Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Comunio menajerleri için, transferde en önemli detaylardan birisi, oyuncunun “maliyet – fayda” yönünden, maliyeti az ama puan ortalaması olarak istikrarlı olması. Bu profile en uygun isimlerden birisi, Antalyaspor’dan Eren Albayrak. Takım oyuncusu, istikrarlı, düşük maliyetli (560.000€) ve son dönemde istikrarlı giden bir takımın en önemli parçalarından birisi. Bu makalede neden Eren’i önerdiğimizi detayları ile derledik.

 

Ersun Yanal ile son dönemde çıkışa geçti

Sezona iyi başlayan Eren Albayrak, ilk 4 maçta toplam 20 puan getirdi. Daha sonra hem ilk 11’deki yerini kaybetti hem de bulduğu süre azaldı. Antalyaspor’un, Lig’de oynadığı son 7 maçta ilk 11’deki yerini tekrardan alan Eren Albayrak, bu maçlarda gayet iyi performans sergileyerek, Ersun Yanal’ın gözüne tekrar girdi. Son 7 maçta 1 asit yaparak toplam 34 puan topladı. Eren Albayrak, bu performansı ile formayı bırakacak gibi durmuyor.

Şubat ayının en fazla puan toplayan futbolcuları: TOP 10!

Performanslarıyla şubat ayına damga vurdular! Top 10 listesinde Hatayspor'dan 3, Galasaray'dan 2 ve Beşiktaş, Konyaspor, Trabzonspor, Alanyaspor ve Göztepe'den birer futbolcu bulunuyor.

Devam oku...

Ersun Yanal’ın yeni sistemi Eren Albayrak’a yaradı

Ersun Yanal’ın, son dönemde hücumdan çok defansı ön plana çıkardığı oyun sistemi, rakiplerini dar alanda sıkıştırarak, fazla hareket alanı sağlamalarına izin vermiyor. Bu oyun sistemi, Eren Albayrak ve diğer defans oyuncularının pas arası, top çalma, hava topu mücadelesi kazanma ve ikili mücadele kazanma oranını bir hayli yükseltiyor. Bu sistemde, aynı zamanda topa fazla sahip olmayarak, top kaybını eskiye oranla daha az yaşarken, başarılı pas oranlarını ise yükseltiyor. Eren, toplam kazanılan ikili mücadelelerde maç başına 3,0(%53), hava topu mücadelesi kazanmada maç başına 0,7(%59), maç başına top çalmada ise 1,0 ile oynuyor.

Tecrübeli savunmacıyı kadrosunda bulunduran menajerlerin, bir diğer avantajı ise cezalı duruma düşmemesi. Lig’de çıktığı 23 maçta sadece 3 sarı kart görerek takımını yanlız bırakmadı.

 

Zayıf yönleri ise uzun top ve isabetsiz ortalar

Antalyaspor’un, hücum hattındaki oyuncularının hava topu mücadelesindeki yetersizliği, orta yapan oyuncuları da etkiliyor. Eren Albayrak, bu istatistiklerde ise geride. Uzun toplarda %27, oynadığı maçlarda fazla orta yapmasa da, isabetli ortalarda %21’lik başarı istatistiği ile oynuyor.

Performans ve değerleri yukarı doğru tırmanıyor: hedefe giden yolda yapılabilecek hamleler!

Kritik haftalara girdik. Her puan önemli artık. Zafere giden yolda değerlenen ve performansı artan isimleri sizler için derledik.

Devam oku...

Piyasa değeri düşük ama puan ortalaması iyi

Eren Albayrak, Antalyaspor forması ile Süper Lig’de, 13’ü ilk 11 olmak üzere, toplam 23 maça çıktı. Bu maçlarda 1 gol 1 asist kaydetti. SofaScore verilerine göre, Eren Albayrak bu sezon 6,80 reyting ve 3,81 puan ortalaması ile Comunio’da 81 puan topladı. Comunio’da değeri ise sadece (560.000€). Değerinin düşük olması, onu kötü olarak göstermez. Kesinlikle her takımda bulundurulması gereken joker, yedek ve hatta ilk 11 oyuncusu olarak öne çıkıyor.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Serkan Yaylacık

Tüm makaleler Serkan Yaylacık »