Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Merhaba dostum, öncelikle Comunio kariyerinde başarılar diliyorum. Diğer konuya gelirsek kişisel algılamamanı öneririm. Sorular editörlerin filtresinden geçip bizlere ulaşıyor. Sormaya devam et mutlaka birgün senin sorunda cevaplanacaktır.

Alioski, Jorge Jesus’un açıklamalarından anladığımız kadarıyla henüz hazır değil. Portekiz’li hoca kamp döneminde takımla beraber olmadığını, ilerleyen dönemde takımdaki yerini alacağını işaret etti.

Pedro yakın zamanda takımla çalışmaya başlayacak. Fiziksel olarak hazır hale gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta oynaması neredeyse imkansız.  

Comunio Trend - Haftanın kazanan ve kaybedenleri: Beklenmedik isimler göze çarpıyor.

İlk iki maça ilk 11’de başlayan ve iki gol atan Efkan, kadroda bir çok alternatif hücumcu futbolcu olmasına rağmen, kendini ispatlamış gibi gözüküyor.

Devam oku...

Comunio kadrosunda bulunduran biri olarak ben, Atakan’dan yana hem mutlu hem de umutluyum. Genç oyuncu çok büyük potansiyel vadediyor. Ek olarak piyasa değeri de çok makul. Tutmanı öneririm.

King ile alakalı geçtiğimiz hafta benzer bir soruyu cevaplamıştık. Skor katkısı yönünden düşük profil olduğundan ve bu sebeple satılmasını önermiştim. Kasımpaşa maçına rağmen King’in aynı performansı göstermeyeceğini düşünüyor, almanı önermiyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Sörloth’tan sonra dominant bir forvet performansı izleyemedik. Bu sezon nasıl olacak göreceğiz. Ancak skor üretimi konusunda verimli oyuncuları öneririm. Sadece gol atan değil gol aşamasında diğer işleri de iyi yapabilen oyuncular her zaman önceliğin olmalı. Yani şöyle bir yol haritası çizebilirsin. Skor gücü yüksek olan kaliteli orta sahalar ve biraz daha kalburüstü forvetlerle kadronu şekillendirebilirsin.

Balotelli ile ilgili geçtiğimiz haftalarda Sion’a gitme ihtimali olduğundan bahsetmiştik. Konuyla ilgili belirsizliğin devam etmesine karşın son hafta sonradan oyuna girerek süre buldu. Geçtiğimiz günlerde basına düşen bir diğer haber ise Adana Demirspor’un Dzyuba’ya teklif yapması oldu. Eğer Dzyuba Adana ekibi ile anlaşırsa bu Balotelli’nin gideceğini fiilen kesinleştirir.

2. Hafta Yerli Plaka - Bindirmeler sonucu açtığı ortalarla takımının önemli hücum silahı komunda.

Onur Bulut’un İstanbulspor karşısında da ekstra bir skor katkısı vermesi olası. Comunio menajerlerine direkt olarak önerimizdir.

Devam oku...

Jackson Muleka’nın mevcut formasyonda kendini rahat hissettiğini düşünmüyorum. Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa maçlarına baktığımızda Muleka en uçtayken bolca gol attı asist yaptı. Ancak ne zaman Umut Bozok ileri uca geçip Muleka kanat oynadığında bütün etkinliğinin düştüğünü gördük. Şuanda da Beşiktaş’ta yardımcı forvet rolünde Weghorst’un arkasında yer alıyor. Bu olayın onun verimliliğini düşürdüğünü düşünüyorum. Kaldı ki son hafta N’Koudou, Muleka’nın elinden formayı aldı. Satmanı öneririm.

Turgay özelinde söylemiyorum fakat Kasımpaşa sezona rezalet girdi. Bununda elbet bir karşılığı olacaktır. Ya hoca, ya da ilk 11’de mutlak değişim bekliyorum. Turgay’da bulduğu kısıtlı sürelerde elinden geleni yaptı. Formayı kapması sürpriz olmaz.

Arda’nın bu sezon ilk 11 başlayacağı maçlar elbet olacaktır fakat hem yaşı hem de fizik kalitesi sebebiyle genel olarak yedekten gelip takımına destek olacağı kanaatindeyim.

Esasen baktığımızda Mounir sol, Serdar sağ kanat oyuncusu. Yani bir arada oynatmanın bir sakıncası olmaz. Fakat Deniz Türüç’ün varlığı burada bir oyuncunun yedek kalması anlamına da gelebiliyor. Dolayısıyla iki oyuncunun birinden vazgeçip başka bir orta saha alman kadron için daha iyi olabilir.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »