Foto: © Imago Images / [Seskim Photo]

Herkese merhabalar, Comunio’da yeni sezon için ligler kurulmaya ve takımlar şekillenmeye başladı. Biz de Comunio Magazin ekibi olarak Comunio oyuncularına yeni sezon öncesi en sağlıklı takım oluşturma tüyoları vermeye devam ediyoruz.

Sezon başlarında menajerlerin elinde nispeten daha düşük bir bütçe olduğu için alınacak her oyuncuyu ince eleyip sık dokuması gerekiyor menajerlerimizin. Bu yüzden de oyunculara verilecek paraların karşılığını alabilmek için lig performansları özellikle ilk birkaç haftada daha önemli hale geliyor.

Bu yazımızda transfer dönemi içinde Süper Lig’den Türkiye dışına transfer olma ihtimali olan futbolcuları inceleyeceğiz. Transfer olduğu takdirde Comunio oyun verisinden silinecek futbolcular size hiçbir kar sağlayamayacağı için Türkiye dışına satılma ihtimali olan futbolcuları kadronuza katmak isterken menajerlerimizin iki kez düşünmelerinde fayda var. Comunio’da liglerinde yarışan menajerlerimize doğru öneriler verebilmek için yazının içeriğinde ismi geçen futbolcuları basında ve sosyal medyada bu şekilde bir transfer iddiasına konu olmuş oyunculardan seçmeye özen gösterdik.

Marcao

Uzun bir süredir adı özellikle Sevilla ile transfer haberlerine konu olan Galatasaray stoperi Marcao’nun transferinin gerçekleşmesi yüksek bir ihtimal olarak görülüyor. Geçen sezon Galatasaray’ın düzensiz performansı nedeniyle Comunio menajerlerine daha yüksek puanlar kazandıramasa da yeni sezonda menajerlerin tercih edebileceği bir futbolcuydu. Nispeten yüksek bir değere de sahip olduğu için Marcao’yu kendi takımınıza katmak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Comunio Trend: Piyasa değerleri analiz ediliyor. Hazırlık maçlarındaki performansı değerini ikiye katladı!

Hazırlık maçlarında gösterdiği performansla birlikte Jorge Jesus hocanın gözüne girmeye çalışıyor.

Devam oku...

Amir Hadziahmetovic

Geçen sezon takımı Konyaspor’un göstermiş olduğu iyi performansta büyük bir payı olan Amir Hadziahmetovic, Comunio liglerinde ona sahip olan menajerlerine kazandırdığı puanlarla yüzlerini güldürmüştü. Göstermiş olduğu iyi performans sayesinde Avrupa’da birçok takımın radarına giren oyuncunun transfer sezonu içinde satışı ihtimaller dahilinde. Şu anki değeri çok yüksek sayabileceğimiz bir seviyede olan Hadziahmetovic’i kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Mbwana Samatta

Geçen sezon Fenerbahçe’nin Avrupa’ya kiraladığı Samatta, sezon başında Fenerbahçe’ye döndü ve takımın kamp kadrosunda yer alıyor. Kampta yer alsa dahi yeni sezon takım planlamalarında olma ihtimalini ben çok düşük görüyorum. Süper Lig’deki diğer takımların muhtemelen karşılayamayacağı düzeyde bir maaş alan Samatta’nın Fenerbahçe tarafından gönderilmesi halinde rotasının Türkiye dışı olması kuvvetle muhtemel. Bu sebepten Comunio’da sezon başında nispeten diğer forvet oyuncularına göre daha düşük bir piyasa değerine sahip olsa da oyuncuyu kadroya katmak için iki kez düşünmenizde fayda var.

Bakasetas

Geçen sezon Trabzonspor’un şampiyonluğunda özellikle ilk yarıda yapmış olduğu skor katkılarıyla değerine değer katan ve Comunio’da liglerinde ona sahip olan menajerlerine sürekli yüksek puanlar kazandıran Bakasetas’ın adı özellikle İtalya takımlarıyla transfer haberlerine konu oluyor. Trabzonspor kadrosu içerisinde önemli bir yeri olan ve yeni sezonda da Comunio menajerlerinin kadrolarına katmak isteyeceği isimlerin başında gelen Bakasetas’ın olası bir yurt dışı transferinde sezon başında onun için verilen bonservisler karşılıksız kalabilir. Bu yüzden de oyuncuyu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Comunio'ya sor! Pedrinho, Emre Akbaba, Utku Yuvakuran ve daha fazlası... Siz sordunuz biz cevapladık.

Fiziksel kalitesi ise nispeten düşük bir oyuncu, bazı maçlarda enerjisinin 60-65'ten sonra bittiğini görüyorduk sahada, bunu da eksi yönü olarak söyleyebiliriz.

Devam oku...

Saba Lobjanidze

Hatayspor’da göstermiş olduğu performansla Comunio menajerlerinin yüzlerini güldüren Gürcü kanat Lobjanidze için bu ay içinde özellikle İngiltere’deki kulüplerden transfer teklifi geldiği yönünde haberler çıktı. Geçen sezon Comunio’da en çok puan kazandıran orta sahalarından biri olan Saba Lobjanidze’nin olası bir yurt dışı transferinde sezon başında onun için ödenecek bonservisler boşa çıkabilir. Bu yüzden de oyuncuyu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Alex Teixeira

Geçen sezon başında Beşiktaş’ın büyük umutlarla transfer ettiği ve Comunio içinde de sürekli çok yüksek piyasa değerlerine sahip olan Alex Teixeira performans olarak ise beklentileri hiç karşılayamadı. Geçen sezon tempo ve uyum anlamında takımın seviyesine çıkamayan Teixeira için Beşiktaş gelebilecek tekliflere olumlu bakmaya sıcak bakıyor. Bu yüzden de sezona nispeten ucuz bir piyasa değeriyle başlayan Alex Teixeira’yı kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Uğurcan Çakır

Hem Trabzonspor’un hem de A Milli Takımımızın kalesini koruyan Uğurcan için uzun süredir transfer haberleri yazılıp çiziliyor. Henüz net, somut bir adım göremesek de Uğurcan’ın geçen sezon Süper Lig’de göstermiş olduğu performans Avrupa’nın önemli kulüplerinin ilgisini çekmeye yetecektir. Comunio veri tabanında Süper Lig içindeki en piyasa değeri yüksek isimlerden biri olan Uğurcan’ın bu transfer dönemindeki olası bir satışı Comunio menajerlerinin yeni sezon planlamalarını tümden etkileyebilir. Bu yüzden Uğurcan’ı kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Kim Min-Jae

Türkiye’de geçtiğimiz sezon performansları sayesinde Avrupa’ya ihraç edilebilecek oyuncuların başında Fenerbahçe’nin Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae geliyor. Oyuncu sezon boyunca göstermiş olduğu istikrarlı performansla birlikte Comunio’da ona sahip olan menajerlerine yüksek puanlar kazandırmıştı. Yeni sezonda da kendi liginde iddialı olmak isteyen menajerlerin kadrosuna erkenden katmak isteyeceği oyuncuların başında geleceği şüphesiz. 2 aydır birçok takımla ismi transfer haberlerine konu olan Kim Min-Jae’nin olası bir satışında Comunio menajerlerinin onun için ödediği bonservisin bir karşılığı olmamış olacak, bu yüzden onu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Kulislerde dolaşan Süper Lig içerisinde olabilecek flaş transfer söylentileri. Menajeri açıkladı: Büyük takımdan teklif aldı!

Hücum anlamında katkısının üst düzey olacağına kimsenin şüphesi yok. Süper Lig’de hangi takıma gelirse gelsin fark yaratacaktık.

Devam oku...

Fernando

Devre arasında transfer olduğu Antalyaspor’da göstermiş olduğu performans ile resmen Süper Lig’e damgasını vuran Fernando’nun yeni sezonda hangi takımda forma giyeceği konusunda onlarca haber yazıldı ve yazılmaya da devam edecek. Orta sahada takımın bütün görevlerini üstlenen ve skor katkısı konusunda da çeşitli özelliklere sahip olan Fernando geldiği günden beridir Comunio’da yüksek puanlar kazandırıyor. Yeni sezonda da tercih edilme ihtimali çok yüksek isimlerden biri olduğundan Comunio içindeki liglerde ona yüksek bonservis bedelleri ödendiğini görebiliriz. Ancak bahsi geçen haberlerde oyuncunun Türkiye dışına çıkma ihtimalinin olması da kafaları karıştırıyor, bu yüzden onu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Alexis Perez

Sezon başında geldiği Giresunspor’da hem pas yeteneği hem sürpriz skor katkısı hem de cesur oyun yapısıyla Alexis Perez sezon içinde Comunio’da sürekli daha çok tercih edilen be bu sayede de değerini arttıran bir oyuncu oldu. Transfer sezonun başlamasıyla birlikte Alexis Perez hakkında Fransa ve İngiltere’den transfer tekliflerinin olduğu yazıldı. Yeni sezona girerken Comunio menajerlerinin kadro mühendisliğinde almak isteyeceği oyuncuların başında gelse de bu transfer iddialarından ötürü onu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Marcel Tisserand

Yeni sezon kadroları kurulurken defans oyuncuları arasında nispeten düşük bir piyasa değerine sahip olan Tisserand’ın bu yüzden tercih edilme ihtimali artabilirdi ancak son 1-2 haftadır çıkan transfer haberlerine göre yeni rotası İtalya olabilir gibi duruyor. Onu kadronuza almak isterken iki kez düşünmenizde fayda var.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Oğuz Oruç

Tüm makaleler Oğuz Oruç »