Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Sevgili Comunio takipçileri iki kritik sürecin içine girmiş bulunuyoruz. 1. Afrika ve Asya Kupaları’na giden oyuncuların durumu ve 2. ise transfer sezonunun açılmaya çok az süre kalmış olması. Afrika ve Asya Kupası’na gidecek futbolcuların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bugün sizler için Afrika Kupası’nı bir fırsata çevirebilecek oyuncuları kaleme aldım. Hepinize keyifli okumalar diliyorum.

Afrika Kupası ve hoca değişikliği Barrow’a nasıl yansıyacak?

Servet Çetin’in yerine Bülent Uygun’un geldiği Sivasspor’da oyuna etkisini yapmasını beklediğim bir isim var: Modou Barrow. Clinton N’jie’nin Afrika Kupası’na gitmesi sayesinde çok daha rahat forma şansı bulmasını bekliyorum. Sene içinde de aslında etkili bir performans göstermişti Barrow ancak sakatlık nedeniyle bir süre forma şansı bulamamıştı. Çoğu sonradan oyuna girmesine rağmen çıktığı 10 maçta 7.04 reyting ortalamasıyla takımına katkı sağladı.

Benim Barrow’dan beklediğim performans, Kayserispor forması giyen Aylton Morte’yle eşdeğer. Benzer tip oyuncular olduklarını düşünüyorum. Afrika Kupası’nın olduğu dönemde ilk 11’e ismini yazdırabilir.

Afrika Kupası ve Asya Kupası - Süper Lig'de dengeleri değiştirebilecek resmi milli takım yolcularının listesi!

Afrika ve Asya Kupaları'nın düzenleneceği tarihlerde Süper Lig'de 19., 20., 21., 22., 23., 24. ve 25. hafta maçları oynanacak. Şampiyona, Süper Lig'de bazı takımları olumsuz etkileyecek.

Devam oku...

Gaza basan Trezeguet’in yerine Bardhi’yi izler miyiz?

Trezeguet ve Pepe’nin Afrika Kupası’na gitmesi sonrasında eğer bir transfer söz konusu olmazsa Bardhi ön plana çıkabilir. İlk haftalarda takımının değişmez oyuncusu olup etkili bir performansa imza atmıştı. Kasımpaşa karşısında attığı 2 golle de oyununu yıldızlandırmıştı.

Ben bu süreçte bu değerde çok uygun olduğunu ve denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum. Duran topları kullanabilen bir oyuncu olduğunu da eklemek lazım. Forma şansı bulabilirse yeri geldiğinde kornerlerde de etkili ortalarla kendisini gösterebilir.

Beklentileri karşılayamayan Tete’ye fırsat doğdu!

Hakim Ziyech’in Afrika Kupası’na gitmesi sonucu şu anda sağ kanadın en büyük adayı Tete gibi görünüyor. Ziyech’in halihazırda sözleşme fesih durumları olması bir yana Afrika Kupası’na gitmesinin kesinleşmesiyle Tete için bir fırsat doğdu diyebiliriz. Şu ana kadar bekleneni henüz veremese de Tete, Galatasaray’ın yatırım yaptığı ve katkı sağlamasını beklediği futbolcularından birisi.

Ben ilk 11’e monte edilmeye başlandıkça iyi bir oyun ortaya koyacağını düşünüyorum. Teknik ve dribbling olarak çok yetenekli olsa da son kararlarları vermekte bir hayli sıkıntı çekiyor. Okan Hoca şu ana kadar gerekli olan dokunuşu yapamamış olarak görünse de 2. yarı şeytanın bacağını kırabilir.

Menajer Kadro Analizi - Editörlerimiz tarafından mercek altına alındı!

Bildiğiniz üzere derbi sonucunu doğru tahmin eden bir menajerimizin kadrosunu detaylı inceleyecektik. Skoru doğru tahmin eden Iniesta8 kullanıcı adlı Mücahit beyi kutlarım.

Devam oku...

Fenerbahçe’de sol bek Mert Müldür’e emanet edilecek mi ?

Osayi Samuel’in Afrika Kupası’na gideceğinin kesinleşmesiyle birlikte sol bekte kimin oynayacağı şu an da tartışma konusu. Transfer çalışmalarından sonra durumlar değişebilse de Mert Müldür’ün şans bulacağını düşünüyorum. Beklentilerle gelen isim, Osayi Samuel’in etkili performansı nedeniyle genellikle kulübe de rotasyon oyuncusu olarak tercih edildi. Artık onun parlama zamanı olabilir.

Stoper transfer edilene kadar Osterwolde’nin stoper, Mert Müldür’ün ise sağ bek olarak kullanılmasını bekliyorum. Oyun kalitesine güvendiğim futbolcuyu bende denemek amaçlı kadroma kattığımı belirtmek isterim.

Kolovetsios mu, Arif Kocaman mı?

Majid Hosseini’nin de Asya Kupası’na gideceği netleştikten sonra stoper hattında yeni bir mücadele izleyebiliriz. İyi bir Attamah’ın yanında Kolovetsios/Arif Kocaman ikilisinden birinin oynayacağını kestirmek hiç zor değil ancak hangisinin oynayabileceğini söylemek biraz zor. Arif, ligin ilk 5 haftasında 4 kere kendisini ilk 11’de bulmuştu. Bu 5 maçta 4 puan ortalamayla oynadı. Kolovetsios ise ilk 7 haftada 6 kere forma şansı ve 2 kere de ilk 11’de yerini aldı. 6,58 reyting ve 2.56 puan ortalamasıyla boy gösterdi.

Jeanvier’in Afrika Kupası ve Majid Hosseini’nin Asya Kupası’na gidecek olmasından dolayı bu iki oyuncudan birinin sivrilmesi muhtemel. Ben bu ikiliden verilere dayanarak Arif’in oynamasını bekliyorum.

28 Aralık 2023 mevki değişikliği: 5 futbolcunun mevkisi güncellendi!

Forum sayfasımızda yapılan tüm öneriler ve kendi listemizde olan isimler belli kriterler ışığında değerlendirildi. 5 futbolcunun mevkisi güncellendi!

Devam oku...

Yaşanan son gelişmler ve Afrika Kupası ile Tayyip Sanuç’u 11’de görebilecek miyiz?

Omer Colley ve Daniel Amartey’de Afrika Kupası’nda boy gösterecek isimlerin arasında yerlerini aldı. Necip’in yanında kimin oynayacağı ise tartışma konusu olmuş durumda. Şu ana kadar şans bulamamış ve sakatlıklarla boğuşmuş Tayyip’in sahne alma zamanı gelmiş olabilir. Uzun süredir yenilenme antrenmanları yapan ve böyle bir fırsatı bekleyen Tayyip çıkışını Afrika Kupası aralığında gerçekleştirebilir.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »