Herkese merhabalar,

Yepyeni bir formatla karşınızdayız. Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Mounir başarılı top sürme ve çalım kategorilerinde geçtiğimiz sezon Nwakaeme ile birlikte başı çeken isimlerden biriydi. Saf yetenek konusunda şüphe barındırmasa da oyun fundamentali konusunda eksiklikleri var. Emre Belözoğlu yönetiminde doğru oyun kurgusu içinde başarılı bir sezon geçireceğini düşünüyorum.

Geçtiğimiz sezon performanslarını göz önünde bulundurarak ve bu sezon yeni takıma adaptasyon süreci geçireceğini düşünerek Biglia’yı satardım. Fernando tabiri caizse taş gibi top oynadı ve oynamaya devam edeceğini düşünüyorum. Hamsik ile ilgili sakatlık ve Avrupa macerası dolayısıyla kafamda soru işaretleri bulunsa da tercihimi Biglia’dan yana kullanıyorum.

Gökdeniz Bayraktar: Doğukan Sinik ve Haji Wright’in takımdan ayrılmasıyla birlikte kadroda önü fazlasıyla açılan genç oyuncunun bu sezon patlama yaşayacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz sezonu istediği gibi geçiremeyen genç yıldız bu sezon gelen fırsatı güzel değerlendirecektir.

Miha Zajc geçtiğimiz sezon gayet olumlu performans verdi ancak bu sezon Jorge Jesus’un planlamalarında yer alacağını düşünmüyorum. Değerini bulmuşken satmanı öneririm.

Bruma’yı bende kadromda tutuyorum. Portekiz pasaportuna sahip olması ve takımda ikamesinin olmaması sebebiyle Jesus nezdinde önceliğe sahip olduğunu düşünmemi sağlıyor. Sezonun başlamasının ardından ilk haftalar kendisine şans tanıyıp başarısız olursa satmayı düşünebilirsin.

Famara Diedhiou: Geçen sezon 26 maçta 11 gol atarak fena bir sezon geçirmeyen Senegalli forvet’in Afrika kupasına da gittiğini unutmayalım. Bu sezon düzenli forma şansı bulursa gollerine devam edecektir. (2.970.000)

Mustapha Yatabare: Yıllara meydan okurcasına işini yapmaya devam eden 36 yaşındaki oyuncu makul bonservis bedeliyle transfer edilebilir. (5.370.000)

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »