Foto: © imago images / [Fotograf]

Performans grafikleri düşük değerleri yüksek olan oyuncuları analiz ettik. Comunio menajerlerinin takımına transfer edecekleri 5 oyuncunun dikkat edilmesi gereken istatistiksel verilerini sizler için araştırdık.

Aaron Lennon ( 1.230.000 )

Lennon beklentilerin yakınına bile yaklaşamayan, oyunu ile takıma katkıları bakımından hayal kırıklığı yaşatan futbolculardan birisi.

Süper lige transferi ile Comunio menajerlerinin ilgisini çeken oyuncu, 21 karşılaşmada 1.411 dakika görev alarak istikrarlı görüntü sergilese de istatistikler de sürünüyor. Lennon 58 puan toplayarak 2,76 puan ortalaması yakalamış, Gençlerbirliği ile yapılan müsabaka da ikinci sarıdan kırmızı kart görmüştür. 21 maçın sadece 3’ünde 5 puan, 1 maç 7 puan alarak kötü bir grafik çizmiştir. İstatistiklerine göre Comunio değeri oldukça yüksek. Bu değerde daha iyi puan toplayan oyuncular alınabileceği için Lennon’a yatırım yapmanın menajerlere zarar verebileceğini düşünüyoruz.

 

Mamadou Samassa ( 1.170.000 )

Geçtiğimiz yılın çok gerisinde performans sergileyen oyuncu, 17 maçta görev alarak 1.530 dakika sahada kalmıştır.

Samassa geçtiğimiz yıl 33 maçta 33 gol yiyerek 9 maçta kalesini gole kapatmayı başarmıştır. Bu sezon 17 karşılaşmada 22 golü engelleyemeyen oyuncu sadece 3 karşılaşmada kalesini gole kapatabilmiştir. Bir önceki sezonu mumla aratan kaleci hem istikrarsız oyunu hemde kötü performansı ile hayal kırıklığı yaratan oyunculardan diyebiliriz. Comunio da 52 puan toplayarak 3,06 puan ortalamaya ulaştı. Comunio değeri ve performansını karşılaştırdığımız zaman menajerlerin uzak durması gereken oyunculardan birisi.

Gole Yakın Stoperler TOP5!

Kendi kalelerini koruyan ve rakip kalede gol arayan stoperlerin atak aksiyonları ve gol yüzdeleri. Golcü stoperler TOP5!

Devam oku...

Fernando Andrade ( 600.000 )

Geçtiğimiz sene 27 maçta 1.490 dakika süre alan oyuncu 6 gol 2 asist ile büyük umut vaad etmişti. Bu sene en kötü performanslar listesi yapılsa ilk 10’a girebilir. 15 maçta 834 dakika süre alan oyuncu berbat bir grafik çizdi ve çizmeye devam ediyor. Süre aldığı son karşılaşmada kırmızı kart görerek takımının eksik oynamasına sebep oldu.

Comunio da gol attığı hafta da bile 4 puanı geçemedi. 21 puan toplayan oyuncu 1,40 ortalama ile ligin en kötü oyunculardan. Sergilediği performansa göre Comunio değerinin daha düşük olması gerektiğini, yatırım yapmak isteyen menajerlerin risk alacaklarını ve zarar edebileceklerini söyleyebiliriz.

 

Dever Orgill ( 1.110.000 )

Geçen yıl Ankaragücü’nde 29 maçta 5 gol 2 asist yaparak, Antalyaspor’a transfer oldu. Antalyaspor da 20 maçta 1.031 dakika süre aldı. Sadece 1 gol atma başarısı gösteren oyuncu, o golü de son oynanan Yeni Malatyaspor karşısında kaydetti.

Comunio da yalnızca üç kez 5 puan ve üzerinde puan alabilen oyuncu, 60 puan ile 3,00 puan ortalamasına geldi. Performansına baktığımız zaman değerinin yüksek olduğunu görebiliriz. Golcü arayanların son durağı bile olamayacak kadar düşük performans sergiliyor.

Süper Lig 26. hafta genel analizi: Müthiş düello- Caulker vs Mohamed. Trabzonspor'da zorunlu rotasyon!

Trabzonspor'da savunma ikilisine her zamankinden daha fazla iş düşecek. Mostafa Mohamed çıkışını sürdürebilecek mi? Genel analiz ve yönlendirici detaylar ile Süper Lig'in 26. haftasına merhaba diyoruz.

Devam oku...

Brown İdeye ( 530.000 )

Transfer edildiğinde birinci forvet olarak takıma katılmıştı. Kötü performansının sonucunda Cherif Ndiaye’ye yerini kaptırdı. 13 karşılaşma da 771 dakika süre olan oyuncu 1 gol atabildi. Comunio da 38 puan toplayan oyuncu 2,92 puan ortalamasına ulaştı. Gösterdiği performansa göre değerinin yüksek olmasından dolayı zarar ettirebilecek oyunculardan birisi.

 

Comunio oynamıyor musun? tıkla ve heyecana sen de ortak ol!

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »