Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Antalyaspor genç oyuncular almaya devam ediyor. Kaleci rotasyonunda Boffin’in yanına bir yabancı kaleci daha eklediler. Boffin’in sözleşmesinin devam ettiğini ve yeni yabancı kuralının da hali hazırda yürürlüğe girdiğini de göz önüne alırsak 2 yabancı kaleci tercihi biraz garip geldi bana.

 

Oyuncudan bahsedecek olursam; öncelikle boyu bir hayli yüksek (1.98 cm). Türk futbolseverlerin zihninde 2.05 boyuyla dünyanın en uzun boylu kalecisi olan, 2008-2015 yılları arasında ülkemizde Eskişehir ile Elazığspor’da görev yapan Vanja Ivesa çağrışımı yapacaktır.

Büyüklerin bir sözü vardır: “Ev yapacaksan tuğladan, kaleci alacaksan yaşlısından…” şeklinde. Çok genç kalecilerin acemice hatalar yapabildiğini biliyoruz, buna ek olarak Diogo Sousa’nın oynadığı maç sayısı da bir hayli az. Kariyerinde 26 maça çıkarken Sporting’in as takımında hiç forma giyememiş. Hal böyle olunca oyuncu hakkında bilgi vermek de güçleşiyor. Ancak ilk planda Boffin kadroda kalırsa onun şans bulacağını düşünüyorum, bir anlamda bizim bilmediğimiz çok büyük meziyetleri yoksa yedek kulübesine yapılan bir transfer olarak düşünebiliriz kendisini.

Araştırdığım yabancı kaynaklarda da oyuncunun fazla potansiyelinin olmadığı söyleniyor. Boyunun getirdiği avantaj ile de yan topları süpürmesi muhtemel. Ancak ben oyuncunun birkaç yıl sonunda karşılıklı olarak yolların ayrılacağını, ligimizde ya da Comunio’da öne çıkan bir isim olabileceğini sanmıyorum. Son bir bilgi ile bu yazımı bitireyim; kalesine kullanılan 5 penaltıya da engel olamamış bu genç kardeşimiz. Bilginiz olsun…

 

190 cm’lik boyuyla fiziğini artı olarak hanesine şimdiden yazabiliriz: Aleksandar Pesic!

Pesic için tam olarak gezgin bir oyuncu demek doğru olabilir. Hayır gezen santrfor anlamında değil adam hakikaten ülke ülke, hatta kıta kıta geziyor.

Devam oku...

 

Comunio

Sofascore bu ligin değerlendirmesini yapmadığı için reyting ortalaması veremeyeceğim. Comunio’ya 01.07.2021’de 230.000 ile giriş yaptı (güncel değeri 990.000).

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

 

Yazar: Hamdi Ölmezoğlu

Tüm makaleler Hamdi Ölmezoğlu »