Sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Futbolcuların değerleri tüm Comunio ligleri genelinde futbolcuya olan ilgi ve ilgisizlik ile işler. Futbolcu transfer listesinde ne kadar rağbet görürse değeri çıkar ve ilgisizlik karşısında da değer kaybeder. Konu ile alakalı detaylı algoritmayı buradan okuyabilirsiniz https://www.comunio.com.tr/infos/faq#quotes

Icardi’nin geri dönmesi ve Barış Alper’in de o mevkii de bir alternatif olduğunu göstermesiyle birlikte Gomis 3. forvetliğe geriledi. Elbette süre bulacağı maçlar olacaktır fakat Comunio açısından çok verimli olacağını düşünmüyorum. Satmanı öneririm.

Bu konuda 3’lü 4’lü 5’li sistem olarak adlandırılan formasyonların sadece kağıt üzerinde olduğu düşünenlerdenim. Önemli olanın hangi anlayışla oynandığıdır bana göre. Örnek veriyorum set oyunu mu yoksa geçiş oyunu mu. Gaziantep bir dönem 5’li sistemle başarılı olan bir ekipti. Ama onu başarılı kılan 5’li oynaması değil oyun anlayışıydı. Ülkemizde maalesef şu algı oluşmuş durumda; 4-2-3-1’den başka hiçbir diziliş başarılı olamaz. Şahsen buna inanmıyorum. Güçlü bir oyun anlayışıyla hangi dizilişte olursa olsun başarılı olunacağı kanaatindeyim.

2022 yılının TOP 10 listesi - O artık bir Comunio kahramanı!

Zirve'de bulunan Maxim tartışmasız son dönemlerin en istikrarlı, problemsiz ve en verimli futbolcusu olduğunu bu listede de kanıtlamış oldu.

Devam oku...

Karagümrük’te kaleye Batuhan’ın geçmesiyle beraber Viviano kızağa çekildi. Kesin diyemiyorum fakat ara transfer döneminde gitme ihtimali olan bir futbolcu Viviano.

Elbette bu soruya doğru cevap vermek çok zor fakat herkesin gönlünde bir aslan yatar. Şahsen kalan maçlarda düzenli olarak forma giyerse Icardi’nin ligi silip süpüreceğini düşünüyorum.

Galatasaray maçıyla beraber Gustavo’nun koltuğu sallandı diyebiliriz. Değeri düşmeden daha garanti seçeneklere yönelebilirsin. Jorge Jesus rotasyona gidebilir.

Futbolcu Önerileri 1-3M: Artık orta alanda daha serbest. Gol ve asist katkısı artacaktır!

Tolga Ciğerci ve Taylan Antalyalı’nın takımın orta sahasında monte olmasıyla toparlanmayı başardı. Bu durum, takımın yetenekli oyun kurucusu Pedrinho’ya önemli rahatlık kazandırdı.

Devam oku...

Aslında problemi sadece Bajic’te aramamak lazım. Giresun genel olarak gol bulmakta ve gol fırsatı yaratmakta güçlük çeken bir ekip olması sebebiyle santraforlarda kötü gözükebiliyor. Eğer bu sorunu çözebilirlerse Bajic’te mutlaka goller atacaktır.

Transfer listesi sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor. Bu alanda Pro Player olan liglerde farklı avantajlar mevcut: Futbolcu devre bırakma özelliği ile transfer listesine gelmesini istemediğiniz futbolcuları belirleyerek devre dışı bırakabiliyorsunuz ve beklediğiniz futbolcuların listeye gelme olasılığını bu şekilde arttırmış oluyorsunuz. Ayrıca transfer listesi 25 futbolcudan oluşuyor. Tüm avantajlar için Plus ve Pro Player sürümlerimize bakabilirsiniz: https://www.comunio.com.tr/infos/editions

Basında çıkan haberlere baktığımız zaman kuvvetli bir ihtimalle Weghorst Beşiktaş’tan ayrılır diyebiliriz. Zaten attığı golden sonra yaptığı sevinç ve maçtan sonra taraftarlara bir nevi veda etmesi gitmeye kararlı olduğunu gösteriyor. Böyle durumlarda kulüpler her ne kadar sözleşmeyi öne sürse de her zaman oyuncuların eli daha güçlüdür. Weghorst’ta gitmeyi kafaya koyduysa mutlaka gidecektir.

Öneri köşesi 18. hafta - Ömer Erdoğan'ın övgüsünü alan başarılı futbolcu kaldığı yerden devam edecektir.

Galatasaray deplasmanında oldukça etkili oynadı eski Cimbomlu Emre Kılınç. 14/9 ikili mücadele kazanımı, 2 anahtar pas, 1 net gol pozisyonu üretimi ve 1 asistle oynadı.

Devam oku...

Rasciha bu performansına devam ettiği sürece ilk 11 olması da asla tartışılmaz ve oynar. Fakat son maçta gördük ki Yunus’ta formaya talip ve istekli. İkisi arasında kıyasıya forma mücadelesi yaşanacaktır.

Borini ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Twitter’dan paylaşılan antreman görüntülerinde de kendisini göremedik. Kasımpaşa maçında oynayacağını en azından ilk 11 olacağını düşünmüyorum.

Son iki maçtır yedekten oyuna dahil oluyor. Ve gözle görülür bir formsuzlukta söz konusu diyebiliriz. İlerleyen dönemde kendi standartlarına dönüp ilk 11’deki yerini alacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »