Merhaba arkadaşlar,

21. haftada ertelenen Başakşehir – Konyaspor ve 22. hafta yarıda kalan Gaziantep FK – Yeni Malatyaspor hakkında gelen soruları cevaplayarak kullanıcılarımızı aydınlatacak detaylı bir yazı ile sizinleyiz. Öncelikle belirtmek isterim ki, maçların ertelendiği gün Comunio kuralları ile ilgili sayfada 9. kurala göre uygulanacağını belirtmiştik. ”Erteleme maçlarında oynanması gereken maç haftasında kadronuzda bulunan futbolcuların oynaması durumunda puan alırsınız. Erteleme maçına özel kadro kurma imkanı bulunmaz.” Bu uygulamanın dışında farklı uygulama olmayacaktır.

21. haftada ertelenen Başakşehir – Konyaspor maçı 22.02.2022 TSİ 20.00’da ve 22. hafta maçın ikinci devresi öncesinde yoğun kar yağışından nedeniyle ertelenen Gaziantep FK – Yeni Malatyaspor maçı 23.02.2022 TSİ 20.00’da oynanacak.

 

Erteleme maçları hakkında bilinmesi gerekenler

Erteleme maçında forma giyecek futbolcular puan alacaktır. Ertelenen maç haftasında kadronuzda bu takımlardan futbolcu bulunmuşsa, maç bitişinde oynanması gereken hafta için hanenize alınacak puanlar eklenecektir (21. ve 22. hafta).

Ertelenen maç, oynanması gereken maç haftasının dışında olursa, bu puanlar Comunio kupasına yansımaz.

Erteleme maçları oynanması gereken hafta için Tahmin oyunundan çıkartılmış olup değerlendirmeye alınmayacaktır.

Maç bitişinde sosyal medya adreslerimizde maç puanları yayınlanacaktır. Sosyal medya hesaplarımıza bulunmuş olduğunuz sayfanın sağ üst köşesinden ulaşabilirsiniz.

Maç bitişlerinden yaklaşık 1-2 saat içerisinde puanlar eklenerek Comunio haber bölümünde hesaplamanın sonlandığı duyurulacaktır.

Erteleme maçlarının oynanacağı gün bütçenizin artıda olması gerekmez.

Erteleme maçları için kadro kurmanız gerekmez, dolayısıyla canlı değişiklik imkanıda bulunmaz.

Plus ve Pro Player üyeleri erteleme maçlarının puanlaması bittikten sonra web sayfasından puan durumuna giderek ilgili haftayı seçtikten sonra güncellenen haftalık puan tablosuna ulaşabilir.

Bir santraforun asli görevi bitiricilik olsa bile modern futbolun talepleri bundan çok daha fazlası. İstatistik İmparatorluğu!

Serinin üçüncü bölümü ile karşınızdayız. Konumuz santraforların Comunio puanlarını şekillendiren parametreler.

Devam oku...

Başakşehir FK – Konyaspor

21. haftada aktif olup erteleme maçında cezalı veya sakat olan futbolcular nasıl değerlendirilecek?

Kurallarda belirtildiği gibi, sadece erteleme maçında oynayan futbolcu puan alacaktır. Ceza ve sakatlık nedeniyle süre alamayacak futbolcular puan alamayacaktır.


Edin Visca 21. haftada Başakşehir takımındaydı ve şimdi Trabzonspor’a transfer oldu. Onun puanları ne olacak?

Edin Visca erteleme maçında oynamayacağı için, kendisini 21. hafta kadroya alan kullanıcılar Visca’dan puan alamayacaklar.


Serdar Gürler 21. haftada Konyaspor takımındaydı şimdi erteleme maçında rakibi olan Başakşehir’de. Oynarsa puan alabilecek mi?

Oynaması durumunda takımı farketmeksizin puanını alacaktır. 21. hafta kendisini kadroya alanlarda puandan nasibini alır.


Pro Player üyelerinde yedek futbolcuların puanları nasıl hesaplanacak?

Pro Player üyelerinde ertelenen maçtan ilk 11’de futbolcusu bulunması durumunda, önce yedek futbolcu devreye girer. İlk 11’e alınan futbolcunun erteleme maçı oynaması durumunda aldığı puanlar yedek futbolcunun yerine geçerli sayılır.

Bir Comunio kahramanı: Edin Visca! Tüm sezonların puan tablosuna göz at.

Süper Lig tarihine adını şimdiden altın harflarle yazdırdı. Comunio kullanıcılarının gönlünde taht kurdu. Puan makinesinin tablosunu sizler için derledik, ''Maşallah'' demeyi unutmayın!

Devam oku...

Gaziantep FK – Yeni Malatyaspor

Yarıda kalan maçta 45 dakika süre alan futbolcular nasıl puanlanacak?

Yarıda kalan maçın kadrosunda olup da erteleme maçında olmayan oyuncuların ilk maçta aldıkları puan geçerli olacaktır. Maçın ilk yarısında oynamış olan futbolcuların puanları şuan zaten sisteme girilmiştir.


Maçın devamı için puanlama nasıl olacak?

Yarıda kalan maçta puan almış olan futbolcular erteleme maç günü ikinci devresinde süre alırsa, maç sonu almış oldukları puan güncellenerek eklenecektir. Örnek: Günay Güvenç ertelenen maçın ilk devresinde 3 puan aldı ve ikinci devresinde toplam 5 puana ulaşırsa, hanesine 2 puan daha eklenecektir.


Yarıda kalan maçta oynamayan ama erteleme maçında süre alacak olan futbolcularda puanlama nasıl olacak?

Eğer bir futbolcu yarıda kalan maçta oynamamış ve erteleme maçında oynarsa ulaştığı puanı alır. Yani maçın ikinci devresi için puan alır.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »