Foto: © Seskim Photo (Images Imago)
Sevgili Comunio Magazin okurları, bu haftaki yazımda; yükselişteki futbolcularla karşınızdayım. Artık kısa vadeli alım yapmamız gerektiği zamanlara girdik. Oyuncuların potansiyelinden çok, mevcut form durumuna yatırım yapmamız gerektiği bir döneme girdik.

Bu dönemde sizlere yardımcı olabilecek bütçe olarak uygun isimleri son 3 haftadaki form durumuna göre listeledim. Herkese iyi okumalar diliyorum.

 Mert Hakan Yandaş 

Forma şansı bulduğu son 3 haftada topladığı 27 puanla sahalara güzel bir dönüş yaptı Mert Hakan. Tekniği, aidiyeti ve hırsıyla takımına büyük katkı sağlamış görünüyor. Özellikle de Fred’in yokluğunda Fenerbahçe’nin belkide en kritik görev eksikliğini sağlamış oldu. Artık Fred döndü. Ancak Mert Hakan bu performansla şampiyonluk yolunda yine büyük rol oynayacaktır. Gerektiğinde hem 8 hem de 10 numara mevkisinde görev alabilmesi takım için çok önemli durumda. Düşük performanslı bir Szymanski’de varken Mert Hakan daha çok forma şansı bulabilir. Böyle bir değerdeyken mükemmel bir opsiyon olabilir takımınız için.

Comunio Öneriyor - 28. Hafta: Oyun Takip Seviyesi Yüksek Olan Futbolcunun Sessizliğini Bozması Bekleniyor.

2 haftadır sessizliğe bürünen Fall'ın bu hafta Sivasspor karşısında skora katkı yapabileceğini ve kendini tekrardan hatırlatabileceğini öngörüyorum.

Devam oku...

Sander Van De Streek

Antalyaspor’un son dönemdeki en tehlikeli futbolcularından birisi şüphesiz Van de Streek. Arka direğe yaptığı etkili koşularla bol pozisyonlara giriyor. Son 3 haftada 25 puan topladı ve 8.33 puan ortalaması yakaladı. Hem yedek kulübeniz hem de ilk 11’niz için çok sağlam bir tercih olabilir.

Rick Van Drongelen

Son 3 haftanın en çok puan toplayan 12. ismi olan Drongelen, göze çarpıyor. Kendi stratejimden biraz bahsetmek istiyorum. Ben 3-6-1 sistemini genellikle tercih ediyorum. Bütçemin büyük kısmını ön hattaki skor isimlere ayırıyorum. Ön hattım; Kerem, Szymanski, Trezeguet gibi isimlerden oluşurken defans hattımı genellikle bütçe olarak uygun Anadolu’daki oyunculardan oluşturuyorum.

Damjanovic ve Opoku’nun yanına almak istediğim isimlerden birisi de Drongelen. Ben de listeye düşmesini bekliyorum. Defansif olarak iyi işler sergileyen Samsunspor’dan oyuncu katmak takıma fayda sağlayacaktır.

Drongelen’in yükselişindeki en büyük etkenlerden birisi de kendi mevkisinde oynamaya başlaması. Normalde stoper olan oyuncu bek eksikliğinden dolayı kendi pozisyonunda oynayamıyordu. Alim Öztürk sakatlandıktan sonra esas mevkisine geçti ve mükemmel performans verdi. Bu saatten sonra yeniden bek pozisyonunda oynatılmasını beklemiyorum. Bu da puan istikrarını sağlayabileceğinin bir göstergesidir bence. Güzel bir seçim olacağına inanıyorum.

Kısa Vadeli Fırsatlar - Yeteneğini Göstermek Ve Formayı Kapmak İçin İyi Bir Fırsat!

Düşme korkusunu iliklerine kadar hisseden Gaziantep’te Mustafa Eskihellaç sakatlığı sebebiyle bir süre takımdan ayrı kalacak. Bu süre zarfında forma Rumen oyuncu Sorescu’ya emanet.

Devam oku...

Jure Balkovec

Alanyaspor’un bekleri harika bir performans veriyor son haftalarda. Fatih Tekke’nin bir stratejisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü bekler inanılmaz hücuma katılıyor. Balkovec hem duran topları kullanıyor hem de uzaktan etkili şutlar çıkarıyor. Çok güzel bir tercih olabilir.

Helton Leite

İlk transfer olduğunda da öneri olarak birçok kez yazıya döktüğümüz Helton Leite, yüzümüzü kara çıkarmadı dersek yeridir. Son 3 haftada 9 puan ortalamasıyla oynuyor. Kale mevkisinde hala eksikleri olanlar için harika bir tercih olabilir. Antalyaspor’un da performana inanarak herkese öneriyorum.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »