Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Merhaba dostum, öncelikle derin bir nefes al, her şey yoluna girecek 🙂 Cikalleshi büyük bir ihtimalle Khaalej takımına kiralanacak. Yerine yeni bir oyuncu bakmanı öneririm.

Ankaragücü’nün ilk 11 forveti net olarak şuan için Federica Macheda.

Emre Akbaba’nın, Dries Mertens’in gelmesiyle birlikte ilk 11’in bir parçası olmadığı kesinleşti. Fakat Arda Güler’de net olarak ilk 11 oyuncusu değil. Hangisine daha fazla güveniyorsan onu takımda tutabilirsin. 

Comunio Trend - Sezon başında satılması dahi söz konusuydu, bu hafta galibiyetin baş mimarı oldu.

O nasıl bir performanstı öyle! Kevin N’Koudou bu hafta Karagümrük karşısında Türk futbolseverlere bir resital sundu. Beşiktaşlıların uzun süre unutamayacağı bir performans gösterdi.

Devam oku...

Ebrima Colley, Atalanta’dan bir sezonluk olarak Karagümrük’e kiralandı. Genç oyuncu U19 da yaptığı çıkışla dikkatleri üzerine çekmesine karşın profesyonel kariyerinde beklenen sıçramayı henüz gerçekleştiremedi. Dribling konusunda başarılı olmasına karşılık pas ve şut tercihleri problemli. En büyük eksisi ise istikrar. Karagümrük’te düzenli olarak forma şansı bulursa belki beklenilen patlamayı yapar, hep birlikte göreceğiz.

Lucas Biglia, Fredy, Rayane Aabid, Saba Lobjanidze, Serdar Gürler. Bu oyuncuları kadronda değerlendirebilirsin.

Naçizane bir tavsiye vermek gerekirse Comunio oynarken taraftarlığını bir kenara bırakmalısın. Yunus Akgün yapabildikleri itibariyle sana bolca puan kazandırabilir. Henüz skor katkısı yapmamış olsa bile gol ve asist yapma ihtimali epey yüksek olan bir oyuncu olduğu için transfer etmeni öneririm. 

Geçtiğimiz günlerde basına düşen haberde West Ham United’ın 16 Milyon Euro teklifi olduğu yazıldı. Fakat Fenerbahçe’nin 20 Milyon Euro istediği söylendi. Resmi olarak atılmış bir adım yok. Transfer gerçekleşene kadar senin de beklemen en doğrusu olacaktır.    

Nokta Atışı - Daha fazla süre almaya başladıkça değere bincektir. Sessiz sedasız geliyor!

Mevkisi gereği daha çok defans ve ortasaha arasında olmasına rağmen gol ve asist üretebilir özelliklerinin yanında uzun pasları ön planda.

Devam oku...

Djaniny hakkında Arabistan’a gideceği hakkında söylentiler vardı. Henüz resmi olarak atılmış bir adım yok. Takımda kalması halinde Visca’nın yokluğunda ilk 11 oynama ihtimali çok yüksek fakat normal şartlar altında iyi bir yedek diyebiliriz. Ben olsaydım Djaniny’i satıp daha garanti bir oyuncuya yönelirdim.

Mensah Kayseri’nin en önemli silahı diyebiliriz. Şuan için yedekten gelmesinin sebebi fiziksel olarak henüz hazır olmamasından kaynaklanıyor. Çağdaş Atan 4. Haftadan itibaren ilk 11 deki yerine geri döneceğini açıkladı. Mensah Comunio için biçilmiş bir kaftan adeta. Duran toplarda etkili, takımın penaltıcısı, oyun yaratıcılığı konusunda takımın en iyisi, dolayısıyla Mensah için biraz daha sabretmelisin.

Valencia konusu kafa karıştırmaya son sürat devam ediyor. Eğer bu konuyu sezon başlamadan konuşuyor olsaydık mutlak suretle Fenerbahçe’nin santrafor alması gerekiyor derdi herkes. Fakat bugüne geldiğimizde karşımızda alev alev yanan bir Valencia var. Adana Demirspor maçında da gördük ki santrafor transferi olsa bile Valencia kadrodaki yerini korumaya devam edecek.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »