Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Saiss, Bartra, Eysseric gibi oyuncular takımlarında önemli konumlara sahip olması sebebiyle eğer bütçen ve kadron elveriyorsa satmaman gereken tipte futbolcular.

Gomezle ilgili haber İspanyol basınından çıktığını işaret ediyor. Fakat somut bir adım henüz yok. Bu sebeple net bir ifade kullanamıyoruz.

Benim tercihim net bir biçimde Bakasetas olur. Hem daha çok süre buluyor hemde sezonu dalgalı geçen Trabzon’da ayakta kalabilen nadir oyunculardan birisi. Bu sebeple Bakasetas benim favorim.

Futbolcu Önerileri 1-3M: Artık orta alanda daha serbest. Gol ve asist katkısı artacaktır!

Tolga Ciğerci ve Taylan Antalyalı’nın takımın orta sahasında monte olmasıyla toparlanmayı başardı. Bu durum, takımın yetenekli oyun kurucusu Pedrinho’ya önemli rahatlık kazandırdı.

Devam oku...

Dün Arjantin Hırvatistan’ı 3 gol atarak rahat bir şekilde finale yükseldi. Bugün ise Fransa – Fas mücadelesi var. Bu eşleşmeden de Fransa’nın çıkacağını düşünmekle birlikte kupanında tekrar Fransa’ya gideceğini tahmin ediyorum.

Beşiktaş muhabirlerinin haberine göre Ghezzal beklenenden daha hızlı iyileşiyor. Ocak ortasında sahalara dönmesi beklendiği söyleniyor. Benimde kadromda bulunan Ghezzal’ı 1,5 ay daha beklemek alınabilir bir risk.

Aslında Volkan Demirel’in o demeçte oyuncularıyla arasında sıkı bağ kurmanın önemini ifade ettiğini düşünüyorum. Elbette tesislerde alkol kullanmayacaklardır. Dolayısıyla Hatay’dan futbolcu alınır.

Dünya Kupası'nda boy gösterecek futbolcular: 19 isim Milli takımları adına ter dökecekler.

Neredeyse her ligden oyuncunun top koşturacağı bu turnuvada ligimizden de 19 oyuncu bulunuyor. Dünya Kupası'nda forma giyecek isimleri sizler için derledik.

Devam oku...

Kasımpaşada hali hazırda yetenekli ayak sıkıntısı çekmelerine karşın, Eysseric bu açığı elinden geldiğince kapatabilen bir isim. Dünya kupası sonrası form yakalarsa Kasımpaşa’yı da yukarılara taşıyabilecek kapasitede. Biraz daha sabretmeni öneririm.

Oliveira 12 aralık itibariyle bireysel antremanlarına başladı. Fakat İcardi’den henüz bir haber yok. İkisinide takımda tutmanı tavsiye ederim.

Ben Bertolacci’nin süper lig kariyerinin sona erdiğini düşünüyorum. İtalya’ya geri dönebilir, bu sebeple satmanı öneririm.

Reyting ortalaması TOP 10: Saha içi liderliği ve oyun görüşü onu takımı için değişilmez yapıyor.

Bu sezon takımının oynadığı 13 maçta da sahada olan Maxim attığı 3 gol ve yaptığı 5 asist ile en çok skor üreten oyunculardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Devam oku...

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere oyuncu değerlemeleri arz – talep dengesiyle paralel olarak gelişiyor. Dünya kupasında ki performans Comunio değerine direkt olarak etki etmez.

Dünya kupası sonrasında iki futbolcunun da daha motive ve üst düzey performans göstereceğine inanıyorum. Mertens zaten son maçlarda iyiden iyiye takıma adapte olmuş ve gollerine başlamıştı. İrfan ise JJ’un elinde adeta yeniden doğdu. İki oyuncuda performanslarında kademe atlayacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »