Foto: © Gaziantep FK / [Cemil İbrahim Cansız]

Çok kısa bir aranın ardından yine buradayız. Böyle kısa aralara hepimizde olduğu gibi biz de bayılıyoruz efendim. 3 günde bir maç ile maçsız geçen gün sayımız 1’e düşüyor. Onda da bütçe problemi yaşıyoruz ama maçsız kalmıyoruz. Geçtiğimiz hafta Mensah ile hedefi merkezinden vurduk. Gelin şimdi bu hafta bizleri bekleyen yumurtalar neler onları söyleyelim.

 

Umut Bozok

Jörgensen’in kadroda olmadığı maçta, bu sezon kendisinden çok şey beklediğim Umut ne yazık ki etkili olamadı. Abdullah Avcı da dersine iyi çalışmış olmalı ki stoperler Umut’un her topu alışında genç golcüye sıkı markaj uygulayıp adım attırmadı. Ancak Alanya deplasmanı Umut için biçilmiş kaftan. Alanyaspor’un Galatasaray galibiyeti kendilerine moral olsa da ben hala Altay karşısında yaşadıkları hezimeti unutabilmiş değilim. Takım tam oturmadı. Hele ki iki ağır stoperin Umut ile baş edebilmesi oldukça zor görünüyor. Alanya erken gol yerse Umut bir değil iki gole de imza atabilir. Hajradinovic ve Yusuf iyi beslerse Umut’tan gol ya da goller bekliyorum.

Karar zamanı! Her ne kadar 2 asist yapsa da şut ve kilit pas istatistiklerinden dolayı bu hafta bir adım geride görüyorum.

Ligde tüm maçlarda 90 dakika sahada kalan Naderi, Altay formasıyla skora katkı sağlamasa da İran milli takımı ile sahaya çıktığı son 4 maçta 2 gol atmıştı.

Devam oku...

Olivier Kemen

Hikmet Karaman kendisine miras kalan Gökhan Sazdağı’nı ısrarlı bir şekilde ileri uçta oynatsa da göründü ki bu işi Gökhan yapamayacak. Mensah ve Thiam’ın çabaları bir yerde boşa giderken dikkat çeken bir adam olduğunu fark ettim Kayseri’de. Bu adam Olivier Kemen. Orta sahada hatta forvette de oynayabilen Kemen, yorgun ve sıkıntılı Galatasaray defansı üzerinde etkili olabilecek birisi. Bu hafta Gökhan’ın kulübeye geçeceğini ve Kemen’in ilk 11’de sahaya çıkacağını düşünüyorum. Gavranovic gelene kadar bu arayış devam edecek. Evet oldukça sürpriz bir oyuncu ancak Galatasaray defansı tam anlamıyla S.O.S. veriyor. Kemen büyük sürpriz ama denemeden bilemeyiz.

 

Fernando Boldrin

Bazı oyuncular vardır onlardan umutla bir şeyler bekleriz. Bunların en dikkat çekeni elbette Visca’dır. Comunio Kahramanı dediğimiz bu oyuncular maşallah geçen sezon derin bir uykuya daldılar. Bu sezon da uyurlarken sanki sözleşmiş gibi aynı haftada baltalarını gömdükleri topraktan çıkartıp salladılar. Boldrin harika bir gol atarken Visca da 2 asist yaptı. Evet Rize kötü, oldukça kötü. Ama Altay da dökülüyor. Göztepe maçında aldıkları 3 puan bence bir göz yanılsaması. Bu maç tam düello olacak. Yani iki tane sallanan takımın maçı. Şöyle düşünün: Bülent Uygun muhakkak kazanmak zorunda. Allah ne verdiyse saldıracak. Bu durumda kale alanından seken toplara ya da ceza alanı dışından uygun pozisyonlarda topa vuracak bir adam gerekecek. İşte o adamın adı: Boldrin. Remy’nin yokluğunda forvetsiz kalan takımda Boyd yavaş yavaş forma girmeye başladı. Boldrin için kanattan getirilen topların önemi büyük. Boyd getirir, Boldrin vurur, Rize ilk galibiyetini bu maç alır görüşündeyim. Avuçlarınız kaşındı biliyorum. Hadi o zaman Boldrin kadrolara…

Sıradışı Adaylar - 6. Hafta: Kerem'in yoğunluğundan bahseden Fatih Terim rotasyona gidecek!

Fatih Terim “rotasyon yapmalıymışız” açıklamasıyla bu hafta rotasyon yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Devam oku...

Recep Niyaz

Efendim sen de bu hafta ne acayip adamlar önerdin dediğinizi duyar gibiyim. Nereden çıktı şimdi Recep Niyaz. Kıymetli Comunio dostları, Recep Niyaz ısrarlı bir şekilde pas arası yapıyor, gol arıyor ve Sagal’ın de vasat oyununu kendi adına pozitife döndürmeye çalışıyor. Başakşehir bu sefer kapanmayacak. Kapanacak bir kadrosu da kalmadı gibi görünüyor. Her ne kadar Fenerbahçe maçı ile silkindi imajı verse de bu futbolları ile kaybetmeye devam etmeleri muhtemel. Hele ki bir de erken gol yerlerse işte o zaman hurra saldıracaklar. Recep Niyaz hızı ve son haftalardaki ısrarlı gol arayışını bu maça taşıyabilir. Gerçek bir sürpriz olacak ama son haftalardaki ısrarlı gol arayışı ve Erol Bulut’un da ondan vazgeçmeyişi bana bu maçta gol ya da asist katkısı verebileceği imajını verdi. Bekleyip göreceğiz.

 
 

John Lennon’ın Imagine adlı efsanevi şarkısında dediği gibi gelin hayal edelim birlikte ve maçtan bir gün sonraki gazeteleri gözümüzün önüne getirelim. Koca koca sütunlara sür manşet çekilmiş; ”(…) Alanya’nın Umut‘ları Boz‘uldu Ok. / Kemen‘imle Sana Bir Ses Verebilseydim Eğer, Galatasaray Detone Oldu… / Altay’ın Defterine En Kalın Yazı Karakteri İle BOLDrin Yazdılar… / Allah Recep‘in Niyaz‘ını Kabul Etti: Hat-trick (…)” yazıları… Sonra gelsin puanlar, katlansın keyifler, yukarı fırlasın sıralamalar.

 
 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Niyazi Mete Gürgan

Tüm makaleler Niyazi Mete Gürgan »