Foto: © Seskim Photo [Imago Images]
Milli ara nedeniyle Süper Lig’e verilen haftadan hepinize merhaba. Umarım Milli arada eksik mevkilerimizi güçlendirir ve takımlarımıza daha net şekiller verebiliriz.

Ben de sizler gibi Comunio oyuncusuyum ve bu süreci sonuna kadar yaşıyorum. Şekil verirken yapıyı bozmamak adına medyadaki birkaç ismi sizinle paylaşmak istiyorum. Olası transfer söylentilerine dikkat etmenizi öneriyor ve güzel okumalar diliyorum.

Sokol Cikalleshi

İlgilenen takımla ilgili net bir bilgi olmasa da oyuncuya iyi tekliflerin olduğu biliniyor. Yerel basına düşen haberlere göre Konyaspor cephesi, transfer süresinin dolmasına yaklaşılması nedeniyle satışa şu an için sıcak bakmıyor. Teklifin yeterli düzeylerde seyrettiği ancak zamanlamasının kötü olması Konyaspor’u çekindiriyor. Şu an için Cikalleshi takımda kalacak gibi duruyor. Ne olur ne olmaz yine de tedbirli olmakta fayda var, oyuncularımızın dikkatli olması gerekebilir.

Jackson Muleka

Beşiktaş taraftarının yeterli bulmadığı ancak maç ritmini yakaladıkça performansını arttıran Muleka’yla yollar ayrılabilir. Şahsen ben de oyuncu profili olarak çok beğenmesem de Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in bir hayli şans verdiği ve ona inandığı aşikar. Olası bir Nicolas Pepe veya benzeri bir transferde Muleka’nın ayrılması sürpriz olmaz. Oyuncuya Arap kulüplerinin yoğun ilgisi olduğu belirtiliyor.

Süper Lig içerisinde transfer söylentileri - Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi listesine de eklenmedi!

Tecrübeli orta saha oyuncusunun adı bir süredir Pendikspor ile anılıyor. Çıkan haberler doğruysa Pendikspor’un bonservis rekorunu kırarak takımına kattığı isim olmaya çok yakın.

Devam oku...

Youssef Bennasser

Yusuf Abdioğlu, Barış Alıcı, Emre Gültekin, Tanque’den sonra şimdi Youssef Bennasser’de Kocaelispor’a transfer olmak üzere. Kocaelispor, Faslı oyuncuyla görüşmeleri hızlandırdı. Kiralama yoluyla transferin çözülmesi an meselesi. Ayrıca Moryke Fofana’nın da bu kervana katılma ihtimali olduğu gündemde.

Luan Peres

Tam anlamıyla bir transfer olmasa da dikkat edilmesi gerektiğinden Peres’e yer vermek istiyorum. Talihiz bir sakatlık yaşayan Luan Peres’in gelen son bilgilere lisansı dondurulabilir. Doktorlar oyuncunun ameliyat olmasına karar verdi ancak Peres’in kararı hala netleşmiş değil. Karar netleştiği anda oyuncu ameliyat olacak ve lisansı dondurulacak.

Orta Saha Önerileri - Onların sahadaki etkileri, takımın performansını büyük ölçüde belirler.

Oyunun akışını belirlemek, takımı hem hücumda hem de savunmada desteklemek, pas yetenekleri ve taktiksel esneklik gibi özelliklerle orta saha oyuncuları, takımlarının başarısını etkileyen en önemli oyunculardır.

Devam oku...

Yazımın sonuna küçük bir ekleme yapmak istiyorum. Transfer sezonunun sonu gelmesi nedeniyle giden futbolcu sayısında azlık olmaya başladı. Çünkü dar zamanda hem transfer şartlarını ayarlayıp hem de gidecek olan oyuncunun yerini doldurmak çok zor. Şimdilik basına düşen haberler bu yönde. Tüm Comunio oyuncularımıza başarılar diliyorum.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »