Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Galatasaray’ın geçen seneki hücum aksiyonlarının başrollerinden biri olan Kerem, bu sene de eleştirilerin odağında ilerlemeye devam ediyor.

Wilfred Zaha’nın ilk 11’e monte olmaya başlamasından sonra uzun süredir 10 numara pozisyonunda izliyoruz. Sol kanat pozisyonunda da oynarken sürekli orta bölgelere kıvrılan Kerem için bu değişimin başlarda verimli olacağını düşünüyordum. Ancak bir 10 numaradan beklenenlerin farklı olması belirli eleştirilere yol açmış görünüyor. 

Peki bu sene Kerem ne yapacak? Yine en çok puan toplayan orta sahalardan biri olabilecek mi? Zaman zaman rotasyona girmesi kadro dengemizi bozabilir mi? Comunio’da hem puan hem de yatırım olarak bizi mutlu edebilir mi?

Comunio Check: Erencan Yardımcı - Genç golcünün büyük çıkışı ve Comunio analizi!

Peki, bu çıkışını sürdürebilecek mi? Futbolcuyu kadrosuna katmak isteyen veya katmış olan menajerlerimizi, Erencan serüveninde yardımcı olacak bilgilerle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Devam oku...

Bize gelen sorulara karşı fikrimi belirtmeden önce Kerem Aktürkoğlu’nun bu seneki istatistiklerine bir göz atalım.

  • Süperlig’de çıktığı 12’si ilk 11, 14 maçta = 3 gol ve 4 asist ,7.56 reyting ortalaması
  • Şampiyonlar Ligi’nde 4’ü ilk 11, 5 maçta= 2 gol 
  • Şampiyonlar Ligi Elemesi’nde 6 maçta= 1 gol 2 asist
  • Toplamda 1872 dakikada 6 gol 6 asist yani her 156 dakikada bir skora katkı yapıyor.

 

Comunio özelinde hücum oyuncularımdan en çok beklediğim şey gol pozisyonuna girme sıklığıdır. Kerem’in bu konuda biçilmiş bir kaftan olduğunu düşünüyorum. 


Kerem Aktürkoğlu’nun rotasyona girmek sıklığı artar mı?

Bu soruları birazcık Mertens’in son maçlardaki etkili performansına bağlıyorum. 3 yerli kuralının olduğu bir ligde ve 6 pas içine böyle koşular atabilecek meziyete sahip bir futbolcunun süresi her zaman fazlasıyla olacaktır.

Olumsuz eleştiriler saha içi performansına bu sene daha fazla yansıyabilir mi?

Önceki senelerden bir fark olacağını kesinlikle düşünmüyorum aksine Kerem bu eleştirileri ekstra bir motivasyona dönüştürecektir. Son Manchester United maçı öncesi de benzer eleştiriler vardı. Topu filelerle buluşturma kısmında eksiklik yaşadığı sıkça dillendiriliyordu. Ancak sahada cevabını verdi ve şık golüyle önemli bir işe imza attı.

Comunio piyasasının performans bakımından 'Overrated' futbolcuları!

Bence ilk 11’deki formayı kapması çok zor. Özellikle Mertens’in artan formuyla kanat rotasyonunda Kerem, Barış Alper, Zaha ve Ziyech gibi rakipleri var.

Devam oku...

Comunio’da hem puan hem yatırım olarak şu an nasıl değerlendirmeliyiz?

Ekim ayında oyun içi 16 milyon değerlerindeyken şu an 13 milyon bandında duruyor. Hem yatırım olarak hem de puan olarak bizi çok tatmin edebilecek seviyede olduğunu düşünüyorum. Bazı transferlere sadece puan olarak bakmayı doğru bulmuyorum. Yeri geldiğinde başka yatırımlar için bize potansiyel sağlaması da çok önemli. Hem fiyat hem performans bir transfer olacağını düşünüyorum.

Şunu da eklemek istiyorum. Geçen seneden örnek verecek olursam. Yedek kulübesinde herhangi bir süre geçirdiğinde Kerem her seferinde daha güçlü döndü. Eleştirilerin dozu arttığında Kerem her seferinde daha arzulu döndü. Yine aynı şekilde olacağını düşünüyorum. Bu sefer mevkisinde bir dünya yıldızı olsa da bir şekilde kadronun vazgeçilmezlerinden biri olacaktır. Kendisini başarılarından dolayı tebrik ediyor ve Comunio severlere çekinmeden kadrolarında bulundurmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »