Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Süper Lig’de ilk 7 haftayı tamamladıktan sonra Milli araya girmiş bulunuyoruz. Hafta sonu Süper Lig’de maç oynanmayacağı için de haftalık düzenli olarak yazdığım eksikler içeriğine mecburi bir ara verip bu hafta farklı bir konu ile karşınızdayım.

Bu yazıyı okuyan herkes gibi ben de Comunio oynuyorum ve oyun içinde bütçe denkleştirmek, takım içinde bütçe arttırmak ve daha ufak bütçelerle takımı tamamlayabilmek her zaman mümkün olmuyor. Bu yüzden de bu haftaki yazımda ilerleyen dönemlerde hem maçlarda ekstra puanlar kazandırabilecek hem de değer artışıyla birlikte elinize ekstra bir bütçe sağlayabilecek oyuncular önermek istedim.

Oyun içindeki 1 milyon Euro bence belirli bir psikolojik eşik yaratıyor, bu değerin üstündeki oyuncular düzenli şekilde takımlarında forma giyen ve puan ortalaması da yüksek isimler. Bununla beraber 1 milyon Euro altında da sayısı daha az olmakla beraber yine düzenli şekilde takımlarında forma giyen isimler de var oluyor. Bu yazıyla beraber umarım Comunio menajerlerine katkıda bulunabilirim.

UROS RADAKOVIC – 540.000

Süper Lig’e yükselen Ankaragücü’nde sezon öncesi transferlerden biri olan Radakovic sezona sakat girdiği için ilk maçlarda forma giyememişti. Ayrıca Ankaragücü kadrosunda sahada olacak 3 Türk futbolcunun kim olacağı belli değilken stoper mevkisinde Radakovic’in forma giymesine garanti gözüyle bakamıyorduk. Oyuncu sakatlığını atlattıktan ve kadroya Tolga, Taylan gibi değerli Türk futbolcularının transferinin ardından Radakovic’in forma giyme ihtimali epey yükseldi.

sahada olan Radakovic’in önümüzdeki maçlarda da forma giyeceğini ve tatmin eden performanslar verebileceğini düşünüyorum. Transfer pazarında bu yazıyı yazarken değeri 1 milyonun altında olan Radakovic’in bundan 20-25 gün sonra değerini 2-2.5 milyon civarına çıkaracağını düşünüyorum. Yatırım tavsiyesidir.

Comunio Trend - Performansıyla takımını neredeyse tek başına ateşliyor. Yükselen piyasa değeri ile bu durumu taçlandırıyor.

Fransız sağ bek Galatasaray’da o kadar yüksek kalibre transfer yapılmasına rağmen, adından fazlalıkla söz ettiriyor. 7. haftanın sonunda Galatasaray’ın en verimli futbolcusu diyebiliriz.

Devam oku...

GÖKHAN SAZDAĞI – 250.000

Sezona transfer tahtası kapalı olarak ve nerdeyse her hafta birden fazla sakatlık haberiyle giren Kayserispor’da Çağdaş Atan ve ekibi ligin ilk bölümünde çok iyi bir performans gösterdi. Elindeki oyuncu grubundan her hafta farklı bir şekilde katkı alabilen Çağdaş hocanın çoğunlukla rotasyon oyuncusu olarak kullanıp sahaya attığı dakikalarda iyi performans aldığı oyunculardan biri de Gökhan Sazdağı. Hem iki kanat hem de hücumun birçok bölgesinde forma giyebilen Gökhan Sazdağı sezonun geri kalanında da benzer şekilde düzenli katkı verebilecek oyuncuların başında geliyor.

Geçen sezon oynadığı bazı maçlarda aldığı ekstra puanlar ile Comunio menajerlerinin dikkatini çeken Gökhan’dan bu sezon önümüzdeki süreçte benzer bir atılım bekliyorum. Yatırım tavsiyesidir.

RAYYAN BANIYA – 520.000

Aslında Karagümrük’ün geçen sezon transferlerinden biriydi ancak önce geçirdiği sakatlık sonra da muhtemelen ilk 11’e girecek seviyede olmaması sebebiyle geçen sezon onu adam akıllı sahada görememiştik. Bu sezona Pirlo hoca önderliğinde başlayan Karagümrük’te ilk hafta Emir Tintiş stoper oynadıktan sonra forma Rayyan’a geçti ve sonraki dönemde düzenli olarak onu forma giyerken izledik.

Türk statüsünde oynayabilmesi sayesinde Pirlo’nun elini rahatlatan Rayyan’ın mevkisindeki diğer seçenekler olan Burak Bekaroğlu ve Emir Tintiş’in önünde olduğunu söylemek zor değil. İster alıp direkt kadroya koyabileceğiniz isterseniz de kadronuza katıp değerinin yükselmesini bekleyebileceğiniz noktada şu an Rayyan Baniya. Ben oynadığım liglerde onu almak için teklifimi yaptım, size de öneririm.

Comunio'ya sor: Maxim'e 19 milyon basılır mı? Ghezzal Fenerbahçe derbisine yetişir mi?

Oyuncuları mücevher olarak gördüğümüzü düşünelim. Maxim, Visca, Weghorst, Ghezzal gibi oyuncular en değerli mücevher olan elmas kategorisinde yer alır.

Devam oku...

EMİR KAAN GÜLTEKİN – 290.000

Bu sezon Süper Lig’e çıkan İstanbulspor’da geçen seneki ana iskelette yer alan bir futbolcuydu Emir Kaan. İstanbulspor’un oynamış olduğu 3-4-3 düzeninde öndeki 3 mevkide de forma giyebilmesi sayesinde onu sık sık maçlara dahil olurken gördük. En son Ethemi’nin sakatlığı sonrasında da ilk 11’e girdi ve hareketli oyunuyla beğeni topladı.

İstanbulspor’un hücum bölgesindeki alternatifleri belli olduğu için Emir Kaan’ın alacağı süreler üç aşağı beş yukarı belli ve bu sürelerde yapacağı ekstra katkılar yüzleri güldürebilir. Oyun içinde ucuz forvet bulmak geçtiğimiz senelere göre daha da zor hale gelmişken aklınızda bulunması gereken isimlerin başında bence Emir Kaan geliyor.

BURAK ÖKSÜZ – 160.000

Geçen sezon Hatayspor’da savunmanın değişmez isimlerinden biri olan Burak Öksüz bu sezona daha çok yedek kulübesinde oturarak başladı. Hatayspor’un sezona başladığı teknik direktörü Serkan Özbalta stoper tandemini önce Vranjes-Falette sonra Burak Yılmaz-Falette ile kurdu ancak istediği verimi alamayınca en son maçına Burak Yılmaz-Burak Öksüz tandemiyle çıkmıştı.

Milli arada Serkan Özbalta’nın yerine göreve Volkan Demirel’i getiren Hatayspor’da bu teknik direktörlük değişiminin ardından Burak Öksüz’ün ilk 11’deki yerini artık tamamen alacağını ve önümüzdeki maçlarda sahada olacağını düşünüyorum. Bu yüzden de şu anda değeri neredeyse dip yapan Burak Öksüz’ün bundan 20-25 gün sonra 1.5-2 milyon seviyesine çıkacağına inanıyorum. Yatırım tavsiyesidir.

BRANDLEY KUWAS – 590.000

Giresunspor’un transfer sezonu bitmeden yaptığı son transferlerden biri olan Kuwas Milli Ara öncesi 1 maçta da forma giymişti. Son haftayı bay geçen Giresunspor’da değeri bence bu yüzden birden yükselmeyen Kuwas’ın daha saha içinde ne yapabildiğini insanlar görmediği için değerinin bu seviyelerde dolandığını düşünüyorum.

Tek başına takımını pozisyona sokabilen tek başına pozisyonda golü arayabilen ve bulabilen bir futbolcu olması, temaslı futbolu sevmesi ve standart bir kanat oyuncusuna göre çok daha iyi bir fiziğe sahip olmasıyla beraber Kuwas’ın değerinin sakatlık vs. bir senaryo olmadığında bir anda çok rahatlıkla 4-5 milyon Euro seviyesine çıkabileceğini düşünüyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesidir.

19 Eylül 2022 mevki değişikliği: 5 futbolcunun mevkisi güncellendi!

Forum sayfasımızda yapılan tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. 5 futbolcunun mevkisi güncellendi!

Devam oku...

MUAMMER SARIKAYA 570.000

Bu sezon Süper Lig’e yükselen İstanbulspor’da bir alt ligden gelen ana iskeletin bir parçası olan Muammer Sarıkaya, Süper Lig’de de düzenli süreler alarak bu seviyelerde de forma giyebileceğini bize gösterdi. İstanbulspor’un oynamış olduğu 3-4-3 formasyonunda merkezde Melih Kabasakal ile partner olan Muammer Melih’e göre Comunio borsasında değeri çok daha uygun olan bir futbolcu.

Şu ana kadar Muammer’den ekstra bir skor katkısı görmesek de düzenli oynayacağını bildiğimiz bir oyuncu olarak 1 milyonun altında rahatlıkla transfer edilebilecek bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

İLHAN PARLAK – 500.000

Yazıyı yıllar geçse de enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyen bir isimle kapatalım. Üstte de belirtmiştik takım arkadaşı Gökhan’dan bahsederken takımı Kayserispor sezona transfer yapamadan girdi ve forvetteki ilk tercih Gavranovic ile bir diğer forvet Mustafa Pektemek’in geçirdiği sakatlıklar ile sezona İlhan Parlak ciddi süreler alarak başladı. Gavranovic’in sakatlık dönüşünde de bile son maça İlhan Parlak ilk 11’de başladı. Bundan sonraki süreçte Gavranovic maç ritmini bulunca ilk 11’de o oynayacaktır ancak İlhan sahaya koyduğu efor ve çalışkanlık ile rotasyonda kendisine süre bulmaya devam edecektir.

Comunio borsasında değeri 1 milyonun altında zaten nerdeyse bir elin parmakları kadar forvet varken İlhan Parlak’ı kadroda tutmanızı tavsiye ederim, sezon içinde illa ki takımınıza puan katkısı verecektir.

Yeni haftada yeni bir yazıda görüşmek üzere. Herkese bol şanslar.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Oğuz Oruç

Tüm makaleler Oğuz Oruç »