Avrupa Şampiyonası heyecanı şimdi Comunio’da! Avrupa’nın en iyi futbolcuları Comunio Euro’da sahne alacak. Sen de mevcut liginle, akrabalarınla veya ofis arkadaşlarınla ligini kur ve oturduğun yerden şampiyonayı içten içe yaşa!

Comunio Euro’da yeni sezon için planlanan Plus ve Pro Player özelliği ”Canlı değişiklik” hayata geçirilecek. Ayrıca Basic üyeler şampiyona boyunca ”canlı puan” özelliği ile heyecana an be an şahitlik yapabilecekler. Bir önemli yenilikte hızlandırılmış olan transfer işlemleridir. Şampiyona ile birlikte eş zamanlı uygulanmaya başlanacak. Şimdi gelin, Comunio Euro uygulamasına, Canlı değişiklik özelliğine ve hızlanan transfer işlemlerinin detaylarına bir göz atalım.

 

Comunio Euro

Comunio Euro heyecanı resmen başladı. Avrupa’nın en iyi futbolcularından oluşan şampiyonada kadronu kur ve heyecana ortak ol! Yeni sezon için Plus veya Pro Player yapmış olan üyelerimiz, bu özellikleri Comunio Euro’da da kullanabilecek. Yeni sezon için Plus Player yapmış olan üyeler bu link üzerinden hesaplarını yükseltebilirler. Yeni sezon için Pro Player yapmış olan ligler  bu konuda destek ekibimize ulaşabilirler: info@comunioturkey.com

Değerlendirme veri sağlayıcımız Sofascore tarafından yapılacaktır. Not: son 16 turundan itibaren futbolcu puanları 2 kat olarak verilecek ve boş kalan mevki başına eksi puan verilmeyecektir. Comunio Euro’da kullanılacak puan sistemi ve genel kurallar için tıkla.

 

Comunio Süper Lig mevcut ligini Comunio Euro’ya aktar

Mevcut oynadığınız ligi Comunio Euro’ya aktararak tüm ekibinle heyecanı yaşayabilirsin. Lig aktarımı için bu linke tıklayarak lig kopyalama alanında ”comunio.com”u seçiyor, Turnuvaya katılım şeklini belirledikten sonra da ”TRANSFER” butonuna basıyor ve heyecana start veriyorsunuz! Bu işlemi lig yöneticisi yapması gerekir. Aktarım yapılan ligler kopyalama işlemi gördüğünden dolayı, oynamış olduğunuz liginiz kaldığı yerden devam edecektir.

 

Telegram: Comunio Euro ligine katıl

Comunio Euro’da yeni bir lige katılmak isteyen üye ve takipçilerimiz Telegram kanalımızda bizleri takip edebilir. Kanalımızda duyurular, bilgilendirme, etkinlikler ve Comunio’ya dair çok verimli sesli sohbetlerimiz yapılmaktadır. Bekliyoruz!

 

Hızlandırılmış Transfer işlemi

Artık transfer işlemleri kısmen anlık olacak. Aynı ligde bulunan menajerler arasında yapılan transfer teklifinin kabul edilmesi durumunda futbolcu takımı anında terk eder ve transfer ücreti işleme alınır. Bilgisayar’dan gelecek teklif kabul edildiğinde, futbolcu kadrodan çıkar ve ücret hemen hesaba işler. Sadece Bilgisayar’a yapılan teklifler, alışılmış olduğu gibi sonraki gün sabah işleme alınır. Bu uygulama Comunio Euro ile başlayarak artık hayata geçirilecek.


2021/2022 Sezon geçişi hakkında herşey

Ara vermeden yeni sezon için kolları sıvıyoruz. Siz hangi opsiyon ile yeni sezona başlayacaksınız?

Devam oku...

 

Yeni Özellik denemede: Canlı değişiklik

Canlı değişiklik nedir?

Canlı değişiklik, Plus ve Pro Player için sunulan ve başlamış olan, maç haftası esnasında kadroda değişiklik yapabilme seçeneği sunan bir özelliktir. Bu seçenekle, örneğin bir oyuncunuz maça kısa bir süre kala sakatlanırsa veya bir oyunun ertelenmesi gerekirse kadronuza müdahale edebilir ve oyuncu değişikliği yapabilirsiniz. 

Not: Comunio Euro’da denenecek olan ”Canlı değişiklik” özelliği şampiyona bitiminde Comunio Süper Lig için de değerlendirilecektir.

 

 

Canlı değişiklik nasıl işliyor?

Diziliş bölümünde canlı dizilişe giderek değişikliği yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirebilmek için bu kriterlere uyman gerekiyor:

• Formasyon değişmemeli

• Değişiklik esnasında bütçeniz ekside olmaması gerekir

• Değişiklik yapılacak olan futbolcuların takımı o maç haftasında henüz oynamamış veya maçın başlamamış olması gerekir.

 

 

Hangi futbolcular canlı değişiklik özelliğinde kullanılabilir?

Aşağıdaki özelliklere uyarak kadroda bulundurulan her futbolcu için canlı değişiklik özelliğini kullanılabilir:

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların takımı maç haftası oynamamış veya maçın başlamamış olması gerekir.

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların rakibe veya bilgisayara satılmamış olması gerekir.

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların maç haftası için başka katılımcının kadrosunda kayıtlı olmaması gerekir.

 

 

Maç haftası oynamış olan futbolcular yine de canlı değişiklikte kullanılabilir mi?

Hayır, maçları başlamış olan veya oyanmış olan futbolcular mevcut maç haftası için canlı değişiklik özelliğinde bloke edilir.

 

 

Başka takıma satılmış futbolcular canlı değişiklikte kullanılabilir mi?

Hayır, satılan futbolcular mevcut maç haftası için bloke edilir ve canlı değişiklikte kullanılamaz.

 

 

Canlı değişiklik esnasında formasyon değişilebilir mi?

Hayır, maç haftası için kayıtlı olan formasyon değiştirilemez. Canlı değişiklik özelliği maç haftası için belirlenen formasyon üzerinden yapılmalıdır.

 

 

Boş kalan mevkiler canlı değişiklik ile doldurulabilir mi?

Boş kalan mevkiler aynı mavkide oynayan futbolcular ile doldurulabilir.

 

 

Canlı değişiklik özelliği devre dışı bırakılabilir mi?

Hayır, bu özellik devre dışı bırakılamıyor. Plus ve Pro Player üyeler için her maç haftası kullanılabilir bir özelliktir.

 

 

Canlı değişiklik ve yedek futbolcunun arasındaki fark nedir?

Pro Player sürümünde sunulan yedek futbolcu özelliğinde her mevki için yedeğe bir futbolcu seçilebilir. Belli bir pozisyonda oynamayan veya puana tabi tutulmayan futbolcu olursa, otomatik olarak o mevkide yedek olarak kayıtlı futbolcu ilk 11’e girer. Canlı değişiklik özelliğinde yedek futbolcular dahi değiştirilebilir.

 

 

Sen de Comunio Euro heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »