Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Saygı değer Comunio aşıkları, yine bir milli aranın daha sonuna geldik. Bu haftaki yazımda elinizde hem değerlenecek hem de bolca puan kazandırabileceğini düşündüğüm “carrier” oyuncuları kaleme aldım. Takımı bir adım daha ileri taşımanız dileğiyle iyi okumalar diliyorum.

Badou Ndiaye – 5.360.000

Geçen sene tozu dumana katan Badou, istediği formayı kaptı. Bu saatten sonra elinden almak artık çok zor. İkili mücadelelerin ustası bence inanılmaz uygun bir fiyatta. Değerinin artacağı bence aşikar. Takım kalitenizi hem bir adım daha yukarı taşımak hem de yeri geldiğinde finans kaynağı olarak kullanmak için biçilmiş bir kaftan.

Fiyat/Performans - Takımdan ayrılacak dedikoduları konuşulurken o cevabı sahada vermeye devam ediyor.

Attığı 2 gol ile Beşiktaş maçına damga vuran oyuncu, 6 maçta 62 puan topladı ve maç başına en fazla puan toplayan 4. oyuncu konumunda. Uygun fiyatıyla tercih edilebileceğini düşünüyorum.

Devam oku...

Ante Rebic – 6.320.000

Öncelikle bu hafta için sarı kart cezalısı olduğunu unutmayın. İlerleyen dönemler için gözümdeki en iyi fırsat transferi olduğunu düşünüyorum. Düzenli olarak 11 şansı bulması halinde fiyatını 2’ye katlayabilecek bir potansiyele sahip. Beşiktaş’ın önümüzdeki dönemde olası başarsının başrollerinden biri olabilir Rebic.

Oscar Romero – 4.710.000

Oscar Romero sahalara geri dönüyor! Sakatlığını atlatan ve takımla beraber çalışmalara başlayan Arjantili 10 numara, takımının en önemli parçası olacaktır bana göre. Sakatlık öncesi takımının oyun içi lideri olduğu ve duran topları(penaltı dahil) kullandığını unutmamak lazım. Bireysel olarak çok başarılı buluyorum ancak tek sıkıntı arkasında oynayacak oyuncunun profili. Serkan Asan önceki dönemde yeterli performansı sergileyememişti. Daha iyi bir sol bek performansıyla kesinlikle değerlendirmeniz gereken oyunculardan biridir gözümde.

Oyuncu puanlamasındaki önemli kriterler - Editör deneyimleri aktarılıyor!

Bildiğiniz üzeri oyunumuzdaki puanlama sistemi Sofascore reytingleri baz alınarak gerçekleştiriliyor. Bu reytingler Sofascore'un kendi algoritmasına göre oluşturuluyor.

Devam oku...

Alexandru Maxim – 6.670.000

İyi bir Gaziantepspor = İyi bir Maxim. Bu formül Maxim takımda olduğu sürece şaşmayacaktır. Önünde oynayan Dragus’la çok iyi anlaşan Maxim zaten Comunio oyuncularının gözbebeklerinden biri. İlk 9 haftalık bölümde belki de bizleri hayal kırıklığına uğratsa da son 3 haftadır eski ve özlediğimiz Maxim’i izliyoruz. Gerek oyun içi istek ve arzusu gerek skor katkısı ve kilit pasları ile yeniden bizi mest ediyor. Takımı bir adım ileri taşıyacak en “Carrier” oyunculardan birini eğer fırsatınız varsa elinizden kaçırmayın derim.

 

 

Yazar: Mirhan Kuzgun

Tüm makaleler Mirhan Kuzgun »