Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Yaptığım araştırmalar neticesinde ne kulüp ne de oyuncu tarafından herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Sakatlığının olmadığı söyleniyor. Maalesef ülkemizde kulüpler bu konuda şeffaf değiller. Sizler gibi bizde merakla bekliyoruz.

Güncel piyasa değeri Onyekuru için fazla sayılmayacak bir noktada. Lig liderinin as kanadı sonuçta. Ve ligimizi iyi bilen amiyane tabirle ‘’cheat’’ bir oyuncu. Satıp satmamak tercih meselesi fakat satmamanı öneririm.              

Kayserispor takım halinde Çağdaş Atan önderliğinde inanılmaz işlere imza atıyor. Transfer yasağı olmasına rağmen evdeki malzemeyle çıkabilecek en iyi yemekleri yapıyor Çağdaş hoca. Bu yemeklerden biride Cardoso. Bu seviyede olmasa bile olumlu performansını sezon boyunca yayacağını düşünüyorum.

Yakın Markaj: Yeni konseptimizin ilk konuğu Günay Güvenç'i sorularla Yakın Markaj'a aldık

YAKIN MARKAJ'da futbolcular ile söyleşinin ilk bölümü ile karşınızdayız. Bu projede Comunio kullanıcılarının ve Comunio magazin okurlarının merak ettiği soruları sorarak, futbolcuları daha yakından tanıma fırsatı elde edeceğiz.

Devam oku...

Montella, klasik santrafor olmadan bir düzen kurdu. Bu düzende Emre Akbaba, Belhanda, Onyekuru ve Akintola ile hücum sistemi oluşturdu. Ve bu düzen ile sonuç almasını başardı. Dyzuba ve Assombalonga yedekten gelerek takıma katkı sağlıyor. Dolayısıyla Assombalonga’nında düzenli olarak 11 oynayacağını düşünmüyorum.

Arda’nın son oynadığı maçta gol atmış olması düzenli 11 olacağını göstermez. Fakat savunmada eksikleri bulunan Gaziantep’te Arda’nın kendisini göstermesi için bir fırsat doğdu. Bu performansı devam ettiği takdirde ilk 11’e monte edilecektir. Öteki durumda tekrar yedek kulübesine dönecektir.

Çok formsuz olan bir diğer isim Yunus Akgün. Galatasarayda belli bir hücum kimliğinin olmaması değil Yunus’u, Mertens’i bile kötü gösteriyor. Bu sebeple biraz daha sabredip sonuç alamazsan ondan sonra satmanı öneririm.

Eksiklerin Gölgesinde 10. Hafta - Onunla baş etmek zor olabiliyor. Bu hafta yüksek puanlar kazandırabilir.

Geçen hafta 5-4 kaybedilen Fenerbahçe deplasmanında yedek başlayan ve sonradan oyuna giren Diagne, 10. haftada oynanacak Hatayspor maçı ile birlikte ilk 11’e dönecektir.

Devam oku...

Sezon başından bu yana Fenerbahçe’nin bol rotasyonla oynadığını birçok kez dile getirmiştim. Bu vesileyle tekrar edelim şuan Fenerbahçe’de yeri garanti olan iki isim var; Szalai ve Altay. Bunların dışında tüm oyuncular değişmeli olarak maçlarda yerini alıyor. Satmanı ve daha garanti oyuncuya gitmeni öneririm.

Son 3 maçtır kötü bir süreçten geçiyor. Attıkları bir türlü kaleye girmiyor. Ama böyle devam etmeyeceğine emin olabilirsin. Weghorst bu ligin en iyi 1-2 santraforundan birisi.

Mükemmel bir soru. Öncelikle bu soru için teşekkür ederim. Şöyle izah edeyim; evet kanat oyuncuları pozisyonları itibariyle gole daha yakınlar ve gol aksiyonlarının içinde daha çok bulunuyorlar. Haliyle gol atan bir kanat oyuncusu ekstra 3-4 puan getirebiliyor. Fakat atamadığı veya etkisiz kaldığı durumlarda iste en fazla 2-3 puanla maçı tamamlıyor. Merkez orta saha oyuncuları ise daha çok gol aksiyonlarının başlangıcında bulunduğu için uzun paslar veya kısa paslarla fırsat yaratan pozisyonlarda bulunuyorlar. Bu sebeple merkez oyuncuları gol atmamalarına karşılık maçları 7-8 puanla kapatıyorlar. Dolayısıyla ideal orta saha kurgusu çok güvendiğin 2 kanat oyuncusuna karşılık 2 tanede merkezle oluşturulabilir.

Öneri köşesi 10. hafta - Sakatlığı atlattı ve artık takıma adına önemli koz haline gelebilir.

Antalyaspor’la oynayacakları Antalya derbisinde Farioli’nin ona daha çok şans vermesini bekliyorum ve o da bu şansı iyi değerlendirerek bu sezon ilk skor katkısını verebilir.

Devam oku...

Şuan Comunioda aldığı 76 puanla lig 5. Durumunda. Bu performansına devam ederse milli takım kaçınılmaz olacaktır ama kadrosunda bulunduranlara prim verileceğini zannetmiyorum. Aynı zamanda kendisi yıllardır Comunio kullanıcısıdır, ama Günay’ın kendisi kendinde değil, Ağbeyi’nde 🙂 Kaptan Günay ile Comunio hakkında yaptığımız röportajı okuyabilirsiniz.

Seni rahatlatır mı bilmem ama Yusuf Yazıcı yeteneği tartışmaya kapalı bir oyuncu ve Türk kontenjanında oynuyor. Önümüzdeki maçlarda mutlaka seni tatmin edecek performansları olacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »