Foto: © imago images / [Seskim Photo]
Fatih Terim ve futbolcularının konsantrasyon eksikliği 2 haftada 5 puan kaybetmelerine sebep oldu. Puan kayıpları ve oyuncular hakkındaki analizimizi değerli Comunio menajerleri için hazırladık.

 

Fernando Muslera

Uzun bir sakatlık süresi geçiren tecrübeli eldiven, dönüşüyle herkesi sevindirdi. Kusursuza yakın oynamasına rağmen, zamanlama hatalarına neredeyse Kasımpaşa maçından beri devam ediyor. Kalesine çok top gelmediği için geleni de gol yiyerek maçı bitirince Comunio puanı çok düşük oluyor. Muslera son 2 haftada toplam 1 puan alabildi.

 

Marcao, Ryan Donk, Luyindama

Defans hattı takımın temelini oluşturur. Fatih Terim’in, Luyindama’nın yükselen performansını kullanmak için Donk ile yaptığı rotasyon, takımın temelini etkiledi. Oyuncuların pozisyon partnerleri değiştikçe basit hatalar ile kalesinde gol görmeye başladı. İlerleyen haftalarda Marcao ve Luyindama ikilisini görmemiz muhtemel gözüküyor. Luyindama, kalan haftalarda Comunio değerini arttıracaktır.

Comunio piyasası! 28. - 29. hafta: Değerlenen puan avcıları!

Her Comunio takımında bulunması gereken ve yukarı doğru performans-değer eğilimi olan futbolcular!

Devam oku...

Sarrachi, Yedlin, Linnes, Ömer

Bek oyuncularının sık sık sakatlanmasından dolayı, her iki bek pozisyonunda da istikrar sağlanamadı. Oyun kurmak ve atağa yardımcı olmak konusunda iyi performans sergileyemeyen oyuncuların istikrar sağlayacağını sanmıyoruz. Sezon sonuna kadar performansa ve sakatlığa dayalı değişiklikler olacaktır. Bu tip değişikliklerin dezavantajıyla, Sivasspor maçında Linnes’in bireysel hatası, takımın gol yemesine sebep oldu. Yedlin ise defans konusunda eksik bir grafik çiziyor.

Sarrachi’nin sakatlıklarının artması sonucu Ömer Bayram’ı alternatif olarak görsek de her iki oyuncu da oyun anlamında yeterli değil. Comunio menajerlerine tavsiyem zorda kalmadıkça Galatasaray’ın bek oyuncularını oynatmamalarıdır.

 

Etebo, Taylan

Taylan Antalyalı’nın 11’den kesilmesinden sonra Etebo’ya şans verildi. Fizik gücü yüksek maçlarda ayakta kalarak defansa yardımcı olsa da oyun kurma konusunda vasatın üstüne çıkamadığı için Taylan takıma geri döndü. Taylan’ın olmadığı maçlarda görüldü ki oyun kurmak istiyorsa Taylan ile başlamak zorunda. Bundan sonraki haftalarda formayı kaptırmayacaktır.

Süper Lig Panorama – 29. Hafta: 23 hafta aradan sonra 11'de başladı ve patladı!

Yıldız golcülerin damga vurduğu haftada, oyuna sonradan dahil olan brezilyalı isim Trabzonspor defansını yıkarak haftanın yıldızı oldu.

Devam oku...

Gedson, Onyekuru

Performansları takımı da eksi yönde etkiliyor. Hem Onyekuru hem de Gedson, uzun süre oynamamalarının dezavantajlarını yaşıyorlar. Fatih Terim’in ısrarla oyunda tutması ve diğer oyunculara şans vermemesi takımı da kötü yönde etkiliyor. Önümüzdeki hafta sürpriz yaparak Gedson veya Onyekuru’yu yedek bırakabilir.

 

Emre Kılınç, Kerem, Feghouli

Takım oyununa katkısı üst düzey olmasına rağmen bireysel hatalarından dolayı yedeğe çekilse de takımın en verimli isimlerinden. Comunio menajerleri takımlarında yer verebilirler, 11’e geri döneceğini düşünüyoruz. Kerem çok farklı bir oyuncu ve potansiyeli yüksek. Oynadığı 16 maçın sadece birinde ilk 11 başlasada, sonradan girdiği maçlarda çok verim sağladı ve iyi puanlar getirdi. Comunio piyasa değerine bakıldığında (1.850.000), alternatif olarak kesinlikle kadrolarınızda tavsiye ederiz.

Feghouli’nin maç eksiği dezavantajını üstünden attığı takdirde ne kadar etkili olduğunu herkes biliyor. Etkili oyununu sahaya yansıttığı zaman rakiplerine tehlike oluşturabilecek düzeyde, takıma hücum anlamında hız kazandıracaktır. Özellikle forvet hattındaki değişimden dolayı Feghouli’nin de performansı olumlu yönde etkilenecektir.

Comunio öneriyor: Eren Albayrak!

Futbolcuların ''maliyet-fayda'' bakımından ön plana çıkması, Comunio'nun en hassas noktalarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Antalyaspor'un sol beki bu haftaki yazımızda kendine yer buldu.

Devam oku...

 

Falcao, Mostafa, Oğulcan

Falcao, uzun süren sakatlığından sonra geri döndü. Sivasspor’a attığı ilk gol ile iyi şeyler yapacağının sinyalini veriyor. İlerleyen haftalarda Falcao ve Mohamed ikilisini çift forvet olarak izleyebiliriz. Fatih Terim, çift forvet oynamayı her zaman deneyen bir teknik adam olarak elinde bulunan bu fırsatı mutlaka değerlendirecektir. Falcao, Comunio değerini katlayacaktır.

Oğulcan, Federasyon tarafından çektiği ceza bitti, fakat 2 haftadır kadroya alınmadı. İlerleyen haftalarda yine de Fatih Terim’in ofans konusunda elini güçlendirek alternatif isim olacaktır.

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Semih Gündüz

Tüm makaleler Semih Gündüz »