2023/24 sezonu 19 Haziran’da start aldı. Yeni sezonda değişecek Erteleme maç değerlendirmesi kuralını sizlere duyurarak detaylarına değinmek isteriz.

Comunio’da erteleme maçlarının kuralı şu şekilde güncellenmiştir; Erteleme maçları ekstra maç haftası olarak değerlendirilir ve yeniden kadro kurulumu yapılabilir (Eğer ertelenen maç, ertelendiği maç haftası dışında oynanırsa). Tekrarlanan maçlar değerlendirmeye alınmaz.

Yani erteleme maçı puanlamaları artık geçmişe dönük olarak eklenmeyecek, ayrı bir maç haftası olarak değerlendirilecek.

Gelin bu kuralı tüm detaylarıyla inceleyelim:

Erteleme maçları ekstra bir maç haftası olarak değerlendirildiği için değerlendirilmeye sadece ertelenen maçta oynayacak takımların futbolcuları değerlendirmeye alınır. Boş kalan mevkiler eksi puan almaz.

Erteleme maçının oynanacağı maç saatinde hesabınız artıda olması gerekir ve maç saatine kadar kadronuz kayıt etmeniz gerekir.

Kadronuzda erteleme maçında oynayacak takımın futbolcuları maçın ertelendiği haftada kadronuzda bulunmasa da erteleme maçının oynanacağı gün kadrounuza katarak puan alabilirsiniz.

İlgili maçın ertelendiği gün kadrosunda bulunup, erteleme maçında herhangi bir sebepten oynamayan futbolculardan puan alınmaz. Kural net; Erteleme maçı haftasında ilgili takımlardan kadroya kayıt edilen futbolcular için puan alınır. Maç saatinde hesabınız artıda olacak ve kadro kayıt edilmesi gerekecek.

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »