Herkese merhabalar,
Comunio’ya Sor formatımızın 2. bölümü ile sizlerleyiz. Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

Öncelikle yeni liginizde sana ve rakiplerine başarılar dilerim. Kıyasıya rekabetin eksik olmadığı bir sezon olur umarım. Bütçe konusuna gelirsek rekabet olması adına benim tercihim 0 oyuncu ve kişi başı 60-70 milyon civarı bir bütçeyle kadroların dizilmesi olur.

Arda Güler ilk 11 olur mu bunun cevabını bilemeyiz fakat geçtiğimiz sezon uzattığı kontrata 1300 dakika oynama zorunluluğu maddesi eklendi. Bu da demek oluyor ki ilk 11 oynamasa dahi bol bol forma şansı bulacak.

Süper Lig dışına transfer olabilecek futbolcular: Bu isimlere teklif yaparken iki kez düşünün!

Bakasetas’ın olası bir yurt dışı transferinde sezon başında onun için verilen bonservisler karşılıksız kalabilir. Bu yüzden de oyuncuyu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Devam oku...

Comunio sefiri Visca bu sezon nihayet kadromda yer alıyor. Yaşı için bir soru işareti barındırdığını düşünmüyorum fakat gerek şampiyonluk sonrası rehavete kapılma durumu gerek avrupa macerası, Visca’nın durumunu bizlere gösterecek olan en belirleyici faktörler olacaktır.

Uğur Çiftçi – 1.160.000

Düzenli olarak forma şansı bulan ve düzenli olarak performans veren Uğur, Comunio oyuncuları açısından yıllardır çok iyi bir joker.

Tayyip Sanuç – 1.520.000

Adana Demirspor’un stoperi geçtiğimiz sezon harika işlere imza atarak ilk 11’deki yerini daimi olarak korumayı başardı. Adı Beşiktaş ile de anılıyor. Hem finansal hemde puansal açıdan kazandırabilir.

Serdar Saatçı – 1.170.000

Beşiktaş’ın genç stoperinin yabancı sınırını göz önünde bulundurursak düzenli olarak forma şansı bulacağını düşünüyorum. Makul piyasa değeri ile kadronda bulundurabilirsin.

Benim oyun anlayışımı soracak olursan değerini bulmuş her oyuncu satılabilir. Gel gelelim Balotelli öyle bir oyuncu ki insanı vezir de eder rezil de. Geçen sezon istatiksel açıdan müthiş bir sezon geçirdi fakat, bu aynı şekilde devam edeceğini bize göstermez. Zira Balotelli’nin kariyeri boyunca en büyük eksikliği istikrar olmuştur. Dolayosıyla Balotelli konusunda daima temkinli hareket etmeni öneririm.

Comunio Trend: Piyasa değerleri analiz ediliyor. Hazırlık maçlarındaki performansı değerini ikiye katladı!

Hazırlık maçlarında gösterdiği performansla birlikte Jorge Jesus hocanın gözüne girmeye çalışıyor.

Devam oku...

Saha içinde belli dakikalarda konsantrasyon kayıpları yaşadığını ve kolay top kayıpları yaptığını görsek de kolay bir şekilde skor üretebilen bir isim olması sebebiyle İstanbulspor için ilk 11’in değişmez oyuncularından biri oldu. Süper Lig’de ne kadar başarılı olur tartışılır ama takımın en önemli silahlarından olacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »