Herkese merhabalar,

Yepyeni bir formatla karşınızdayız. Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Domagoj Pavivic’in oyun itibariyle Konyaspor rotasyonunda ilk 11 oynaması planlanarak transfer edildiğini düşünüyorum. İlk haftalar mutlaka ilk 11 çıkacak, vereceği performansa göre kadrodaki yeri netleşecektir.

Bernard Mensah geçtiğimiz sezon çapraz bağ sakatlığı yaşayarak sezonu kapatmıştı. Ağır bir sakatlıktan geri dönmesine karşın Kayserispor kadrosundaki yetenek eksiğini tek başına büyük ölçüde kapatıyor. Mutlaka Çağdaş Atan’ın en önemli silahı olarak sahadaki yerini alacaktır. Kadroda tutmanı tavsiye ederim.

Falcao travmasının henüz taze olması sebebiyle Seferovic transferinin de akıllarda soru işareti yaratması çok doğal. Fakat edindiğimiz bilgilere göre Seferovic’e çok kapsamlı sağlık kontrollerinden birden çok geçerek imza attırıldığı yönünde. Dolayısıyla bizde bu sorunun cevabını hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Kalecilikte altın kuralın devamlılık ve istikrar olduğu her zaman söylenir. Bu sebeple kalenin Ruud Boffin’e emanet edileceğini düşünüyorum.

Ersin Destanoğlu’nun sezon bitiminden bu yana transferi gündemde yer alıyor fakat henüz resmi bir gelişme yaşanmadı. Şayet transferi gerçekleşirse kaleyi Mert koruyacaktır. Ancak Ersin transfer olmasa dahi Mert’in Beşiktaş’tan ayrılacağını düşünmüyorum.

Balotelli konusu yakın zamanda netlik kazanacaktır. Şuan için bizimde bildiğimiz kadarıyla İsviçre ekibi Sion ile temas halinde. Sion başkanı birinci ağızdan bunu bizzat doğruladı. Balotelli’nin de Türkiye’den ayrılmak istediğine dair haberler dolaşıyor. Önümüzdeki günlerde konu nihayete kavuşacaktır.

Tayyip Talha Sanuç Adana Demirspor’da kalması halinde kesinlikle ilk 11’in değişmez parçası olacak fakat geçtiğimiz günlerde başkan Murat Sancak Tayyip için ‘’büyük ihtimalle Avrupa’ya gidecek.’’ demeci verdi. Tayyip konusunda temkinli davranmanı ve kadronda ikamesini bulundurmanı tavsiye ederim.

Matteo Ricci’nin oyun yapısı itibariyle Biglia ile benzerlikler gösterse, aynı ekolden gelseler dahi Türkiye şartlarında Süper Lig’de her benzer oyuncunun aynı katkıyı veremediğini daha önce defalarca tecrübe ettik. Bu sebeple kesin olarak bir sonuca varamamakla birlikte Biglia gibi kalıcı olmasını ve güzel performanslar izletmesini temenni ediyorum.

Adel Bettaieb güvendiğim isimlere göre Djaniny’i andıran tarzıyla teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu. Son takımı olan F91 Dudelange’de çıktığı 32 karşılaşmada 18 gol 9 asistlik bir performans göstermiş. Denemeye değer diyerek kadronda tutmanı tavsiye ederim.

Cornelius geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda Abdullah Avcı’nın kadro planlamalarında ilk 11 olarak önemli bir yer alacaktır. Pivot santrafor olarak hava topu hakimiyeti, rakip defans oyuncuları ile savaşması ve bulduğu pozisyonları olumlu değerlendirmesi bakımından Süper Lig özelinde uzun yıllar iş yapabilecek yetenek setine sahip bir oyuncu.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »