Herkese merhabalar,

Haftalık olarak sosyal medya hesabımızda ”Comunio’ya sor” adı altında yaptığımız etkinliğe sizlerden gelen soruları elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım. Daha fazla vaktinizi çalmadan sorulara geçelim.

Bahadır Güngördü, Karagümrük maçı haricinde iyi bir performans sergiledi. Yedeğe çekileceğini düşünmüyorum.

Ghezzal’ın sakatlığının iyileştiği fakat soğuk algınlığı yaşadığı söyleniyordu. Bu hafta maç kadrosunda olacağını düşünüyorum. İlk 11 olmasa bile yedekten gelip takımına destek verecektir.

Ümraniye spor lige istediği gibi başlayamadı. Bu sebeple eksik bölgeleri tamamlama üzerine transfer politikası seyrediyor. Bu doğrultuda Kartal Kayra’nın Ümraniye spor’un ana planlamasında yer aldığını düşünüyorum.

Eksikler Gölgesinde 5. Hafta - ilk 11’in değişmezlerinden biri olan Alassane Ndao’nun sakatlığı devam ediyor.

Hızlı, cesur ve takımı için savaşan bir kanat olan Ghacha sezon içinde sürekli skor katkısı veren bir görüntü çizmese de Comunio menajerlerine bu hafta sürpriz tercih olarak önerebilirim.

Devam oku...

Güray Vural esas olarak orta saha oynayan bir oyuncu fakat Nuri Şahin onu bek olarak devşirdi. Ve hiçte fena olmayan bir performans elde etti. Tip olarak benzer oyuncular diyebiliriz. Hücuma katkı konusunda iki oyuncuda iyi iş çıkarıyor fakat işin savunma kısmında Larsen’i bir adım önde görüyorum.

Bilal Bayazıt beklendiği gibi kalede mükemmel işlere imza atıyor. 4 maçta kalesinde ortalama 0.8 gol gördü. Erce ise 3 maçta kalesinde ortalama 1.3 gol gördü. Henüz ligin başı fakat uzun vadede de Bilal’in önde olduğunu düşünüyorum.

Tolga Ciğerci hamlesi gelmeseydi Pepe’den birşeyler bekleyebilirdik. Fakat Tolga hamlesi Pepe’yi tabiri caizse taca attı. Yerli olması ve ligi tanıyo olması Tolga’nın ilk 11 başlaması açısından önemli bir avantaj. Pepe’nin yedekten geleceğini düşünüyorum.

Öneri Köşesi 5. Hafta - Bek futbolcusundan beklenenleri bu sezon fazlasıyla karşılıyor.

Özellikle attığı anahtar paslar ve asistleri onu sadece bir bekten etkili bir kanat oyuncusu konumuna getiriyor. Lucas Lima bu hafta gol yollarında etkili olabilir.

Devam oku...

Valencia Konyaspor karşılaşmasında gördüğü direkt kırmızı kart sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilecek. Disiplin kurulandan çıkacak olası 2 maç ceza Valencia’nın Kayseri spor ve Alanya spor maçlarından mahrum kalması anlamına geliyor. Bay haftasına denk gelmesi durumu etkilemiyor.

Bu sorunun cevabı Ankaragücü’nün takım halinde yükselmesine bağlı. Ankaragücü’nün ileri hattında yaşanan kısırlık orta sahaları da ziyadesiyle etkiliyor. İlerleyen süreçte toparlanıp goller bulduklarında Pedrinho’nun da mutlaka bu başarıda payının olacağını göreceğiz.

Alanya maçlarını izlediğimizde Zinedine Ferhat’ın takımın geçiş oyunlarında ve ileri hatta üretkenlik konusunda ne kadar aktif olduğunu görebiliriz. Bu sebeple form durumunun sabit kalması durumunda kadrodaki yerinin değişeceğini düşünmüyorum.

Nokta atışı - Akdeniz’de esen sessiz rüzgar: Alanyaspor'un genç ismi Yusuf Özdemir!

Alanyaspor’un oynadığı dört karşılaşmayı incelediğinizde hem atak organizasyonlarının içinde hem de defansa yardıma sık sık geldiğini görebilirsiniz.

Devam oku...

Enis bardhi ayağının tozuyla 2 gol atsa da takımının mağlubiyetine engel olamadı. Fakat bireysel anlamda Trabzonspor’un muhteşem bir işe imza attığını söyleyebiliriz. Bardhi düzenli olarak forma şansı bulacak ve Trabzonspor’un alacağı sonuçlarda doğrudan payının olması kaçınılmaz olacaktır.

Josef’in sakatlıktan dönmesinin ardından Beşiktaş merkezinin Josef – Gedson – Delle  olacağı kanaatindeyim. Maçına göre Salih’te rotasyonda yer alacaktır.

Sen de Comunio heyecanına ortak olmak istiyorsan -> tıkla!

 

Yazar: Rıdvan Kutlu

Tüm makaleler Rıdvan Kutlu »