Comunio Euro’da denenen tüm özellikler üyelerimiz tarafından beğeni ile karşılandı. Şimdiden itibaren tüm özellikler ve ekstra puan uygulaması Comunio Süper Lig için aktif hale getirildiğini açıklamaktan mutluluk duyarız. Haydi, gelin tüm özelliklere göz atalım…

 

Hızlandırılmış Transfer işlemi

Artık transfer işlemleri kısmen anlık olacak. Aynı ligde bulunan menajerler arasında yapılan transfer teklifinin kabul edilmesi durumunda futbolcu takımı anında terk eder ve transfer ücreti işleme alınır. Bilgisayar’dan gelecek teklif kabul edildiğinde, futbolcu kadrodan çıkar ve ücret hemen hesaba işler. Sadece Bilgisayar’a yapılan teklifler, alışılmış olduğu gibi sonraki gün sabah işleme alınır. Bu uygulama Comunio Euro ile başlayarak artık hayata geçirilecek.


 

Canlı puan

Artık Plus ve Pro Player ile beraber Basic üyelerde maç haftasında puanlarını canlı olarak takip edebilecek.


 

Maç haftası hesap durumu

Şimdiye kadar maç haftası puan alabilmek için maç haftasının ilk maç günü sabahına artıda girmek gerekirdi. Artık maç haftasının ilk maç saatine kadar süre tanınacak. Hızlandırılmış transfer işlemi ile haftanın başlamasına kısa süre kala kadrondaki bir futbolcuyu rakibine satarak eksiden çıkabilir ve puanlarını toplayabilirsin. Belkide kıyamadığın futbolcularda birini satmak zorunda kalacaksın…


 

Ekstra puan

2021/22 sezonu ile beraber ekstra puan bölümümüzü genişletiyoruz. Artık asist yapan futbolcu +1, kalesini gole kapatan kaleci (maçın tamamında oynaması durumunda) +1 ve penaltı kurtaran kaleci +2 puan alacaktır. Puan tablosu ve ekstra puan sistemi için tıkla


 

Canlı değişiklik

Canlı değişiklik, Plus ve Pro Player için sunulan ve başlamış olan, maç haftası esnasında kadroda değişiklik yapabilme seçeneği sunan bir özelliktir. Bu seçenekle, örneğin bir oyuncunuz maça kısa bir süre kala sakatlanırsa veya bir oyunun ertelenmesi gerekirse kadronuza müdahale edebilir ve oyuncu değişikliği yapabilirsiniz. 

 

Canlı değişiklik nasıl işliyor?

Diziliş bölümünde canlı dizilişe giderek değişikliği yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirebilmek için bu kriterlere uyman gerekiyor:

• Formasyon değişmemeli

• Değişiklik esnasında bütçeniz ekside olmaması gerekir

• Değişiklik yapılacak olan futbolcuların takımı o maç haftasında henüz oynamamış veya maçın başlamamış olması gerekir.

 

Hangi futbolcular canlı değişiklik özelliğinde kullanılabilir?

Aşağıdaki özelliklere uyarak kadroda bulundurulan her futbolcu için canlı değişiklik özelliğini kullanılabilir:

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların takımı maç haftası oynamamış veya maçın başlamamış olması gerekir.

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların rakibe veya bilgisayara satılmamış olması gerekir.

• Değişiklik yapılması istenilen futbolcuların maç haftası için başka katılımcının kadrosunda kayıtlı olmaması gerekir.

 

Maç haftası oynamış olan futbolcular yine de canlı değişiklikte kullanılabilir mi?

Hayır, maçları başlamış olan veya oyanmış olan futbolcular mevcut maç haftası için canlı değişiklik özelliğinde bloke edilir.

 

Başka takıma satılmış futbolcular canlı değişiklikte kullanılabilir mi?

Hayır, satılan futbolcular mevcut maç haftası için bloke edilir ve canlı değişiklikte kullanılamaz.

 

Canlı değişiklik esnasında formasyon değişilebilir mi?

Hayır, maç haftası için kayıtlı olan formasyon değiştirilemez. Canlı değişiklik özelliği maç haftası için belirlenen formasyon üzerinden yapılmalıdır.

 

Boş kalan mevkiler canlı değişiklik ile doldurulabilir mi?

Boş kalan mevkiler aynı mavkide oynayan futbolcular ile doldurulabilir.

 

Canlı değişiklik özelliği devre dışı bırakılabilir mi?

Hayır, bu özellik devre dışı bırakılamıyor. Plus ve Pro Player üyeler için her maç haftası kullanılabilir bir özelliktir.

 

Canlı değişiklik ve yedek futbolcunun arasındaki fark nedir?

Pro Player sürümünde sunulan yedek futbolcu özelliğinde her mevki için yedeğe bir futbolcu seçilebilir. Belli bir pozisyonda oynamayan veya puana tabi tutulmayan futbolcu olursa, otomatik olarak o mevkide yedek olarak kayıtlı futbolcu ilk 11’e girer. Canlı değişiklik özelliğinde yedek futbolcular dahi değiştirilebilir.

 

Maç haftası içerisinde Canlı değişikliği nasıl yapabilirim?

Canlı değişiklik Canlı puan durumu üzerinden yapılabilir. Yapılan değişiklikler kişinin kendi haber bölümünde yayınlanır. Başka bir arkdaşının canlı değişiklik yapıp yapmadığını web sayfasının canlı puan bölümünden görebilirsiniz.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »