Foto: © imago images / [Fotograf]

Devre arası transfer sezonu kapandı. Gelenler ve gidenler ile yakın tarihin en iyi ara transfer sezonlarından birini yaşayan süper lig hız kesmeden devam ediyor. Biz de değerli Comunio menajerleri için, takımlarına güç katacak ve puan getirebilecek kısa ve uzun vadeli birkaç oyuncuyu sizler için analiz ettik.

 

Savunma hattı opsiyonu

Manuel Da Costa’yı Trabzonspor’dan hatırlayanlar olacaktır. Trabzonspor’da gösterdiği performans yeterli görülmediği için takımdan gönderildikten sonra uzun süre kulüpsüz kalan 34 yaşındaki stoper, devre arası transfer döneminde düşme potasında bulunan Erzurumspor ile anlaştı. Erzurumspor ile çıktığı 5 karşılaşmada ilk 11’de başlayarak takımın vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. 29 puan ile maç başı 5.8 ortalamaya ulaştı.

Fiyat ve fayda açısından menajerlerin takımına rahatlıkla katabilecekleri bir savunma oyuncusu görüntüsü veriyor. Yaşından dolayı performansının ileride etkilenebileceğini göz önünde bulundurursak kısa süreli ve yedek opsiyonu olarak takımınızda yer verebilirsiniz.

Savunma hattı opsiyonu 2

Gaston Campi, devre arasında Trabzonspor’dan, Karagümrük’e sezon sonuna kadar kiralandıktan sonra 8 müsabakaya 11’de başlayarak takımdaki yerini korumaya devam ediyor. Karagümrük’te topladığı 35 puan ile ortalamanın altında kalsa bile, geride kalan 3 haftalık periyotta 18 puan toplayarak 6 puan ortalamasını yakalamış olduğunu görüyoruz. Oyuncunun geleceği her ne kadar belirsiz olsa da fiyatının makul oluşundan dolayı menajerlerin bu sezon için değerlendirmesinin yararlı olabileceğini düşünüyorum.

 

https://www.instagram.com/p/CLCrN04jW6o/

Galatasaray’da forvet değişimi

Transfer sezonunu verimli geçiren aslan, gol atsa bile sistemine uymayan Diagne’yi gönderdi. Diagne’nin yerine çoğumuzun bilmediği Mısır ligi takımı Zamalek’ten Mostafa Mohamed’i transfer etti. Hızlı ve pas oyununa dayalı sistemde, genç ve hırslı yapısıyla uzun yıllar Galatasaray’ın vazgeçilmezi olacağının sinyalini veriyor.

Mohamed görev aldığı iki karşılaşmada Başakşehir’e penaltıdan, Fenerbahçe’ye ise bireysel becerisi ile şık bir gol atarak Kadıköy’de derbi zaferinin yüzü oldu. Kısa sürede aldığı 18 puan ile gelecekte alacağı puanların kesitini izletti.

Değeri henüz yükselmemişken ve bulunduğu pozisyonda neredeyse alternatifsizken alınmasının Comunio menajerleri için fırsat transferi olacağı kanaatindeyim.

Alanya’da roller değişti

Bakasetas’ın ayrılığından sonra yeni birini almak yerine Berkan Kutlu’ya şans verildi, kendisine verilen şansı 2 haftalık süreçte 15 puan toplayarak değerlendirdi. Berkan takım içinde daha önce defansif orta saha bölgesinde Salih Uçan ile mevki mücadelesi veriyordu. Şimdi ise Bakasetas’ın boşluğunu doldurarak ofansif oyunun bir parçası oldu. Skorer kimliği ön plana çıkmasa bile, atletik ve pasör oyunu sayesinde puan toplamaya devam ediyor.

Panorama: dev derbiye ev sahipliği yapan 24. haftanın enleri! Kim üzdü, kim sevindirdi?

Süper Lig'de 24.haftanın enleri. 10 karşılaşmada 24 gol atılırken 2 de kırmızı kart çıktı. 3 maçı ev sahipleri, 5 maçı deplasman takımları kazanırken 2 maç da beraberlikle sonuçlandı. İşte haftanın enleri!

Devam oku...

İtalya’dan Karagümrük’e

Karagümrük’e İtalya’dan yaz dönemi ve devre arası transfer sezonunda toplam 6 oyuncu geldi. Fabio Borini sözleşmesi elinde olarak gelen iki oyuncudan birisi. 8 karşılaşmada 3 gol kaydederek adından bahsettirmeye başlasa da skor kaydedemediği maçlarda puan ortalamasının altında kalması istikrar açısından soru işareti yaratabilir. Yine de takımdaki serie-a kültürünü görmüş ve tecrübelerini orada geliştirmiş oyuncuların bir arada olması ilerleyen günlerde oyuncunun çıkışını hızlandırabilir ve gol atmasını kolaylaştırabilir.

 

Comunio oynamıyor musun? tıkla ve heyecana sen de ortak ol!

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »