Foto: © Imago Images / Seskim Photo

Bu sezon Türk Futbolunda heyecan verici bir dönem yaşanıyor. Bir çok takımda genç futbolcular kendilerini gösterme imkanına sahip oluyor ve etkileyici performanslara şahit oluyoruz.

Bunun sebebini bu sezon yürülüğe giren yabancı kuralı olarak görenler var. Bu görüşü savunanların çok yanlış olduğu söylenemez, zira Türk futbol mentalitesine göre takımlarımız zor durumda kalmadıkça gençlere şans vermeyi denemiyor. Büyük takımlarımız gençlere şans vermek yerine onları alt liglere kiralama yolunu seçiyor ve gençlerimiz o seviyelerde kaybolup gidiyor.

Türk futbolunun ekonomik sıkıntısını çözebilecek kişilerde yine bu değer vermemiz gereken genç futbolcularımız. Bu futbolcular kısa dönemde Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmesi kuvvetle muhtemel. Türkiye piyasasından son yıllarda iyi verimler alan Avrupa kulüpleri, en yakın zamanda bu gençlere kancayı takacaktır. Genç futbolcularımızdan elde edilen gelirlerle Türk futbolu bütün sorunlarından hem Lig bazında, hem de Milli Takım bazında kurtulur. Gençlere verilen bu fırsatların devam etmesini umuyoruz.
*Piyasa değerleri 15 Mart 2022 tarihlerine aittir.

Comunio kullanacıları için bu sezona damga vuran en genç ve aynı zamanda verimli olan futbolcuları sizler için derledik. Haydi gençler, görelim sizleri!

Arda Güler

Yaş 17, 38 puan / 5.380.000

Fenerbahçe çok uzun yıllar sonra bir genç yıldızın doğumuna tanıklık etti. Fenerbahçe formasını giyen en genç futbolcu unvanını kazanan Arda, Alex de Souza’nın özlemini çeken taraftarlar için adeta bir umut kaynağı oldu. Arda Güler Alanyaspor maçında oyuna sonradan girip, bir gol ve bir muhteşem asistle maça damga vuran ve galibiyeti getiren isim oldu. Etkileyici futbol görüşü, kadife bir sol ayak ve müthiş bir enerjiye sahip olan genç futbolcu, geri kalan maçlarda ilk 11’e aday olan bir futbolcu konumuna geldi. Türk futbolseverleri ve özellikle Fenerbahçeliler bundan sonra her maçta onu görmek istiyor. Yüksek maliyeti ve aşırı talep sebebiyle Comunio severlerin onu kadrosuna katmak için savaşması gerekecek!

Futbolcu önerileri 1M - 3M: ''Çizgici'' Ahmetcan ve diğer puan makineleri...

Kendisine gelen bu şansı iyi değerlendiren oyuncu, son haftalarda göstermiş olduğu performans ile taraftarların sevgisini kazandı. Son haftalarda gösterdiği performansı gelecek haftalara da taşıyacağını düşünüyorum.

Devam oku...

Emirhan İlkhan

Yaş 17, 26 puan / 950.000

Fenerbahçe Alex‘ini bulduysa, Beşiktaş’ta Sergen’ini buldu diyebilir miyiz? Umarız ki yakın zamanda Emirhan’ı da Beşiktaş kadrosunda daha fazla görebiliriz. Bu sezon altı maçta forma giyen Emirhan, özellikle Beşiktaş’ın sakatlık sorunları çektiği bir dönemde yıldızını parlatmayı başardı. Adeta bir maestro gibi performanslar sergileyen ve orta sahayı yönlendirmeyi başaran Emirhan, bu sezon ayrıca bir gol atmayı başardı. Beşiktaş’ın yıldız futbolcularının tekrardan dönmesiyle birlikte arka plana koyulan genç futbolcunun, kamuoyunda daha fazla forma şansı verilmesi gerektiği görüşü hakim. En az Alex Texeira kadar verim verebileceğini oynadığı maçlarda ispatlamış oldu. Önder Hoca, sezonun son bölümünde ona daha fazla şans vereceğini ve önümüzde ki sezona hazırlaması muhtemel ve özellikle Beşiktaş taraftarını sevindirebilecek bir durum olur.

Ahmetcan Kaplan

Yaş 19, 29 puan / 2.100.000

Edgar Ie ve Vitor Hugo’nun uzun sakatlıkları ardından Ahmetcan’a kendisini göstermesi için müthiş bir fırsat doğdu. Ahmetcan bu fırsatı fazlasıyla değerlendirdi ve kalitesini gösterdi diyebiliriz. Son maçlarda çizgi üstünde yaptığı kritik müdahalelerle ve Fenerbahçe maçında gösterdiği sağlam performansla Vitor Hugo’nun bile yerini doldurdu diyebiliriz. Son maçlarda Abdullah Avcı‘nın hiç tereddüt etmeden ilk 11’e koyduğu genç stoper, hocasının ona verdiği güvenci boş çıkarmadı. Fiziği, sakin ve kontrollü yapısı ile birlikte yakın zamanda Merih ve Çağlar gibi onu Avrupa arenasında görmemiz mümkün olabilir. Şampiyonluğu nerdeyse garantilemiş Trabzonspor’da önümüzde ki haftalarda banko olarak ilk 11’de oynaması bekleniyor. Büyük puan farkının verdiği rahatlık ile birlikte Ahmetcan’dan çok özel performanslar görebiliriz. Onu kadrosuna katabilenler çok mutlu olacaktır.

Comunio menajerlerinin son 1 ayda en fazla sattığı TOP 8 futbolcu! Yıldız isimlerin değerleri dudak ucuklatıyor.

Sakatlık, performans düşüklüğü ve ilk 11 riski gibi nedenlerden dolayı menajerlerimiz bu isimlerle yollarını ayırdılar. Bu durum tabii ki değer kaybına da yol açtı.

Devam oku...

Ravil Tagir

Yaş 18, 26puan / 210.000

Son yıllarda FM oyunlarını takip eden Comunio kullanıcıları Ravil’in potansiyelini çok önceden bilenler arasındaydı. Altınordu’nun cevherinlerinden biri olan Kazak asıllı Türk futbolcu, İstanbul Başakşehir’de bu sezon kendisini tam olarak gösteremedi. Fakat Emre Hoca son iki maçta ona güvenini gösterdi ve genç stoperi ilk 11’de oynatmaya başladı. Büyük bir patlamaya aday olan futbolcuların başında gelen Ravil’i önümüzde ki sezon daha fazla göreceğimize eminiz. Önümüzde ki maçlarda daha fazla şans bulursa, kendisi kısa vadede ispat edip ona sahip olan Comunio kullanıcılarına güzel puanlar getirecektir.

Gökdeniz Bayrakdar

Yaş 20, 46 puan  / 300.000

Türk A Milli Takımı’nın uzun vadede forvet sorunlarını çözebilecek bir golcü olarak lanse ediliyor. Bu sezon nerdeyse her maçta kısada olsa şans bulan Gökdeniz, bu sezon golcülüğünü sadece Ziraat Türkiye Kupası maçlarında gösterebildi. Geçen sezon ligte 6 golü bulan genç forvet, bu sezon o sayılara ulaşamadı. Nuri Şahin’in daha tecrübeli forvetlere güvenmesi onu bu sezon biraz geri plana attı. Sezon geri kalanında yine bir çok maçta forma giyme şansı bulacaktır ve önümüzdeki sezon kendi yerini sağlamlaştırmak adına, sezon son kısmında ondan daha gollü bir performans bekleyebiliriz.

Türk topraklarında bulunan genç futbolcuların ön planda olması ve gelişmelerini sağlıklı bir şekilde kaydetmesi en büyük dileğimiz. En büyük ümidimiz bu listede bulunan gençlerimizin Türk futboluna uzun yıllar hizmet edebilecek seviyeye gelmesidir. Sağlıcakla ve Comunio ile kalın!

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Hasan Memiş

Tüm makaleler Hasan Memiş »