Foto: © imago images / [Seskim Photo]

Comunio Süper Lig’de sezon başından bu yana gol, asist ve puan açısından hem takımlarının hem de ligin en iyi hücum ikililerini bir araya getirdik.

 

1- Aaron BoupendzaMame Diouf

Aaron Boupendza, ligde 21 gol ile 231 puan alırken Mame Diouf, 16 gol 5 asist ile Comunio Süper Lig’de 223 puan aldı.

Hatayspor’un ve Süper Lig’in puan ve gol katkısı olarak en iyi ikilisi olan Boupendza ve Diouf, aynı zamanda attıkları goller ile ligde gol krallığında zirvede yer alıyorlar. Mame Diouf’un yılların getirdiği tecrübesi ve Boupendza’nın özellikle fantastik bitiriciliğiyle bu ikili sezon başından bu yana Comunio Süper Lig’de toplam 454 puan topladı.

 

2- Alexandru MaximMuhammet Demir

Alexandru Maxim, ligde 14 gol ve 3 asist ile 213 puan alırken Muhammet Demir, 13 gol ve 5 asistle Comunio Süper Lig’de 177 puan aldı.

Alexandru Maxim, penaltılardaki başarısı ve takım arkadaşlarının gol pozisyonuna girmelerinde yardımcı olmasıyla öne çıkıyor. Muhammet Demir, ceza sahası içerisindeki etkili bitiriciliğiyle son dönemde fark yaratıyor. Bu ikili sezon başından bu yana Comunio Süper Lig’de toplam 390 puan topladı.

 

''Banko 5 puan'' ile cümleye başladığımız uçuk maaliyeti olmayan futbolcular!

Son haftalarda ''banko'' isimlerle yola devam edebileceğiniz 5 futbolcu!

Devam oku...

 

3- Vincent AboubakarCyle Larin

Vincent Aboubakar, ligde 15 gol ve 5 asist ile 179 puan alırken Cyle Larin, 15 gol ve 4 asistle Comunio Süper Lig’de 176 puan aldı.

Cyle Larin, özellikle arka direkte kendisini unutturarak artığı gollerle öne çıkarken Vincent Aboubakar ise ceza sahası içerisinde üst düzey bitiriciliğiyle takımının ligdeki liderliğinde önemli pay sahibi. Bu ikili sezon başından bu yana Comunio Süper Lig’de toplam 355 puan topladı.

 

4- Mustapha YatabareMax Gradel

Mustapha Yatabare, ligde 10 gol 2 ve asist ile 166 puan alırken Max Gradel, 9 gol ve 11 asistle Comunio Süper Lig’de 178 puan aldı. 

Max Gradel, oynadığı maçlarda takım arkadaşlarına hazırladığı gol pozisyonlarının yanı sıra tecrübesiyle ve attığı golleri ile öne çıkıyor. Mustapha Yatabare, ceza sahası içerisindeki etkili bitiriciliğiyle son dönemde öne çıkıyor. Bu ikili sezon başından bu yana Comunio Süper Lig’de toplam 344 puan topladı.

 

Futbolcu Analizi: Berat Ayberk Özdemir!

Gençlerbirliği'nin, İrfan Can Kahveci'den sonra Türk futboluna armağan ettiği bir diğer yıldız adayı!

Devam oku...

 

5- Cherif NdiayeHalil Akbunar

Cherif Ndiaye, ligde 10 gol ve 1 asist ile 154 puan alırken Halil Akbunar, 9 gol ve 7 asistle Comunio Süper Lig’de 179 puan aldı.

Halil Akbunar, hızlı hücumlarda ve kontra ataklarda  başarılı top sürmesi, hızı ve takım arkadaşlarına gol pozisyonu yaratması ile önemli puanlar alıyor. Cherif Ndiaye, ceza sahası içerisinde kendisini unutturarak attığı golleri ile öne çıkıyor. Bu ikili sezon başından bu yana Comunio Süper lig’de toplam 333 puan topladı. 

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Serkan Yaylacık

Tüm makaleler Serkan Yaylacık »