Foto: © Imago Images / Seskim Photo
İkinci yarıda Süper Lig’te dengeler daha değişmedi. Takımların form durumları birinci yarıya benzer seviyede ilerliyor. Bireysel performanslar daha çok öne çıkıyor. Mevkisel olarak en başarılı performansı gösteren 4’lü kadroyu sizler için derledik.

Arijanet Muric 64 puan, 9.14 puan ortalaması

Kalesine son haftalarda geçilmez bir duvar ördü desek abartmış olmayız. Manchester City’den kiralık olarak Adana Demirspor’a gelen Muric, rivayetlere göre Pep Guardiola’nın sıkı takibinde ve Ederson’un veliahtı olarak kabul ediliyor. Premier Lig’te kendine yer bulabilir mi bilinmez ama Süper Lig için çok kaliteli bir kaleci olduğu söylenebilir. Adana Demirspor’un başarılı performansının baş mimarlarından. Son 5 maçta sadece 2 gol yiyen Murici Adana Demirspor önümüzde ki sezon için tutabilecek mi çok büyük merak konusu.

Bir santraforun asli görevi bitiricilik olsa bile modern futbolun talepleri bundan çok daha fazlası. İstatistik İmparatorluğu!

Serinin üçüncü bölümü ile karşınızdayız. Konumuz santraforların Comunio puanlarını şekillendiren parametreler.

Devam oku...

Papy Djibobodji, 47 Puan, 7.83 puan ortalaması

Savunmacıların çok iyi gözükmediği bir ikinci yarıda, göz önüne çıkabilme sebebi Sivasspor’a karşı attığı iki gol oldu Senegalli futbolcunun. Süper Lig’in tecrübeli ve sağlam defanslarından biri olarak görülen Papy bu seviyeyi Süper Lig’te sürdürmekte zorlanmıyor. Defansif olarak çok güven vermeyen Gaziantep savunması ayakta tutan tek etken diyebiliriz mevcut durumda.

Emre Akbaba, 73 puan, 12.17 puan ortalaması

Süper Lig’in ikinci yarısına müthiş bir giriş yapan Emre Akbaba bu performansını sürdürmeyi bildi. Alanyaspor’un ve Farioli’nin en çok güvendiği futbolcuların başında gelen Emre Akbaba, bir Alanyaspor efsanesi olma yolunda hızla ilerliyor. Yüksek puan ortalaması ile birlikte en çok ona sahip Comunio oyuncularını sevindirdiği aşikar.

https://www.instagram.com/p/CZZaTSmsB1y/

Cherif Ndiaye 63 puan, 10.50 Puan ortalaması

Göztepe’nin ‚şerifi‘ İzmir ekbini tek başına sırtlamaya çalışıyor. Maestro’nun kadrosunda en beğendiği futbolculardan biri olarak bilinen Ndiaye Göztepe’nin küme düşmeme savaşında adeta ipleri çeker konumda. Her ne Galatasaray maçında attığı iki gol galibiyet için yetmesede, mücadelesiyle Göztepe taraftarının gönlünde küçük bir taht kurdu diyebiliriz. Önümüzde ki haftalarda performansını gollerle süslemeye devam edecektir.

İlerleyen haftalarda çok daha farklı futbolcuların ön plana çıkacağını şimdiden öngörebiliriz. Süper Lig’te ve bununla birlikte Comunio’da heyecan gün geçtikçe artıyor. Takımlar artık geri dönüşü olmayan zorlu bir viraja girmek üzereler. Bu heyecandan yoksun kalmamak adına takipte ve Comunio ile kalın!

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Hasan Memiş

Tüm makaleler Hasan Memiş »