Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Antrenman eksikliği ve adaptasyon çalışmaları bittiğinde takıma katılacaktır, yapılan açıklamalara göre 15 günlük bir süreçten bahsediliyor.

Sezona iyi başlayamadı, bu tarz oyuncular dönemsel tepkiler verebiliyor, ara ara iyi oynasa da devamlılık açısından takımınıza zarar verebilir. SATILMALI!

Tecrübenin her zaman kazançlı taraf olacağını düşünüyorum ancak genç oyuncuların da sezonluk çıkışları son dönemde fazlasıyla var. İki oyuncu da sizdeyse oynayacakları takımlara göre kadronuza koymanızda fayda var, sadece birine sahipseniz ya da ikisinden birini almak istiyorsanız Bilal Bayazıt’ı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Öneri köşesi 12. hafta - Gol orucunu Türkiye Kupası'nda bozdu, şimdi sıra Süper Lig'de!

Figueiredo, ligde oynadığı son 6 maçta gol veya asist katkısı yapamadı. Alanyaspor karşısında da takımının önemli kozlarından biri olacaktır ve ligdeki gollerine bu maçla birlikte dönebilir.

Devam oku...

Kesinlikle tutulmalı Galatasaray’ın orta sahasında Mata gibi ileri görüşlü bir beyine ihtiyaç var zamanla alacağı süre artacaktır.

Transfer listesi sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor. Bu alanda Pro Player olan liglerde farklı avantajlar mevcut: Futbolcu devre bırakma özelliği ile transfer listesine gelmesini istemediğiniz futbolcuları belirleyerek devre dışı bırakabiliyorsunuz ve beklediğiniz futbolcuların listeye gelme olasılığını bu şekilde arttırmış oluyorsunuz. Ayrıca transfer listesi 25 futbolcudan oluşuyor. Tüm avantajlar için Plus ve Pro Player sürümlerimize bakabilirsiniz

Galatasaray’da devam etseydi satılır diyebilirdim ancak bu tarz kulüpler de kendini bulması muhtemel o yüzden tutulmasının doğru olacağını düşünüyorum.

Eksiklerin Gölgesinde 12. Hafta - Emin'in sınavı Borini olacak. Onu durduracak potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

Emin’i bu hafta kullanmaktan çekinenler olabilir ancak Emin’in iyi performans verip veremeyeceği bence tamamen kendi elinde. Oyuncu için de iyi bir sınav olacak böylesi formda hücumculara karşı oynamak.

Devam oku...

Konyaspor rotasyon veya sürpriz oyuncular deneyebileceğiniz takımlardan birisi değil aynı zaman da ileri uçta oynayacak oyuncunun orada maç boyunca kalabileceği de sürpriz. Fark yaratabilecek oyuncu olarak Umut Bozok’u tercih ederim.

Galatasaray’ın üretkenlik anlamında yaşadığı sorunlardan dolayı hücum hattın da sık sık yer değiştirmeler olacaktır. Sattıktan sonra pişmanlık yaratabilecek oyunculardan biri olduğunu düşünüyorum. Risk almayı seviyorsanız denenebilir.

Şenol Güneş’in formundan düşmüş forvetleri dirilttiğini Burak Yılmaz örneğinde de gördük. Cenk Tosun’un performansına etki edeceği kesin ancak sorunun sadece bu olduğunu da düşünmüyorum, uzun süreli sakatlıklar sürpriz yapabilir.

Comunio'ya sor: Abdülkerim'i satayım mı? Borini'nin asisti neden sayılmadı?

Galatasaray’ın kadrosundaki oyuncular tek tek baktığında ligin kalitesinin üzerinde olmasına rağmen birlikteliği sağlayamadıkları gözle görülüyor. Defans olarak ise hiç oturmadı diyebilirim.

Devam oku...

Sakatlıktan dönüp tekrar sakatlanana kadar geçen sürede oynadığı maçlar da nasıl etkili olduğunu gördük, kesinlikle iyileşmesini beklemek doğru bir karar olacaktır. Yokluğunun hakkını, alacağı yüksek puanlarla verebileceğini düşünüyorum.

Galatasaray’ın hücum hattında kimsenin garanti bir yere sahip olabileceğini düşünmüyorum bunun bir sebebi de yabancı kuralının uygulanması. Oynadığı sürelerde fark yaratabilecek bir oyuncu takımınızda her halükarda tutmanızı tavsiye ederim.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »