Foto: © Imago Images / Seskim Photo

Herkese merhabalar,

Geride bıraktığımız son 5 maçta en çok puan toplayan savunma oyuncularını inceliyoruz. Vaktinizi fazla almadan yazımıza geçelim.

Naldo, 40 puan (Toplam 152)

Antalyaspor’un deneyimli stoperi Akdeniz ekibiyle beraber yükselişine devam ediyor. 5 maçlık periyotta savunma görevinin yanı sıra hücum katkısını da es geçmeyerek 2 kez ağları havalandırdı. Antalyaspor ayrıca mevzu bahis 5 maçta kalesinde yalnızca 4 gol gördü. Akıl yaşta değil baştadır atasözünün kanlı canlı örneği olarak bizlere leziz futbolunu izletmeye devam edeceğini umuyorum.

Futbolcu önerileri 160k - 1M: Ligimizde underrated kategorisine alabileceğimiz bir isim.

Skorer kimliği olmamasına rağmen son 2 haftada 1 asist ve 1 gol ile katkı sağlamaya başladı. Bu adam farklı yerlere gelebilir.

Devam oku...

Kim Min-Jae, 36 puan (Toplam 142)

Serdar Aziz, 36 puan (Toplam 105)

Sahada oldukları kadar Comunio’da da ne kadar uyumlu bir partner olduğunu bize gösteriyor Serdar ve Kim Min Jae ikilisi. Listemizin 2. Ve 3. Sırasında bu ikili yer alıyor ancak hem aynı takımda oynamaları hem de aynı puanı toplamaları sebebiyle birleştirmeye karar verdim. Fenerbahçe İsmail Kartal’ın dümene geçmesiyle birlikte adeta 180 derecelik bir değişim yaşadı. Çok uzak değil Vitor’un son dönemlerinde stada yönetimi ve oyuncuları ıslıklamaya gelen taraftarlar, camiada bitmek tükenmek bilmeyen kaos durumu, futbolcuların ise sahaya resmen ter atmaya gelmesi gibi birçok problemle karşı karşıyaydı Fenerbahçe. Bugüne geldiğimizde ise coşkulu taraftar ve rakibe sahayı dar eden futbolcu grubu görüyoruz. Savunma anlayışını 4’lü üzerine yeniden revize eden Kartal, stoper tandemini Serdar ve Min Jae olarak belirledi. Sol stopere geçen Min Jae’nin de ne kadar rahatladığını görebiliyoruz. 5 maçlık süreçte birer gol atan iki oyuncu rakiplere de geçit vermiyor. Fenerbahçe 5 maçta kalesinde yalnız 3 gol gördü.

Güray Vural, 32 puan (Toplam 154)

Listemizin son sırasında yer alan Güray Vural ile birlikte Antalyaspor ve Fenerbahçe’nin listeyi domine ettiğini görüyoruz. Güray Vural’da Nuri Şahin’in sisteminde önemli bir yer alıyor. Sol bek mevkiinde konumlanmasına karşın yaptığı bindirmelerle hücumda ekstra opsiyonlar açarak takımının elini rahatlatıyor. Hatayspor maçında yaptığı iki asistle de bunu kanıtladı. Doğru sistemde oyuncuların performans seviyesinin ne derece yükseleceği konusunda Güray Vural örnek oluyor.

Fırsat Fikstürü: Önümüzdeki sene Süper lig’de kariyerine devam etmek isteyecektir. Bu istek puana yansır!

Kadro kalitesi olarak gittikçe zayıflayan ve belli bir oyun planı olmayan takımın kalecisine muhakkak çok iş düşecektir. Bu sebeple bol bol kurtarış ve puan bekliyorum kendisinden.

Devam oku...

Valentin Rosier, 32 puan (Toplam 120)

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ın şampiyonluğunda hiç şüphesiz Rosier’in performansı es geçilemezdi. Ancak bu sezon takım olarak genel bir düşüş yaşamaları Rosier’i de mumla arattı diyebiliriz. Valerien İsmael’in gelmesiyle kendini sağ kanat bek bölgesinde bulan Fransız oyuncu resmen yeniden doğdu. Zaten oyun yapısı itibariyle daha çok hücumcu bir oyuncu olması ve Ghezzal ile muhteşem bir uyum içinde olması potansiyelini tekrar kısa sürede açığa çıkardı. 5 maçlık periyotta 1 gol 2 asist ile oynayan Rosier, sistem itibariyle İsmael’in göz bebeği olmaya devam edecektir.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »