümünde geçen yazıya dikkatinizi çekmek isterim:

Mevki değişikliği, lige verileren aralarda (en az 10 gün) gerek duyulduğunda yapılır. Bu değerlendirmede futbolcuların oynamış olduğu son 6 aylık süreç göz önünde bulundurulur. Saha içi dizilişten bağımsız, aşağıdaki notlara göre değerlendirilir. Futbolcuların mevkileri belirlenmesinde etkili noktalar:
– 1. ve 2. mevkileri

– son 6 ay oynadığı mevkiler

– son 6 ay ısı haritasına göre 3. bölgede forvet mevkinde maç içi etkinliği

Şimdi geçelim belirlenen mevki değişikliklerine…

Kayserispor

Gökhan Sazdağı, Defans Orta Saha

Joseph Attamah, Orta Saha Defans

Uzodimma, Orta Saha Defans

Alanyaspor

Tayfur Bingöl,  Defans ⇒ Orta Saha

Leroy Fer,  Defans ⇒ Orta Saha

Carlos Eduardo,  Orta Saha ⇒  Forvet

Kasımpaşa 

Gökhan Gül,  Defans ⇒ Orta Saha

Mamadou Fall,  Orta Saha ⇒  Forvet

Çaykur Rizespor

Benhur Keser,  Orta Saha ⇒  Forvet


Açıklama:

Loide Augusto ilk 3. haftada sol bek mevkinde görev alarak mevki değişikliğinde aday futbolcularından biri olmuştu. 4. hafta asıl mevkisi olan orta saha’da görev alınca değerlendirmede Alanyaspor muhabirinin bu konuda takım içerisinde planlama konusunda düşüncelerini aldık ve Augusto’nun bundan sonraki süreçte asıl mevkisi olan orta saha’da görev almasının planlandığının bilgisini aldık. O nedenle Augusto’da bir değişiklik olmadı.

Genel olarak Forvet’ten Orta saha’ya ve Orta saha’dan Forvet’e geçişlerde ısı haritası, futbolcuların 1. ve 2. mevkileri ve takım içi durumları da değerlendirmeye’de alınır. Bu bağlamda Clinton N’Jie değerlendirmelermizde Orta saha olarak kalmıştır.

Futbolcuların mevkileri gün içerisinde güncellenecektir.

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »