Dev derbiyi geride bıraktık. Gol sesinin çıkmadığı maçta puanlar paylaşıldı. Bildiğiniz üzere derbi sonucunu doğru tahmin eden bir menajerimizin kadrosunu detaylı inceleyecektik.

Skoru doğru tahmin eden Iniesta8 kullanıcı adlı Mücahit beyi kutlarım. Kendisi Amy Süperlig’de de aynı başarıyı gösteriyor ve 1133 puanla lider konumda. Başarılı menajerin çok ihtiyacı olmadığı görünse de kendisine naçizane birkaç tavsiye vereceğim ve kadrosunu detaylı inceleyeceğim. Menajerimizi tekrarda kutlayıp başarılar dileyerek incelemeye geçiyorum.

İncelemeye mevki mevki başlayacağım. Hangi pozisyonlarda gerekli derinlik var hangi pozisyonlar takviye ihtiyacı duyuyor burada beraber bakacağız.

KALECİLER

Kullanıcımız kaleci pozisyonunda bence çok iyi bir politika izlemiş. Bir tane büyük kaleci yedeğine ucuz ama düzenli oynayan bir yedek. Okan sezona kötü başladığı için kesilme ihtimali doğmuşta hatta bir maç formasını Szumski’ye kaptırmıştı. Szumski’nin bu dönem kadroya girdiğini düşünüyorum. Şu anda Okan’ın forması güvende, Szumski’ye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ancak menajerimiz eşeğini sağlam kazığa bağlamak istiyorsa da saygı duyarım.


DEFANSLAR

Manejerimizin geride bıraktığımız hafta 4-3-3 sistemiyle sahada olduğunu gördüm. Yani bu 7 oyuncudan 4’ünü kullanıyor. Ferdi bence değerini hak eden çok önemli bir oyuncu. Ben ligin ikinci yarısında daha fazla skor yapacağını da düşünüyorum. Hosseini tam bir fiyat performans oyuncusu. Burdaki oyunculardan Ghoulam tekrar düşünülebilir. Sakatlık dönüşü yedek kaldı ve Hatayspor son haftalarda formsuz. Levent, ligin en formda beklerinden biri ve devre arası transfer söylentileri dolanıyor. Yine çok iyi bir seçim. Dediğim gibi belki Ghoulam yerine bir ekleme yapılabilir.


ORTA SAHALAR

Menajerimizin elinin en zayıf olduğu yer orta sahası gibi görünüyor. O mevkide bile sezonun flaş ismi Aytaç’a sahip. Kasımpaşa çok gol atıp çok gol yiyor. Genelde Kasımpaşa maçları puan açısından menajerleri tatmin ediyor. ‘Aytaç ikinci yarı bu yüksek performansı sürdürebilir mi?’, bence zor. O başka bir oyuncuyla değiştirilebilir. Emrah yine yerine ekleme yapılması gereken bir başka isim bana göre. Ramazan ve Loshaj fiyat performans oyuncuları takımda tutulmaları iyi olur. Efecan’sa sakatlığının durumuna göre akıbetini belirleyebileceğiniz bir oyuncu. Durumu ciddi değilse yine kadroda tutmakta fayda var.


FORVETLER


Ve geldik menajerimizin yıldızlarla dolu hücum hattına! Edin Dzeko ilk yarı penaltı atmadan gol krallığında zirvede. Onunla zirveyi paylaşan iki oyuncudan biri olan Thiam da menajerimizin kadrosunda kendine yer bulmuş. Benim tavsiyem Thiam’ın bu yüksek değeri bulmuşken nakite çevirilmesi. Kayserispor çok iyi bir devre geçirdi ve Avrupa kupaları potasında. Ancak Thiam’ın çok değerli bir oyuncu olduğunu kabul etmekle beraber bu değerin satılması için yeterli olduğunu düşünüyorum. Hem gelecek bu kaynakla orta saha güçlendirilebilir. Cikalleshi ise son haftaların formda ismi. Son 2 maçta 3 gol attı. Kadroda kesinlikle tutulmalı. Kaan Gültekin de düzenli şans alan ucuz bir forvet. Kadroda olmasını istersiniz böyle oyuncuların. O da kalabilir.

Evet kadroyu mevki mevki inceledik. Şimdi birkaç eksi ve artıyı söyleyerek incelemeyi tamamlayacağım. Tabii ki menajerimizin artıları eksilerinden çok daha fazla.

Kadronun Artıları

Her mevkide kaliteli alternatifler var.

istikrarlı olarak forma şansı bulan oyunculardan oluşuyor.

En fazla puan toplayan 7 oyuncunun 3’ü kadroda yer alıyor.

İstendiğinde yeniden şekillendirmeye açık bir kadro.

Çok sayıda fiyat performans oyuncusu mevcut.

3 tane penaltıcı oyuncuya sahip.

Menajerin futbola hakim olduğu ve ligi yakından takip ettiği yaptığı seçimlerden belli oluyor yani çok iyi bir menajere sahip.

Kadronun Eksileri

İlerde değerini artırması muhtemel yatırım oyunucusu sayısı az.

Orta sahada bir miktar kalite eksiği bulunuyor.

 

 

Yazar: Safa Buğra Özcan

Tüm makaleler Safa Buğra Özcan »