Foto: © Seskim Photo [Imago Images]
Değerli Comunio takipçileri 32. haftaya girmek üzereyiz. Süper Kupa dolayısıyla verilen aranın sonuna geldik. Avrupa Lig’leri oynanıyor olsa da ligimizin tadını başka hiçbir yerde bulamıyoruz. Başka liglerde kendi topçularımızı arıyor gözlerimiz adeta.

Bugün sizler için değeri 10 milyonu aşmış ve gelecek performansı merak edilen 5 yıldızı kaleme aldım. Herkese keyifli okumalar diliyorum.

Semih Kılıçsoy 19.880.000

Hoca Santos’un fazlasıyla eleştirildiği, oyun olarak çok kısır olan ve beklentilerin bir hayli altında kalan bir Beşiktaş mevcut. Bu mevcut yapı içinde de genç oyuncu Semih’in o üstün performansı durakladı. Kendi oyununa da bir şey katamaz hale geldi. Atması gereken pasları atamaz oldu. Kötü olan oyunun içinde kaybolan ve git gide bencilleşen bir Semih izliyoruz. Evet onu diğerlerinden ayıran özelliklerinden biri top kullanmaktan çekinmemesiydi ancak takım içi başarısızlıkla beraber kötü gözükmeye başladı dersem yeridir.

Önümüzdeki 5 haftada Semih’ten gol katkısı bekliyorum evet. Ancak yine de kullanıcıları tatmin edecek bir puan almasını beklemiyorum. Gol atsa dahi çift haneli puan kazandıracağını düşünmüyorum mevcut yapıda kolay kolay. Çünkü oyun olarak kötü takımların oyuncuları da reyting açısından yetersiz kalıyor. Ben takıma bir çilek transferi yapacak olsam böyle bir bütçeyle büyük ihtimal Semih’i şu an seçenekler arasına koymazdım.

 Sebastian Szymanski 14.040.000

Öncelikle 32. haftada sarı kart cezalısı olduğunu okurlarımıza aktarmak isterim. Peki sonraki haftalar için Szymanski alınır mı? 11 haftadır gol atamayan ve son 6 haftada 3.6 puan ortalamasıyla oynayan bir oyuncuya bu kadar para dökülür mü? Mantık çerçevesinde yaklaşırsam hayır. Comunio’da öğrendiğim en önemli şey oyuncuların isimlerine değil güncel form durumlarına yatırım gerekliliğidir. Puanı isim değil oyuncunun performansı alır. Evet belki kadronuz göze daha hoş gelebilir ancak bu zamanda kendi liginizdeki sıralamanız gözünüze hoş gelmeyecektir. Dediğim gibi şu an almak mantıksız görünüyor ancak ben hissiyatımdan bahsetmek istiyorum.

Ne kadar kötü bir form grafiğinde olursa olsun hala oyunun en çok puan toplayan ismi konumunda Szymanski. Fenerbahçe’nin o olmadan bir hikaye yazacağına inanmıyorum açıkcası. Sazı yeniden eline alacağını hissediyorum. Bu yüzden de kendi kadromda tutuyorum ve tutmaya da devam edeceğim.

Comunio Öneriyor - 31. Hafta: Sakatlıklar ve Aidiyet Duygusunun Eksikliğiyle Beklentileri Karşılayamadı, Şimdi Takımının Son Vitesi Olabilir!

İç sahada Hatayspor karşısında ilk 11 başlamasa dahi skora etki edeceğini ve iyi bir puan toplayacağını öngörüyorum. Herkese tavsiye ederim.

Devam oku...

 Mame Thiam 12.990.000

İlk haftadan beri gücü bitti bitecek dediler. Artık atamaz, artık yapamaz, daha da ileriye gidemez dediler. Ancak gücü hiç bitmedi, attı, yaptı, daha da ilerye gitti. 7.29 reyting ve 7.7 puan ortalamasıyla oynuyor Mame Thiam. Ancak şunu eklemekte fayda var. 8 maçtır gole katkı yapamıyor ve son 5 maçının puan ortalaması 5.8. Kendi ortalamasının altında kalıyor. Ne olursa olsun ben Thiam’ın yine sahne alacağını düşünüyorum. Badou Ndiaye’nin artan performansıyla ileriye daha çok taşıması muhtemel Pendikspor’da Thiam daha çok pozisyon bulabilir.

İbrahim Üzülmez’in de Pendikspor’la iyi işler çıkaracağına inanıyorum. Thiam fiyatına rağmen iyi bir tercih olabilir. Ancak Anadolu takımlarından bir forvete para gömüceksem ilk tercihim olmaz. Çünkü orada çok üstün 2 performans görüyorum. Yazıma o isimlerle devam ediyorum.

 Nuno Da Costa 10.940.000

Kelimenin tam anlamıyla kendine hayran bıraktı Da Costa. İnanılmaz bir topçu. İnanılmaz bir seviyede oynuyor. Kesinlikle büyük takım seviyesinde bir futbolcu. Skor olarak 1 numaraya yazamasamda performans olarak Anadolu forvetlerinde kişisel 1 numaram Da Costa. Sadece Galatasaray maçının 5 dakikalık özetine baksanız bile yeterli ne kadar iyi olduğunu anlamaya. Fiyatını sonuna kadar hakediyor. 1 saniye bile düşünmeyin eğer böyle bir transfer gücünüz varsa.

Son 3 haftada 35 puan topladı ve bence yüksekten toplamaya devam edecek. Kasımpaşa’nın fikstürünün kısa süreçte iyi olduğunu düşünüyorum. Tereddüt etmeye gerek yok.

18 Mart 2024 Mevki Değişikliği: 6 Futbolcunun Mevkisi Güncellendi!

Forum sayfasımızda yapılan tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. 6 futbolcunun mevkisi güncellendi!

Devam oku...

 Rey Manaj 10.370.000

“Senden bir tane daha yok.” Sivasspor taraftarının sevgilisi takımını sırtlamaya devam ediyor. Resmen gol krallığına oynuyor. Burdaki asıl kerametse Sivasspor’un bu oyun tarzında bunu gerçekleştiriyor. Ya kendi yaratıp atıyor ya da gelen tek fırsatı değerlendiriyor. Bol pozisyona giren bir takımda olsa yine anlaşılabilir ancak Manaj neredeyse imkansızı gerçekleştiriyor.

Son 6 haftada 5 gol attı ve toplam gol sayısını 16’ya çıkardı. Kalan haftalarda Sivasspor’un fikstürünü biraz zor buluyorum. Açıkcası başka opsiyonlar varken yatırım yapıyorsanız 2 kere düşünmenizi tavsiye ediyorum. Ancak Manaj öyle bir profil çizdi ki rakip, zemin, oyun farketmeksizin ben burdayım diyor. Ben mantık çerçevesinde kalan haftalarda gol sıklığının azalacağını düşünüyorum ve bununla paralel olarak da Sivasspor’un biraz gerileme dönemine gireceğini öngörüyorum.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »