Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Her Milli maç arası Comunio menejerleri için eksik geçse de, takımlarının toparlanması ve gerekli takviyelerle oturması için çok iyi bir fırsat. Biz de Süper Lig’e verilen bu arada, bu dönemi yeni teknik direktörü ile en verimli geçireceğini düşündüğümüz ve çok uygun bütçeli futbolcuları bulunan Başakşehir Futbol Kulübünü analiz ettik.

Hal böyle olunca, bütçe sıkıntısı yaşayan menejerlerimiz için analizimizin bulunmaz nimet niteliğinde olacağını düşünüyoruz. Eğer 9. haftada Emre hoca 3 puan ile başlarsa, bir çok futbolcunun değer artışının kaçınılmaz olacağını düşünüyorum.

 

Başakşehir’de yeni dönem

Aykut Kocaman’ın defansif oyun anlayışı, mevkisinin dışında oynattığı ve küstürdüğü futbolcular ve sonucunda gelen başarısızlık Comunio’da da etkisini fazlasıyla gösterdi. Sezon başında toplam 71.780.000€ ile başlayan Başakşehir’in toplam takım değeri, Kocaman’ın istifa ettiği gün 47.550.000€ olarak kayıtlara geçmişti.

Emre Belözoğlu ile beyaz bir sayfa açan Başakşehir, tekrar adından söz ettirmek için kolları sıvadı. Genç teknik adamın daha ofansif futbol anlayışı ve takımı çok iyi tanımasından dolayı bir çok futbolcunun tekrar şans bulacağını ve Comunio adına iyi puanlar getireceğini düşünüyorum. Tecrübeli futbolculara sorumluluk vereceğini ve genç isimleri de takıma kazandırmaya çalışacağını düşünüyorum.

 

Edin Visca 12.520.000

Uzun süre sessiz kalan ve bizi alıştığımız puanlardan mahrum bırakan kaptan Visca, son haftalarda alıştığımız skorer kimliği ile takımını yeniden sırtlamaya başladı. Emre hocanın kendisine vereceği sorumluluk ile Comunio kahramanımızın eski günlerine geri döneceği tahminlerimiz arasında. Kadrosunda Visca’yı bulunduran menajerlerimiz yeni bir Visca kazandı diyebiliriz.

 

Junior Caicara 800.000

Malumunuz sosyal medya üzerinden yaşanan krizden dolayı kadro dışı kalan ve geçtiğimiz hafta affedilen başarılı sağ bekin tekrar ilk 11’e dönmesini bekliyoruz. Sağ kanattaki Edin Visca ile olan uyumuyla yine fırtınalar kopartabilirler. Uygun maaliyeti ile kesinlikle tavsiye edeceğim bir isim.

 

Epureanu 470.000

Yine Comunio kahramanlarımızdan olan golcü bir stoper. Tecrübeli isim Ponck ile forma savaşına girecektir. Kendisinin tecrübesinden dolayı tercih edileceğini düşünüyorum.

 

Mahmut Tekdemir 610.000

Bu sezon hiç bir maçta 90 dakika süre alamadı. O, Başakşehir’in bu zamana kadar en istikrarlı isimlerindendi. Orta saha ve defansın arasındaki kopukluğu giderebilecek tecrübe ve oyun anlayışına sahip. Tekrar sorumluluk alarak takımın bel kemiği rolünü üstlenebilir.

 

Muhammed Şengezer 160.000

Her ne kadar Volkan Babacan’ı bir adım önde görsem de, Muhammed’in kısa sürede adından söz ettirecek bir kaleci olduğunu düşünüyorum. Emre hocanın kendisine şans vermesi olasılıklar arasında bulunuyor. Bir de fiyatı bu kadar uygun olunca kesinlikle alınarak takımda tutulmasını tavsiye ederim. Süre almaya başladığında değerini fazlasıyla katlayabilir.

 

Hasan Ali Kaldırım 160.000

Lucas Lima, 8 müsabakada da görev aldı ve 3.50 puan ortalaması ile oynadı. Genel anlamda vasat kaldı. Bu sezon henüz hiç süre alamamış Hasan Ali, rotasyon için bir numaralı adaylar arasında diye düşünüyorum. Yine bir bütçe dostu olarak önerimdir.

 

Nacer Chadli 560.000

Geldiğinden beri sakatlıklarla savaşan yıldız futbolcu, Emre hocanın çok beğendiği futbolcular arasında. Kendisine ilk 11’de şans verne olasılığı yüksek. Listenize gelirse alın ve tutun takımınızda.

 

Emre Kaplan 160.000

Gelişime açık ve Ümit Milli takım futbolcusu olan genç Emre, sol bekte görev yapıyor. Zaman zaman süre alacaktır ve verilen şansları iyi değerlendirdiğinde ‘sol beke Lima mı, Hasan Ali mi?’ derken Emre Kaplan sürprizini görebiliriz. Uygun fiyata alarak takımınızda tutabilirsiniz.

 
 

Başakşehir muhtemel 11’i:

Volkan Babacan, Junior Caicara, Leo Duarte, Epureanu, Hasan Ali Kaldırım, Youssouf, Mahmut Tekdemir (Tolga Ciğerci), Edin Visca, Danijel Aleksic (Berkay Özcan), Nacer Chadli (Deniz Türüç), Stefano Okaka.

 

Sen de Comunio ve Süper Lig analizleri yapıyor ve bunu gönüllü olarak makaleye dökmek istiyorsan bizimle iletişime geçebilirsin: info@comunioturkey.com

 

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »