Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Mesut’un bildiğimiz kadarıyla bir sakatlığı bulunmuyor. Fakat yaz dönemini iyi geçirmedi, eksiklikleri var. Önümüzdeki süreçte hazır olup süre bulmaya başlayacaktır.

Önümüzdeki hafta Konya Başakşehir ile, Antalya Ümraniyespor ile maça çıkacak. Fredy’nin orta sahada etkin olacağını düşünüyorum. Bu sebeple Fredy’i tercih etmeni öneririm.

King skor katkısı yönünden düşük profil bir oyuncu. Ankaragücünde de gördüğümüz üzere pozisyon üretiminde sorunlar yaşanabiliyor. Şahsi kanaatim iki oyuncuyu da satmanı önermek olacaktır.

Comunio Trend - Haftanın en trend takımı Galatasaray ve ''çilekleri''

Türkiye'ye bir çok kariyerli futbolcu geldi. Ama onun kadar kariyerlisi pek nadir geldi. Napoli'de Maradona'dan dahi daha fazla gol atmış olan Belçikalı forvet neler yapacak?

Devam oku...

Bildiğiniz üzere Comunio geçtiğimiz sezonla birlikte oyuncu asistlerine 1 puan uygulamasını faaliyete geçirdi. Dolayısıyla Onur Bulut’un da elit seviyede asistçi olması onu Hadergjonaj’ın bir adım önüne koyuyor.

Miguel Crespo her ne kadar benimde çok beğendiğim çift yönlü bir oyuncu olsa Jesus’un rotasyonunda arka sıralarda kaldı. Pek süre alacağını düşünmüyorum. Satmanı öneririm.

Konyaspor’un duyurusuna göre yüksek ateş, halsizlik ve öksürük şikayetleri sebebiyle Ankaragücü maçı kadrosundan çıkarılmış. Belirtiler covid’i işaret ediyor. Umarız durumu ciddi değildir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

Başakşehir eğer Biglia ile anlaşmasaydı Sosa bir ihtimal Başakşehir oyuncusu olacaktı. Fakat bildiğimiz kadarıyla kendisine Türkiye’den gelen bir teklif olmadı. Yetiştiği kulüp olan Estudiantes’e bugün itibariyle transfer oldu.

Karma Öneriler: Düşük bütçe ile defansa rahatlıkla takviye yapılabilir banko isim!

Takımdaki yeri garanti desek yanlış olmaz. Sol bek’te rakibi İbrahim Pehlivan yeterli seviyede değil. Fiyat performans oyuncusu diyebiliriz.

Devam oku...

Tolga Ciğerci ve Diouf’u satıp yerlerine ikame oyuncuları almanı, Valon Ethemi’ye ise en azından sahada görene kadar şans vermeni öneririm.

Oyuncuları benzetmek gerekirse Maxim Süper lig şartlarında elmas değerinde bir oyuncu. Takımını tek başına sırtlayan, duran top ustası, hücumun baş aktörü. Comunio için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Dolayısıyla böyle oyunculardan da ligde fazla değil birkaç tane var. Fakat Van Aanholt, Riberio gibi oyunculardan çok var. İki tarafın mukayese edilmesi dahi söz konusu olamaz.

Okaka geçtiğimiz sezona bomba gibi girerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Fakat ilerleyen dönemde resmen serbest düşüş yaşadı. Gol atma konusunda çok büyük sıkıntılar çekiyor. Sırtı dönük oyunda iş yapsa da skor yapamaması sebebiyle Emre Belözoğlu’nun ilk tercihi kendisi değil.

Kasımpaşa geçtiğimiz sezonlardan alıştığımız üzere sezona facia şekilde girdi. Başakşehirden tam 4 gol yiyerek sahadan mağlup ayrıldı. Fakat takımda kaliteli ayaklar var. Bunlardan birisi de Ben Ounes. Takım her ne kadar kötü olsa da bir şekilde kendini gösterecektir. Takımında tutmanı öneririm.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »