Foto: © Seskim Photo [Imago Images]

Muazzam geçen 12. haftayı geride bıraktık. Türk futbolseverler güzel futbola ve gollere doydu. Özellikle Fenerbahçe, Beşiktaş ve Ankaragücü galibiyetleri takdire şayandı. Şenol Güneş hocanın gelmesiyle birlikte şampiyonluk yarışı daha fazla çekişmeli geçecek. Bu hafta Trendlere nasıl yansıdı birlikte bakalım:

Değer gelişim oranlari 3 Kasım 2022 tarihine aittir.

Haftanın kazananları

Cenk Tosun / Güncel PD 7.800.000

+2.600.000 (%+62,1)

Şenol Güneş farkını Trend listesinde hemen hissediyoruz. Güneş‘in gelmesiyle birlikte kendine ilk 11’de yer bulan Cenk Tosun eski günlerini aratmayan bir performans gösterdi. İki gol bir asistle galibiyete katkı sağlayan Cenk adeta gövde göstersi yaptı ve Beşiktaşlı taraftarlara Şenol Güneş ile birlikte olan şampiyonlukları hatırlattı. Cenk’i bundan sonra daha fazla ilk 11’de göreceğiz, bununla birlikte Trend listesinde de çokça misafir edebiliriz. Bu haftanın kazananı olmayı fazlasıyla hakketti.

Edin Visca / Güncel PD 9.270.000

+2.590.000 (%+38,5)

Sakatlığının geçtiğinin haberi gelmesi ve takımla birlikte çalışmalara başladığının öğrenilmesiyle birlikte hemen değerini arttırdı Boşnak futbolcu. Daha performans göstermeden bu kadar değer artışı göstermesi ona olan beklentilerin ne kadar yüksek olduğunun bir ispatı aslında. Yeşil sahalarda görmeyi özlediğimiz Süper Lig’in süperstarı, Trabzonspor’u bu sezonda şampiyonluk yarışında tutabilecek mi, büyük merak konusu.

Öneri köşesi 13. hafta - Derbilerin sürpriz golcüsü Josef de Souza!

Özellikle Şenol Güneş’in takımın başına geçmesiyle birlikte motivasyon seviyesinin de yükseleceğini düşünüyorum. Derbi gözüyle bakmadan Josef’i kesinlikle değerlendirebilirsiniz.

Devam oku...

Haji Wright / Güncel PD 16.930.000

+2.110.000 (%+14,0)

Antalya’nın neredeyse tek gol umudu olan Amerikalı futbolcu, kalitesini bu hafta tekrardan ispatladı. Özellikle fizik gücüyle dikkat çeken Wright, Süper Lig’de bu haliyle ciddi bir fark yaratıyor. Antalyaspor’un galibiyetinde gol katkısında bulunan Wright, Nuri Şahin ve ekibini yine yukarı sıralara taşımak istiyor. Antalyspor’un ivmesinin yükselmesiyle birlikte, Haji Wright’da gollerine devam edecektir. Bu sezonun gol kralı adaylarından bir diyebiliriz.

Haftanın kazanan takımı

Alanyaspor / Güncel PD 54.160.000

+2.150.000 (%+4,1)

Eksiklerin Gölgesinde 13. Hafta - Savunma kısmında yapacağı istatistikler ile iyi bir puan kazandırabilir.

Eren kadar iyi ve etkili bindirmeleri ve driplingleri olmasa da işin savunma kısmında yapacağı istatistikler ile iyi bir puan kazandırabilir bu hafta Denswil.

Devam oku...

Haftanın kaybedenleri

Enner Valncia / Güncel PD 19.520.000

-3.780.000 (%-16,3)

Her hafta düzenli olarak gol atmayı başarıyor, fakat kaybedenler arasında görmeye devam ediyoruz. Bu sezon Trend listesinde konuştuğumuz futbolcuların başında geliyor Valencia. Her ne kadar Trend listesinde kaybetsede Fenerbahçelileri gözünde hala takımın en golcü futbolcusu konumunda ve bu sezonun süperstarlarından diyebiliriz. Değer kaybetmesinin sebebi ne diye sorarsak, cevabını hepimiz biliyoruz: Jorge Jesus’un rotasyonu.

Jackson Muleka / Güncel PD 11.910.000

-2.260.000 (-%15,5)

Şenol hocanın gelmesiyle birlikte sanki ilk gözden düşen futbolcular arasına girdi. Sistemin değişmesiyle birlikte bir anda yedek kulübesine oturan Müleka, Şenol hocanın gözüne ne kadar girebilecek merak konusu. Ghezzal geldikten sonra daha da gözden düşmesi muhtemelen bir oyuncu olarak gözüken Kongolu futbolcu, performansını yükseltmesi gerekiyor Şenol hocanın gözüne girebilmek için. Beşiktaşlı futbolcular genel olarak bir seviye tespit sınavından geçecekler.

Bertrand Traore / Güncel PD 11.680.000

-2.090.000 (%-14.7)

Çok yüksek bir piyasa değeri olan Traore, bu haftayı golsüz kapattığı için kısa vadeli bir düşüşe geçti. Tam olarak ilk 11 oyuncusu diyebilir miyiz? Kendini tam olarak kanıtlayamadı. Emre Hoca son haftalarda özellikle Serdar Gürler’e o pozisyonda yer veriyor. Önümüzde ki haftalara bakmamız gerekiyor Traore’nin tam olarak yerini belirlemek için.

Comunio'ya sor: Eysseric'i takımımda tutmalı mıyım? Cenk yeniden doğar mı?

Sezona iyi başlayamadı, bu tarz oyuncular dönemsel tepkiler verebiliyor, ara ara iyi oynasa da devamlılık açısından takımınıza zarar verebilir.

Devam oku...

Haftanın kaybeden takımı

Fenerbahçe / Güncel PD 140.710.000

 -6.550.000 (%-4.4)

Düşüşün sebebinin tek bir sebebi var: Rotasyon.

Süper Lig’in üçte birini geride bıraktık ve heyecan doruklara ulaştı. Hakem tartışmalarını bir kenara bırakırsak bu sezon kaliteli ve çekişmeli bir lig yarışması seyrediyoruz. Bu hafta ise bizi bir derbi bekliyor. Galatasaray-Beşiktaş. Belirsizliklerin çok fazla olduğu bu maçın sonucu herkes merak uyandırıyor. Piyasaya yansımasını biz daha çok merak ediyoruz.

Önümüzdeki hafta bir çok heyecanlı müsabakalar bizi bekliyor. Kendinize çok iyi bakın ve Comunio ile kalın!

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

Yazar: Hasan Memiş

Tüm makaleler Hasan Memiş »