Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Geçtiğimiz sezon Comunio’da mevki değişikliği dönemlerinde en çok konuşulan futbolcuların başında Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu gelmişti. Bizlerde Temmuz ayı içerisinde yapacağımız genel mevki değerlendirmesi kapsamında şimdiden merak edilen isimleri genel olarak araştırmaya başladık.

Bu konuda Fenerbahçe TV yorumcusu Ersin Sezer ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine Jorge Jesus’un sisteminde Osayi ve Ferdi’nin durumlarını sorduk.

Jorge Jesus ve sistemi

Jorge Jesus’a oynatacağı sistem sorulduğunda genelde 4-4-2 siteminde oynadığını birçok kez ifade etti. 3-5-2 sistemi hakkında da yorumu: “3’lü savunma sistemi daha yeni oturmaya başlıyor, ben bunu antrenörlüğümün ilk 10 yılında oynattım. Şimdi aradan 30 yıl geçti. Üzerinde çok çalışılması gereken bir sistemdir” oldu. Açıklamalara bakılırsa Fenerbahçe’nin büyük ihtimal ile 4-4-2 sistemi ile oynayacağını düşünüyoruz.

TFF 1. Lig'e sığamayan Ankaragücü tekrar Süper Lig'de! Başkent ekibi mercek altına alındı.

Takım yeni sezon hazırlıkları kapsamında geçen sezon takımda forma giyen 11 oyuncusu ile yeni sezonda yola devam etmeyeceğini duyurdu.

Devam oku...

Bir bilene sorduk

Fenerbahçe TV yorumcusu Ersin Sezer’e sarı lacivertlilerin gelecek sezon planlaması kapsamında tahminlerini sorduk. Kendisinin yorumu net oldu: ”4-4-2 sol bek Ferdi ve sağ bek Osayi. Düşük de olsa 3-5-2 oynanırsa bu ikili wing back olacaklar. Ama orta saha bu ikili için bitti.”

Ferdi Kadıoğlu

Geçtiğimiz sezon 28 maçın 14’ünde sol bek olarak görev aldı. Savunmada 6.9 ve orta sahada 7.2 Soafascore reytingi ile oynadı. Uluslar liginde milli forma altında oynadığı 3 maçtada sol bek olarak görev aldı. 

Osayi Samuel

Geçtiğimiz sezon 31 maçın 11’inde sağ bek olarak görev aldı. Savunmada 7.07 ve orta sahada 6.8 Soafascore reytingi ile oynadı. 

Comunio liglerinde uygulanan klasik ve sıradışı kurallar. Şimdi göz at!

Yeni döneme yeni kurallar ile başlamak isteyen Comunio kullanıcılarına özel derlediğimiz klasik ve sıradışı kurallar içeriğimiz sizlerle.

Devam oku...

Mevki değişikliği

Comunio, sezon öncesi mevki değişikliği değerlendirmesini 15 Temmuz’da planlanıyor. Haziran içerisinde bu konuda bildiri paylaşılacaktır. Herzaman olduğu gibi Forum sayfamıza önerilerinizi yapabileceksiniz. Makalede ele aldığımız iki futbolcunun mevkisel durumlarında bir sürpriz yaşanmaz ise mevki değişikliğinde liste başı olabilirler. Takipte kalın dostlar!

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Yusuf Yıldırım

Tüm makaleler Yusuf Yıldırım »