Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Süper Lig’de verilen milli araya teknik direktör değişimi bir başka deyişle teknik adam kıyımı damga vurdu.  Bu gibi değişikliklerin takım üzerinde etkilerini iyi analiz ederek Comunio’da avantaja çevirmek menajerlerimizin sevdikleri maceraların başında geliyor.

 

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu dönemi

Sezona çok zengin bir kadroyla başlayan Fenerbahçe, teknik direktörlük görevine Erol Bulut’u getirmişti. Özellikle son haftalarda kaybedilen sürpriz puanlar sonrasında görevine son verilen Erol Bulut’un yerine, sportif direktörlük görevinde bulunan Emre Belözoğlu getirildi. Emre’nin geçen sezon Fenerbahçe takımı içerisinde bulunması kendisi adına önemli bir avantaj olacaktır. Takımdaki herkesi yakından tanıyan Emre Belözoğlu ile birlikte özellikle bazı yerli oyuncuların performanslarının yükseleceğini düşünüyoruz. Kısa süre önce Erol Bulut ile sorunlar yaşayarak kadro dışı bırakılan, daha sonra ise affedilen Caner Erkin bunlardan bir tanesi olacaktır. A Milli takım kadrosuna çağırılması da Caner’in moralini yükselten önemli bir etken. Devre arasında takıma kazandırılan İrfan Can Kahveci’nin de takıma uyum sağlayarak yeteneklerini göstermeye başlayacağını düşünüyoruz.

Hayal kırıklığı yaşatan forvetler! Elde patladılar...

Comunio takımlarına büyük mutlarla transfer olan ve elde patlayan futbolcular. Hayal kırıklığından öteye gidemediler.

Devam oku...

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da ikinci değişiklik

Kısa süre önce Mesut Bakkal ile yollarını ayıran Erzurumspor İsmail Kartal ile anlaşmıştı. Anlaşmanın 5. gününde sürpriz bir şekilde görevinden ayrılan İsmail Kartal’dan boşalan koltuğa bu defa Yılmaz Vural getirildi. Süper Lig’de uzun süredir görev almayan deneyimli teknik direktör, kalan son haftalarda BB Erzurumspor’u ligde tutmaya çalışacak. Türk futbol camiasının uzun süredir içerisinde olan Yılmaz Vural’ın, takım oyununa önem vereceğini düşünüyoruz. Yılmaz Vural ile birlikte ligde kalma yarışında son ana kadar mücadele edeceğini düşündüğümüz BB Erzurumspor takımından önerilerimiz, özellikle içerideki maçlarda, savunma oyuncuları olacaktır.

 

Fatih Karagümrük’te yeni dönem

Bu sezonun flaş ekiplerinden biri olan Karagümrük takımın başına dikkat çekici bir ismi getirdi. Bu sezon Alanyaspor’un teknik ekibinde yardımcılık görevinde bulunan İtalyan antrenör Farioli, daha önce İtalya Serie A takımlarından Sassulo’da da görev almıştı. İlk deneyimini Karagümrük’te yaşayacak olan genç teknik direktörün performansı merak edilmeye başlandı. Fatih Karagümrük mevcut kadrosunun içerisinde, Serie A geçmişi olan futbolcuların bulunması da önemli bir etken olacaktır. Şüphesiz bu futbolcuları yakından tanıyan Farioli ile birlikte takımda bu futbolcuların da performanslarında artış olacağını düşünüyoruz.

Comunio öneriyor: Çaykur Rizespor'dan düşük maliyetli 2 futbolcu!

Çaykur Rizespor'un çıkışını fırsata çevirerek maaliyeti düşük ve puan ortalaması iyi olan bu 2 futbolcuyu değerlendirmenizi öneririz.

Devam oku...

Kasımpaşa’da Şenol Can dönemi

Kısa süre önce Karagümrük ile yolarını ayıran Şenol Can, Kasımpaşa ile anlaşma sağlayarak takımın başına geçti. Süper Lig’in yeni ekibi ile dikkat çekici bir takım olmayı başaran Şenol Can, Fuat Çapa’dan boşalan teknik direktörlük görevini üstlenerek yeni bir serüvene başlayacak. Kasımpaşa’daki bu değişiklik ile takımın daha hücumcu bir kimliğe bürüneceğini düşünüyoruz. Kısa vadede ligde kalmayı garantilemek isteyen Kasımpaşa’da özellikle Drinkwater, Aytaç Kara, Thelin ve Hajradinoviç gibi isimlerin performanslarında artış bekleyebiliriz.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Tunahan Kazancı

Tüm makaleler Tunahan Kazancı »