Tff 1. Lig şampiyonu Adana Demirspor Süper Lig’e Merhaba dedi. Bu makalemizde Comunio Süper Lig’in yeni takımını analiz edeceğiz.

 

Dünden Bugüne

Adana Demirspor, 1994/95 sezonunda, şimdiki ismiyle Süper Lig’e veda ederek 2.Lig’e düştü. Büyük hayal kırıklığı sonucu maddi manevi bir çok şeyini kaybeden kulüp, sonraki yıllarda da tutunamayıp 3.Lig’e kadar düşerek batma noktasına gelir. Daha sonra yenilenmeye gidip uzun sürse de 2011/2012 yılında play off şampiyonu olarak TFF 1.Lig’e çıkan ve bu 9 yıl içinde 4 kez play off oynayıp 2 kez finalde penaltılar ile kaybeden Mavi Şimşekler, Süper Lig’in kapısından defalarca kıl payı dönmüştü. Nihayet bu sezon, zirveden 10 puan geride kalmasına rağmen, zirvedeki rakiplerini ard arda yenerek ligi şampiyon olarak tamamladı.

 

Avrupa Şampiyonası: Heyecanı şimdi Comunio Euro'da yaşa!

Comunio Euro heyecanını kaçırma! Şampiyona ile birlikte yeni özellik ''Canlı değişiklik'' ve transfer işlemlerinin hızlandırma düzenlemesi uygulanacak!

Devam oku...

Tff 1.Lig 2020/21 oyuncu performansları

Bu sezona önceki sezonlarda olduğu gibi yine bir çok transferlerle başladılar. Özellikle Gökhan İnler gibi tecrübeli ve Yunus Akgün, Sedat Şahintürk ve İsmail Yüksek gibi büyük takımların genç oyuncularını kadroya dahil ettiler. Bu oyuncular arasında en çok katkıyı Yunus Akgün‘den alan Mavi Şimşekler’de genel anlamda ise 17 gole katkı yapan Pa Dibba (9 gol , 8 asist) ve orta sahanın vazgeçilmez ismi Hasan Kılıç (12 gol , 2 asist) takımın yükünü çekti. Sezonun en iyi 3 reyting sıralamasında Hasan 7,23 ile Sinan Kurt 7,18 ile ve Rassoul 7,09 ile sıralanıyorlar.

 

2021/2022 Sezon geçişi hakkında herşey

Ara vermeden yeni sezon için kolları sıvıyoruz. Siz hangi opsiyon ile yeni sezona başlayacaksınız?

Devam oku...

Yeni Sezon

Adana Demirspor yeni sezonda köklü bir değişiklik yapacak gibi görünüyor. Takımın en golcü oyuncusu Hasan Kılıç ile anlaşamayıp vedalaştılar. Kiralık oyuncuların hepsi takımlarına geri döndü. Süper Lig kadrosunda Pa Dibba ve Rassoul’un olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Transfer döneminde Adana Demirspor’u çok duyacağız.

 

Sözleşmesi bitecek ve Kiralık süresi dolacaklar

Tarık Çamdal, Okan Alkan, Gökhan İnler, Hasan Kılıç, Sinan Kurt, Sedat Şahintürk, Volkan Şen, Pa Dibba, Mikheil Ergemlidze

Muhammed Şengezer (Başakşehir), İsmail Yüksek (Fenerbahçe), Emircan Altıntaş (Alanyaspor), Berk Yıldız (Malatyaspor), Yunus Akgün (Galatasaray).

 

Top 10 Reyting (2020/2021)

Hasan Kılıç 7,23 / Sinan Kurt 7,18 / Joher Rassoul 7,09 / Talha Sanuç 7,09 / Samet Akaydın 7,06 / Kaan Kanak 7,04 / Pa Dibba 7,03 / Yunus Akgün 7,00 / Okan Alkan 6,99 / Emilijus Zubas 6,98

 

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

 

Yazar: Ender Kökyaprak

Tüm makaleler Ender Kökyaprak »