Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Comunio’da ve Süper Lig’de son düzlüğe girilirken rekabet seviyesi hat safhaya ulaştı. Menajerlerimizin bütçelerinin büyük kısmını kullandığını varsayarak, kısa vadede uygun maliyetlerle maksimum verim alabileceğinizi düşündüğümüz savunma oyuncularından kurulu öneri listesi hazırladık.

Gökhan Sazdağı 1.740.000

Kayserispor’un transfer yasağından dolayı kaybettikleri oyuncuların eksikliğini özkaynaklardan faydalanarak tamamlamaya çalışıyorlar. Bu uygulamanın bir örneği de Gökhan Sazdağı. Onur Bulut’un Beşiktaş’a transferinin ardından maçına göre zaman zaman sağ bekte zaman zaman sol bekte görev alıyor. Hücum orjinli bir oyuncu olması sebebiyle özellikle asist anlamında fena olmayan işler çıkarıyor. Kadroda bir alternatif olarak düşünülebilir.

Levent Mercan 940.000

Karagümrük’ün bulduğu Pirlo’nun parlattığı bir cevher diyebiliriz Levent için. Geçtiğimiz sezon transfer edilmesine karşın kayda değer süreler bulamamıştı. Fakat bu sezon gösterdiği gelişim sayesinde sezon başında bileğinin hakkıyla Caner Erkin gibi bir Süper Lig gediklisi isimden formayı almayı başardı. Oyunu iki yönüyle de oynayabilen Levent, piyasa değeri sayesinde kadronuzun gözbebeği olabilir.

Fırsat Fikstürü - Gambiyalı genç kanat Colley atletizmi ve patlayıcılığıyla ön plana çıkıyor.

İki maçta da tabelaya etki edeceğini düşünüyorum. Özellikle Galatasaray’ın sol bek zafiyetini düşündüğümüzde o bölgede etkin olacaktır.

Devam oku...

Ibrahim Dresevic 1.920.000

Listenin bir diğer Karagümrüklü oyuncusu Kosovalı stoper Dresevic. Takım olarak baktığımız zaman Karagümrük ligin en çok gol yiyen takımlarından biri diyebilirsiniz fakat bireysel bazda piyasa değerlerine oranla ciddi puan getirisine sahipler. Aynı takımdan aynı mevkide oynayan iki oyuncunun kadroya yazılması benim için pek uygun değil bu sebeple Levent veya Dresevic’ten birini seçebilirsiniz.

Bünyamin Balcı 1.560.000

Listenin 4. Sırasında Süper Lig’in Joshua Kimmich’i Bünyamin var. Biliyorsunuz Kimmich Bayern kariyerine sağ bek olarak başlayıp Guardiola ile birlikte merkez orta sahaya evrilmişti. Bünyamin de o seviyede olmasa bile sağ bekten orta sahalaşabilen ve hücum organizasyonlarında sağ koridoru çok etkin kullanabilen bir isim. Ve henüz 22 yaşında. Gelişimini lineer biçimde sürdürebilirse kendisini ileride daha yüksek seviyelerde görebiliriz. Piyasa değerine oranla mükemmel bir tercih olabilir.

Comunio Update - 29. haftada sakatlanarak oyundan çıkan futbolcudan kötü haber!

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Bitexen Giresunspor bugün Demir Grup Sivasspor'la oynadığı maçta sakatlanarak oyundan çıkan Alexis Perez'den üzücü haber geldi.

Devam oku...

Stelios Kitsiou 1.720.000

Sezona Gaziantep ile başlayan Yunan oyuncu, deprem felaketinin ardından eski takımı Ankaragücü’ne geri döndü. Süper Lig standartlarında gayet olumlu performanslar gösteren, kendisinden ne alıp ne alamayacağını bildiğiniz bir sağ bek. 10 üzerinden 8-9’luk performans beklemezsiniz ama daima 6-7 bandında katkı alır aşağısını görmezsiniz. Zayıf yanı olarak çok fazla kart görmesi diyebiliriz. 

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »