Foto: © Yeni Malatyaspor

Comunio menajerleri, kadrolarında maliyeti az, puan ortalaması iyi, takım oyuncusu, düşük maliyetli ve potansiyeli olan oyuncuların olmasını ister. Bu kriterlere en uygun isimlerden birisi, Yeni Malatyaspor’dan Mustafa Eskihellaç. Bu makalede neden Mustafa Eskihellaç’ı önerdiğimizi detayları ile derledik.

 

Lige istediği gibi başlayamadı

Sezon başında eski takımı Yeni Malatyaspor’a yeniden gelen Mustafa Eskihellaç, Hamza Hamzaoğlu yönetiminde lige yedek kulibesinde başladı. Maçlarda oyuna sonradan dahil olan genç futbolcu, ilk 11 haftada sadece 50 dakika görev aldı ve bu sürede 6 puan toplayabildi. İlerleyen maçlarda daha fazla süre alan genç futbolcu, Malatyaspor’un, Hamza Hamzaoğlu yönetiminde oynadığı, son 11 maçın 6’sında oyuna sonradan dahil oldu. Bu maçlarda 1 gol ve 1 asistlik katkı yaparak 39 puan topladı.

Galatasaray Analiz: Hangi futbolcular tercih edilmeli, Fatih hoca neşteri vuracak mı?

Son haftalarda zirve yarışında kaybettiği puanlarla sarsılan Galatasaray'da, olası rotasyon ve kadro analizi yayında!

Devam oku...

Ali Ravcı ile ilk 11’e girdi

Hamza Hamzaoğlu’nun görevinden ayrılması ile takımın başına gelen Ali Ravcı yönetiminde, son 3 maçta ilk 11’de başladı. Görev aldığı bu maçlarda 1 gol ve 3 asist kaydetti. Comunio’da ise, bu 3 maçta 20 puan topladı.

 

Son maçlarda Ali Ravcı ile formunu yükseltti

Son 3 maçta Umut Bulut’tan formayı alan genç futbolcu, bu maçlarda sağ kanatta oynadı. Fizik gücünü iyi kullanan genç oyuncu, son 3 maçta girdiği 20 ikili mücadelenin 13’ünü kazandı. Pozisyonu gereği, gol bölgesine ve asist alanına devamlı giren genç futbolcu, arkadaşlarına verdiği 9 önemli pas ile öne çıkıyor. Bu pasların 2’si asist olarak değer kazandı. Malatyaspor’un oyunu gereği, büyük maçlarda ve deplasman maçlarında boş alanlar bulan sağ kanat oyuncusu, başarılı top sürme istatistiğinde, maç başına 1,0 (82%) ortalama ile oynarken, son 3 maçta 4’te 4 başarılı top sürme aksiyonu oldu. Mustafa Eskihellaç, ilerleyen maçlarda ilk 11’deki yerini koruması halinde, pozisyonu gereği gol ve asist katkısı yapabilir.

Comunio piyasası! 28. - 29. hafta: Değerlenen puan avcıları!

Her Comunio takımında bulunması gereken ve yukarı doğru performans-değer eğilimi olan futbolcular!

Devam oku...

Potansiyeli değerinden yüksek

Mustafa Eskihellaç, Süper Lig’de 3’ü ilk 11’de olmak üzere, toplam 14 maça çıktı. Bu maçlarda 1 gol ve 3 asist kaydetti. SofaScore verilerine göre, genç futbolcu bu sezon 6,88 reyting ve 3,89 puan ortalaması ile Comunio’da 59 puan topladı ve değeri ise 990.000.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Serkan Yaylacık

Tüm makaleler Serkan Yaylacık »